VS erkennen winst voor Maduro's tegenstander in Venezuela
CARACAS (ANP/RTR) - Oppositiekandidaat Edmundo González Urrutia en niet president Nicolás Maduro is de winnaar van de Venezolaanse verkiezingen van zondag, heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken gezegd.
"Gezien het overweldigende bewijsmateriaal is het voor de Verenigde Staten en, nog belangrijker, voor de Venezolaanse bevolking duidelijk dat González de meeste stemmen heeft gewonnen bij de Venezolaanse presidentsverkiezingen van 28 juli", zei Blinken donderdagavond (Amerikaanse tijd).
Daarmee erkennen de VS González nog niet als officiële nieuwe leider van Venezuela. Wel feliciteerde Blinken Urrutia met het voeren van "een succesvolle campagne". Blinken hintte ook dat de VS Venezuela nieuwe sancties kunnen opleggen na de betwiste verkiezingen.
Twijfel
Volgens de kiescommissie van Venezuela won Maduro de verkiezingen met 51 procent van de stemmen. Maar de oppositie en veel landen trekken die uitslag in twijfel. Volgens hen haalde de oppositiekandidaat dubbel zoveel stemmen als Maduro. Maduro zei donderdag bereid te zijn om "100 procent van de gegevens te presenteren".
De prominente Venezolaanse oppositieleider, María Corina Machado, schreef in een opiniestuk in The Wall Street Journal dat volgens haar González de verkiezingen won met 67 procent van de stemmen, en Maduro verloor met slechts 30 procent. Ook zei Machado dat ze zich schuilhoudt uit angst voor haar leven gezien het gespannen politieke klimaat in het land.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea stuurt een patrouillevliegtuig en een explosievenopruimingsteam naar wateren bij de Straat van Hormuz. Volgens het ministerie van Defensie moet de missie de commerciële scheepvaart en de energievoorziening beschermen.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse politicus Hubert Aiwanger, vicepremier en minister van Economische Zaken van de deelstaat Beieren, is overleden. Dat meldt persbureau DPA op basis van hooggeplaatste bronnen binnen de Beierse regering. Aiwanger is 55 jaar geworden.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse lagerhuis heeft woensdag het belastingdeel van de begroting voor 2027 verworpen. Alle 458 parlementariërs van de Assemblée Nationale die hun stem uitbrachten, stemden tegen, melden Franse media waaronder BFMTV. Twee parlementariërs onthielden zich van stemming. Daarmee is de volledige begroting in eerste lezing verworpen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, heeft zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van het Huis. Een dag na de verkiezingszege van de Democraten vroeg Jeffries zijn collega's in een brief om zijn kandidatuur te steunen.
6 uur geledenHOUSTON (ANP) - De Amerikaanse ruimtetelescoop Swift is woensdag vergaan in de dampkring. Hij eindigde als een vuurbal. Het is nog niet bekend of brokstukken de ondergang hebben overleefd en zijn ingeslagen op aarde.
7 uur geledenGENEVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft goedkeuring gegeven om klinische testen uit te voeren met twee nieuwe ebolavaccins. Het gaat om de eerste vaccins die speciaal zijn ontwikkeld tegen de bundibugyovariant van het virus, dat de afgelopen maanden al voor duizenden doden heeft gezorgd in de Democratische Republiek Congo.
11 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne meldt een verdere stijging van het dodental na een Russische aanval maandag op een distributiepunt voor humanitaire hulpgoederen. Het gaat om veertig doden. Daarmee is het een van de dodelijkste aanvallen op burgers in Oekraïne dit jaar.
15 uur geleden