Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Argentinië wint groep en treft Kaapverdië in zestiende finales WK

Argentinië wint groep en treft Kaapverdië in zestiende finales WK

ARLINGTON (ANP) - Argentinië heeft in de nacht van zaterdag op zondag in het overdekte stadion van Dallas de derde groepswedstrijd met 3-1 van Jordanië gewonnen. Het elftal van bondscoach Lionel Scaloni treft het verrassende Kaapverdië in de nacht van vrijdag op zaterdag in de zestiende finales van het WK voetbal in Miami Gardens.

Argentinië werd met 9 punten en een doelsaldo van acht doelpunten voor en één tegen afgetekend eerste van groep J. Oostenrijk en Algerije gingen na een 3-3 gelijkspel respectievelijk als nummers 2 en 3 verder. Jordanië bleef puntloos en is uitgeschakeld.

Bij Argentinië begon sterspeler en topscorer Lionel Messi op de bank. Hij kwam na een uur spelen onder luid gejuich alsnog binnen de lijnen. Scaloni ruimde wel basisplaatsen in voor oud-Ajacied Nicolás Tagliafico en voormalig Feyenoorder Marcos Senesi.

Strafschop

De tienduizenden Argentijnse fans veerden in de negentiende minuut op toen Giovani Lo Celso een vrije bal met links in de kruising schoot. Messi keek vanaf de bank met een grote glimlach toe. Na ruim een half uur spelen kwamen de Argentijnen op 2-0 door een benutte strafschop van Lautaro Martínez. Mousa Al-Tamari liet de aanhang van Jordanië juichen toen hij in de 55e minuut het eerste en enige doelpunt voor Jordanië maakte. Messi liet het publiek opnieuw juichen toen hij in de 80e minuut de 3-1 uit een vrije trap maakte. Het betekende zijn zesde doelpunt dit WK en daarmee scherpte de topscorer aller tijden zijn record aan tot negentien treffers.

Het andere slotduel in groep J ging tussen Algerije en Oostenrijk. De Algerijnse bondscoach Vladimir Petković zette Feyenoorder Anis Hadj Moussa en Ramiz Zerrouki naast zich op de bank. Bij Oostenrijk kreeg Marko Arnautović (ex-FC Twente) van zijn coach Ralf Rangnick een plaats in de basis en was Paul Wanner van PSV reserve.

Gelijkspel

Oostenrijk kwam in de 28e minuut in Kansas City op 1-0 door een doelpunt van Arnautović. Op slag van rust scoorde Rafik Belghali de gelijkmaker voor Algerije met een hard schot in het doel.

Tien minuten na de pauze zette Marcel Sabitzer de Oostenrijkers weer op 2-1. Na een uur spelen maakte Riyad Mahrez de 2-2. In de zinderende slotfase scoorden beide landen opnieuw. Mahrez zette Algerije op 3-2 en Saša Kalajdžić zorgde met de 3-3 ervoor dat Oostenrijk toch doorgaat. Het gelijkspel was genoeg voor Algerije om als één van de acht beste nummers 3 door te gaan. Oostenrijk treft Spanje en Algerije moet tegen Zwitserland.

Meer uit Voetbal

Klopp: Nederland ideale tegenstander voor debuut bij Duitsland

AMSTERDAM (ANP) - Nederland is voor Jürgen Klopp de ideale tegenstander bij zijn debuut als bondscoach van het Duitse nationale elftal. Dat zei de 59-jarige trainer woensdag tijdens een persconferentie in aanloop naar de Nations League-wedstrijd van donderdag.

5 uur geleden
Ronaldo mikt op duizendste doelpunt in shirt van Portugal

OEIRAS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo wil zijn duizendste doelpunt het liefst maken in het shirt van Portugal. "Dat zou de kers op de taart zijn, een bekroning van een prachtig verhaal", zei de 41-jarige aanvoerder van Portugal op een bijeenkomst voorafgaand aan de wedstrijd tegen Wales in de Nations League.

6 uur geleden
Van Bommel: met een beetje geluk had België het WK kunnen winnen

BRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van het Belgische voetbalelftal heeft in zijn eerste toespraak tot de spelersgroep gezegd dat België "met een beetje geluk" veel verder had kunnen komen op het WK. "Met een beetje geluk hadden jullie nog kunnen winnen ook", zei de Nederlandse oud-international in een door de Belgische voetbalbond verspreide video op X. "Dat moet ook de mentaliteit worden voor de volgende toernooien: de Nations League en het EK."

11 uur geleden
Dumfries, Aké en Gakpo reserve-aanvoerders Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries, Nathan Aké en Cody Gakpo zijn achter Virgil van Dijk de reserve-aanvoerders van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández vertelde dat een dag voor de eerste wedstrijd tegen Duitsland in de Nations League.

13 uur geleden
UEFA-voorzitter Čeferin: geschonden vertrouwen niet teruggekeerd

OEIRAS (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de UEFA heeft aangegeven dat het vertrouwen nog niet is hersteld na de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van de FIFA. "Het project dat de eenheid van het wereldvoetbal verbrak mag dan geschrapt zijn, maar het geschonden vertrouwen is niet teruggekeerd; het herstellen daarvan is nu onze taak", zei Čeferin woensdag.

13 uur geleden
Geprikkelde Van Dijk voelt te weinig waardering bij Oranje

ZEIST (ANP) - Virgil van Dijk voelt te weinig waardering bij het Nederlands elftal. De aanvoerder sprak zich daarover woensdag uit tijdens een persconferentie, waar hij een wat geprikkelde indruk maakte.

13 uur geleden
Verdediger Timber inzetbaar voor Oranje tegen Duitsland

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber maakt donderdag deel uit van de wedstrijdselectie van het Nederlands elftal voor de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League. Dat zei bondscoach Xavi Hernández woensdag op een persconferentie.

14 uur geleden