Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS en VK: nieuwe aanvallen Houthi's in Rode Zee afgeslagen

VS en VK: nieuwe aanvallen Houthi's in Rode Zee afgeslagen

TAMPA (ANP/RTR) - Amerikaanse en Britse troepen hebben dinsdag drones en raketten neergehaald die de Houthi's hadden afgevuurd richting internationale scheepvaartroutes in de zuidelijke Rode Zee. De Britse defensieminister Grant Shapps omschrijft de aanval als "de grootste" van de Jemenitische rebellen in de Rode Zee tot dusver.

Het Centrale Commando van het Amerikaanse leger (Centcom) maakte eerder bekend dat de strijdkrachten van beide landen achttien drones en drie raketten hadden uitgeschakeld. Er zijn volgens Centcom geen gewonden of schade gemeld. Het was volgens de Amerikanen de 26e Houthi-aanval op commerciële scheepvaartroutes in de Rode Zee sinds 19 november.

Shapps zegt dat het Verenigd Koninkrijk en bondgenoten duidelijk hebben gemaakt dat dergelijke aanvallen "compleet onacceptabel" zijn en dat de Houthi's de gevolgen onder ogen moeten zien als ze doorgaan met hun aanvallen. "We zullen de maatregelen nemen die nodig zijn om onschuldige levens en de wereldeconomie te beschermen", waarschuwt de minister.

De Houthi's staan in de oorlog tussen Israël en Hamas aan de kant van de Palestijnen. Ze zeggen door te gaan met schepen belagen die van of naar Israël varen zolang Israël doorgaat met zijn aanvallen op Gaza. Meerdere scheepvaartbedrijven mijden om die reden de Rode Zee en kiezen voor een omweg.

Meer uit Buitenland

Trump: fors meer dan 5000 militairen weg uit Duitsland

WEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.

4 uur geleden
Trump: nieuwe luchtaanvallen op Iran mogelijk

WEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.

5 uur geleden
Jordanië voert luchtaanvallen uit in Syrië tegen drugshandel

DAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.

5 uur geleden
Illegale rave in Frankrijk trekt tienduizenden feestgangers

BOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.

7 uur geleden
Iran: keuze tussen oorlog en diplomatie is nu aan de VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.

10 uur geleden
Zelensky nodigt Fico na energieruzie uit voor bezoek aan Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.

15 uur geleden
Israël neemt twee opvarenden Gaza-flotilla mee voor ondervraging

JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.

16 uur geleden