Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS en VK: nieuwe aanvallen Houthi's in Rode Zee afgeslagen

VS en VK: nieuwe aanvallen Houthi's in Rode Zee afgeslagen

TAMPA (ANP/RTR) - Amerikaanse en Britse troepen hebben dinsdag drones en raketten neergehaald die de Houthi's hadden afgevuurd richting internationale scheepvaartroutes in de zuidelijke Rode Zee. De Britse defensieminister Grant Shapps omschrijft de aanval als "de grootste" van de Jemenitische rebellen in de Rode Zee tot dusver.

Het Centrale Commando van het Amerikaanse leger (Centcom) maakte eerder bekend dat de strijdkrachten van beide landen achttien drones en drie raketten hadden uitgeschakeld. Er zijn volgens Centcom geen gewonden of schade gemeld. Het was volgens de Amerikanen de 26e Houthi-aanval op commerciële scheepvaartroutes in de Rode Zee sinds 19 november.

Shapps zegt dat het Verenigd Koninkrijk en bondgenoten duidelijk hebben gemaakt dat dergelijke aanvallen "compleet onacceptabel" zijn en dat de Houthi's de gevolgen onder ogen moeten zien als ze doorgaan met hun aanvallen. "We zullen de maatregelen nemen die nodig zijn om onschuldige levens en de wereldeconomie te beschermen", waarschuwt de minister.

De Houthi's staan in de oorlog tussen Israël en Hamas aan de kant van de Palestijnen. Ze zeggen door te gaan met schepen belagen die van of naar Israël varen zolang Israël doorgaat met zijn aanvallen op Gaza. Meerdere scheepvaartbedrijven mijden om die reden de Rode Zee en kiezen voor een omweg.

Meer uit Buitenland

Premier Netanyahu meldt militaire acties over de rivier de Litani

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.

3 uur geleden
Brussel zegt nieuwe Hongaarse premier 16 miljard aan EU-geld toe

BRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.

4 uur geleden
Rusland zegt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië te komen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.

5 uur geleden
Ook Zelensky beschuldigt Rusland van drone-incident Roemenië

KYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.

5 uur geleden
Leerlingen aangehouden van school in Kenia waar brand woedde

NAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.

5 uur geleden
Brussel: huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar

BRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.

6 uur geleden
Roemenië wil sluiting Russisch consulaat na drone-incident

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Roemenië neemt diplomatieke maatregelen tegen Rusland nadat een drone een Roemeens wooncomplex had geraakt. President Nicușor Dan maakte bekend dat het Russische consulaat in de stad Constanța moet sluiten. De consul wordt aangemerkt als persona non grata, wat betekent dat hij niet meer welkom is.

6 uur geleden