Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS en Rusland wisselen gevangenen uit

VS en Rusland wisselen gevangenen uit

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten en Rusland hebben gevangenen geruild. Moskou heeft de Amerikaans-Russische Ksenia Karelina vrijgelaten in ruil voor de Russisch-Duitse Arthur Petrov. Beide landen bevestigen dat hun burgers weer vrij zijn na berichtgeving van The Wall Street Journal over de ruil, die donderdag in Abu Dhabi plaatsvond.

De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bevestigt dat Karelina is vrijgelaten en onderweg is naar de VS. "Ze werd langer dan een jaar onterecht vastgehouden door Rusland en president Trump heeft haar vrijlating geregeld. Hij zal zich blijven inzetten voor de vrijlating van alle Amerikanen", aldus Rubio op X.

Karelina kreeg vorig jaar twaalf jaar gevangenisstraf voor een donatie van iets meer dan 50 dollar aan een Amerikaanse organisatie die humanitaire steun verleent aan Oekraïne. De ballerina, die in de VS woont, werd in februari 2024 opgepakt tijdens een bezoek aan haar familie in Rusland.

Cyprus

Petrov werd in 2023 in Cyprus op Amerikaans verzoek opgepakt op verdenking van het smokkelen van technologie met militaire toepassingen naar Rusland. Hij werd daarna uitgeleverd aan de VS. Russische staatsmedia melden op basis van de Russische veiligheidsdienst FSB dat Petrov is geruild voor Karelina.

Het is de tweede gevangenenruil tussen de VS en Rusland sinds het aantreden van Trump. Deze uitwisseling vond plaats terwijl de twee landen proberen de onderlinge banden aan te halen, na de verslechtering door de Russische invasie in Oekraïne. Russische en Amerikaanse delegaties bespreken donderdag in Turkije het herstel van de werkzaamheden van hun diplomatieke missies.

Meer uit Buitenland

Franse oud-minister krijgt politiebescherming om banden Epstein

PARIJS (ANP/DPA) - De voormalige Franse minister van Cultuur, Jack Lang, heeft politiebescherming gekregen naar aanleiding van bedreigingen op sociale media vanwege zijn banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat melden Franse media.

29 minuten geleden
Buckingham Palace steunt politie in onderzoek naar Andrew

LONDEN (ANP) - Buckingham Palace is bereid de politie te helpen in de zaak rond de beschuldigingen aan het adres van Andrew Mountbatten-Windsor. Dat heeft het paleis maandagavond bekendgemaakt in een verklaring namens de Britse koning Charles.

1 uur geleden
VS en Armenië sluiten deal voor nucleaire samenwerking

TBILISI (ANP/RTR) - Armenië en de Verenigde Staten zijn overeengekomen samen te werken in de civiele nucleaire sector. Washington probeert hiermee de banden met de voormalige bondgenoot van Rusland aan te halen, enkele maanden nadat de Amerikanen hebben bemiddeld bij een vredesakkoord tussen Armenië en buurland Azerbeidzjan.

2 uur geleden
Mexico stuurt geen olie meer naar Cuba, maar wel humanitaire hulp

MEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG) - Mexico heeft olieleveringen aan Cuba stopgezet vanwege de dreiging met sancties door Donald Trump. Dat zei de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum maandag. Ze beloofde wel door te gaan met het sturen van humanitaire hulp naar het met een brandstoftekort kampende Caribische eiland.

2 uur geleden
Starmer heeft weer lucht na steun van kabinetsleden

LONDEN (ANP) - De kabinetsleden van de Britse premier Keir Starmer hebben hun steun voor hem uitgesproken. Dat geeft de premier weer lucht, nadat de leider van de Labour-partij in Schotland, Anas Sarwar, tot zijn aftreden had opgeroepen. Dat melden Britse media zoals de BBC.

2 uur geleden
Maxwell weigert te antwoorden op vragen van Amerikaans parlement

WASHINGTON (ANP) - Ghislaine Maxwell, die jarenlang de vertrouwelinge was van de veroordeelde Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft maandag geweigerd te antwoorden op de vragen van een commissie in het Amerikaanse Congres. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.

4 uur geleden
Europese Rekenkamer kritisch over plannen nieuw EU-landbouwbeleid

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) is uiterst kritisch over het voorstel van de Europese Commissie voor het gemeenschappelijk landbouwbeleid in de nieuwe meerjarenbegroting 2028-2034. Duidelijkheid, voorspelbaarheid en eerlijkheid zijn essentieel voor een landbouwbeleid dat boeren en plattelandsgemeenschappen echt ondersteunt, maar dat ontbreekt, vatte ERK-lid Iliana Ivanova maandag de kritiek samen.

4 uur geleden