Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS erkennen winst voor Maduro's tegenstander in Venezuela

VS erkennen winst voor Maduro's tegenstander in Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - Oppositiekandidaat Edmundo González Urrutia en niet president Nicolás Maduro is de winnaar van de Venezolaanse verkiezingen van zondag, heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken gezegd.

"Gezien het overweldigende bewijsmateriaal is het voor de Verenigde Staten en, nog belangrijker, voor de Venezolaanse bevolking duidelijk dat González de meeste stemmen heeft gewonnen bij de Venezolaanse presidentsverkiezingen van 28 juli", zei Blinken donderdagavond (Amerikaanse tijd).

Daarmee erkennen de VS González nog niet als officiële nieuwe leider van Venezuela. Wel feliciteerde Blinken Urrutia met het voeren van "een succesvolle campagne". Blinken hintte ook dat de VS Venezuela nieuwe sancties kunnen opleggen na de betwiste verkiezingen.

Twijfel

Volgens de kiescommissie van Venezuela won Maduro de verkiezingen met 51 procent van de stemmen. Maar de oppositie en veel landen trekken die uitslag in twijfel. Volgens hen haalde de oppositiekandidaat dubbel zoveel stemmen als Maduro. Maduro zei donderdag bereid te zijn om "100 procent van de gegevens te presenteren".

De prominente Venezolaanse oppositieleider, María Corina Machado, schreef in een opiniestuk in The Wall Street Journal dat volgens haar González de verkiezingen won met 67 procent van de stemmen, en Maduro verloor met slechts 30 procent. Ook zei Machado dat ze zich schuilhoudt uit angst voor haar leven gezien het gespannen politieke klimaat in het land.

Meer uit Buitenland

Iran bevestigt aanvallen op bases VS in regio

TEHERAN (ANP/DPA) - Het Iraanse leger heeft bevestigd dat het aanvallen heeft uitgevoerd op Amerikaanse bases in de regio. Het betreft Amerikaanse militaire doelen in Bahrein, Koeweit, Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). In de Saudische hoofdstad Riyad zijn ook explosies gehoord.

6 minuten geleden
EU-buitenlandchef: ontwikkelingen in Midden-Oosten gevaarlijk

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas noemt de ontwikkelingen in het Midden-Oosten gevaarlijk. De ballistische raket- en kernwapenprogramma's, samen met de steun aan terreurgroepen, "vormen een ernstige bedreiging voor de wereldwijde veiligheid", schrijft ze op X.

7 minuten geleden
Iran roept bevolking op om naar veilige steden te gaan

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Hoge Nationale Veiligheidsraad heeft de burgers opgeroepen om naar veilige steden te trekken. Het regeringsorgaan zei niet welke steden wel en niet veilig zijn. Teheran houdt er in elk geval rekening mee dat de Israëlische en Amerikaanse aanvallen voorlopig doorgaan.

27 minuten geleden
Israël roept 20.000 reservisten op

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft 20.000 reservisten van het leger opgeroepen, meldt nieuwssite Times of Israel. Die maatregel komt te midden van de Israëlische aanvallen op Iran en de Iraanse vergeldingsaanvallen op Israël.

39 minuten geleden
Luchtalarm en explosies in Bahrein, waar Amerikaanse basis is

MANAMA (ANP/AFP/RTR) - In Bahrein is het luchtalarm afgegaan en zijn ontploffingen gehoord. De Golfstaat ligt ongeveer 230 kilometer van de Iraanse kust en huisvest een grote Amerikaanse marinebasis. Die heeft bevestigd dat er een raketaanval op het complex is uitgevoerd.

49 minuten geleden
Iraniërs proberen Teheran te ontvluchten om aanvallen

TEHERAN (ANP/DPA) - Volgens het Duitse persbureau dpa proberen Iraniërs in groten getale om de hoofdstad Teheran te ontvluchten. Die stad werd geraakt door de Israëlische en Amerikaanse luchtaanvallen en ooggetuigen zeggen dat er nu lange rijen staan bij de benzinestations, zodat mensen met hun auto ergens anders naartoe kunnen rijden.

51 minuten geleden
Qatar onderschept Iraanse raket

DOHA (ANP) - Qatar heeft een Iraanse raket onderschept, meldt Al Jazeera op basis van het Qatarese leger. In dat land hebben de Amerikanen een militaire basis. Die viel Iran ook aan na de vorige Amerikaanse aanvallen in de zomer van 2025.

1 uur geleden