Iran niet als nummer 3 naar laatste 32 van WK, Algerije wel
TIJUANA (ANP) - Iran is er niet in geslaagd voor het eerst in de geschiedenis op een WK voetbal voorbij de groepsfase te komen. Het Aziatische land hoort niet bij de acht beste nummers 3 en is uitgeschakeld. Iran gaat met 3 punten naar huis. Algerije plaatste zich als achtste nummer 3 bij de laatste 32 na een 3-3-gelijkspel tegen Oostenrijk.
De selectie van Iran vierde in de nacht van zaterdag op zondag in het basiskamp in Mexico heel even feest toen het bereiken van de laatste 32 heel dichtbij leek. Een late gelijkmaker van Oostenrijk tegen Algerije veranderde alles weer. Iran hoort samen met Zuid-Korea, Schotland en Uruguay tot de vier nummers 3 voor wie net als twaalf nummers 4 het WK na de groepsfase voorbij is.
Iran deed voor de zevende keer mee aan een WK. En wederom kwam het land niet verder dan de groepsfase. Zweden, Ecuador, Ghana, Bosnië en Herzegovina, Paraguay, Senegal en de Democratische Republiek Congo gaan samen met Algerije als beste nummers 3 door op het WK.
De zestiende finales van het WK beginnen zondag in Inglewood met gastland Canada tegen Zuid-Afrika. De winnaar van die ontmoeting treft de winnaar van Nederland - Marokko in de achtste finales. Het is voor het eerst dat er tijdens een WK zestiende finales worden gespeeld. Nooit eerder deden er 48 deelnemers mee.
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP/RTR) - De Oostenrijkse bondscoach Ralf Rangnick heeft de suggestie dat zijn team het zaterdag in de laatste groepswedstrijd tegen Algerije (3-3) op een akkoord heeft gegooid, van de hand gewezen. Beide ploegen hadden aan een gelijkspel genoeg voor een plek in de knock-outfase.
2 uur geledenMONTERREY (ANP) - De Afrikaanse voetballanden hebben in de groepsfase van het wereldkampioenschap uitstekend gepresteerd. Tunesië, dat in de poule van het Nederlands elftal puntloos als laatste eindigde, werd als enige uitgeschakeld. De overige negen landen plaatsten zich voor de zestiende finales.
4 uur geledenARLINGTON (ANP) - Argentinië lijkt Kaapverdië, de tegenstander van de regerend wereldkampioen in de zestiende finales op het WK voetbal, niet te onderschatten. De ploeg van bondscoach Lionel Scaloni sloot de groepsfase na een overwinning op Jordanië (3-1) af als winnaar van groep J.
4 uur geledenARLINGTON (ANP) - Argentinië heeft in de nacht van zaterdag op zondag in het overdekte stadion van Dallas de derde groepswedstrijd met 3-1 van Jordanië gewonnen. Het elftal van bondscoach Lionel Scaloni treft het verrassende Kaapverdië in de nacht van vrijdag op zaterdag in de zestiende finales van het WK voetbal in Miami Gardens.
6 uur geledenDALLAS (ANP) - Lionel Messi (39) heeft in de derde groepswedstrijd van Argentinië opnieuw gescoord. Hij heeft zijn eigen record als topscorer aller tijden op WK's in Dallas aangescherpt tot negentien doelpunten.
7 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Colombia gaat als eerste van groep K naar de laatste 32 van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Néstor Lorenzo speelde in de nacht van zaterdag op zondag in Miami Gardens voor tienduizenden eigen fans met 0-0 gelijk tegen Portugal. De Democratische Republiek Congo verraste door zich na een 3-1-zege op Oezbekistan als derde van de groep te plaatsen voor de zestiende finales.
10 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - De Schotse bondscoach Steve Clarke stapt na de uitschakeling op het WK voetbal op. De Schotten hadden de afgelopen dagen nog even de hoop om als één van de beste nummers 3 door te gaan, maar ze werden ingehaald door andere landen. Schotland eindigde in een groep met Brazilië, Marokko en Haïti met 3 punten op de derde plaats.
10 uur geleden