Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS en VK: nieuwe aanvallen Houthi's in Rode Zee afgeslagen

VS en VK: nieuwe aanvallen Houthi's in Rode Zee afgeslagen

TAMPA (ANP/RTR) - Amerikaanse en Britse troepen hebben dinsdag drones en raketten neergehaald die de Houthi's hadden afgevuurd richting internationale scheepvaartroutes in de zuidelijke Rode Zee. De Britse defensieminister Grant Shapps omschrijft de aanval als "de grootste" van de Jemenitische rebellen in de Rode Zee tot dusver.

Het Centrale Commando van het Amerikaanse leger (Centcom) maakte eerder bekend dat de strijdkrachten van beide landen achttien drones en drie raketten hadden uitgeschakeld. Er zijn volgens Centcom geen gewonden of schade gemeld. Het was volgens de Amerikanen de 26e Houthi-aanval op commerciële scheepvaartroutes in de Rode Zee sinds 19 november.

Shapps zegt dat het Verenigd Koninkrijk en bondgenoten duidelijk hebben gemaakt dat dergelijke aanvallen "compleet onacceptabel" zijn en dat de Houthi's de gevolgen onder ogen moeten zien als ze doorgaan met hun aanvallen. "We zullen de maatregelen nemen die nodig zijn om onschuldige levens en de wereldeconomie te beschermen", waarschuwt de minister.

De Houthi's staan in de oorlog tussen Israël en Hamas aan de kant van de Palestijnen. Ze zeggen door te gaan met schepen belagen die van of naar Israël varen zolang Israël doorgaat met zijn aanvallen op Gaza. Meerdere scheepvaartbedrijven mijden om die reden de Rode Zee en kiezen voor een omweg.

Meer uit Buitenland

Spanje houdt rekening met stijging dodental treinbotsing

MADRID (ANP/AFP) - Het dodental door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is nog niet definitief. Dat liet minister van Transport Óscar Puente weten via X.

14 minuten geleden
Trump koppelt bedreigen Groenland aan mislopen Nobelprijs

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump koppelt zijn uitlatingen over Groenland aan het niet winnen van de Nobelprijs voor de Vrede. Dat blijkt uit een brief aan de Noorse premier Jonas Gahr Støre die persbureau Bloomberg in handen heeft. "Gezien het feit dat uw land heeft besloten mij de Nobelprijs voor de Vrede niet toe te kennen voor het beëindigen van 8 oorlogen PLUS, voel ik me niet langer verplicht om puur aan vrede te denken."

16 minuten geleden
Dodental door treincrash Spanje verder opgelopen

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de treincrash in Spanje is opgelopen tot 39. Ook raakten zeker 152 personen gewond, zeggen bronnen tegen omroep RTVE.

2 uur geleden
Trump over Groenland: het is tijd en het zal gebeuren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social zijn dreigement richting Groenland herhaald. "De NAVO zegt al twintig jaar lang tegen Denemarken dat 'ze de Russische dreiging bij Groenland moet weghouden'. Helaas is Denemarken er niet in geslaagd er iets aan te doen. Nu is het tijd en het zal gebeuren!", schrijft Trump op Truth Social.

3 uur geleden
Noodtoestand in Guatemala om bendegeweld

GUATEMALA-STAD (ANP) - De president van Guatemala, Bernardo Arévalo, heeft zondag de noodtoestand afgekondigd in heel het land voor een periode van dertig dagen. Het besluit volgt op een weekend vol bendegeweld in gevangenissen in en rondom de hoofdstad Guatemala-Stad.

6 uur geleden
Dodental treinbotsing Spanje loopt verder op

MADRID (ANP/AFP/RTR) - Het aantal dodelijke slachtoffers door een treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot 21, meldt de politie. Eerder werden tien doden gemeld.

8 uur geleden
Doden na ontsporing hogesnelheidstreinen bij Spaanse stad Córdoba

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Zeker tien mensen zijn omgekomen na de ontsporing van twee hogesnelheidstreinen in het zuiden van Spanje, melden de politie en hulpdiensten. Eerder meldden Spaanse media zeven doden. Ook zouden zo'n 25 mensen zwaargewond zijn geraakt bij het incident.

11 uur geleden