Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS en EU roepen Tunesië op democratie te respecteren

VS en EU roepen Tunesië op democratie te respecteren

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten en de Europese Unie roepen Tunesië op de democratie te respecteren in het land, waar president Kais Saied de regering naar huis heeft gestuurd en het parlement op een zijspoor gezet. EU-buitenlandchef Josep Borrell dringt dinsdag namens de 27 lidstaten aan op "de institutionele stabiliteit zo snel mogelijk te herstellen en met name de parlementaire activiteiten te hervatten, met respect voor fundamentele rechten en met onthouding van elke vorm van geweld."

De VS en de EU maken zich grote zorgen over de situatie in het land. Minister van Buitenland Zaken Sigrid Kaag noemt de ontwikkelingen in Tunesië "verontrustend". "Ik roep alle betrokkenen op vreedzaam te blijven", twittert ze.

De Amerikaanse minister Antony Blinken (Buitenlandse Zaken) heeft Saied maandag telefonisch gesproken. Blinken "moedigde president Saied aan zich te houden aan de principes van de democratie en mensenrechten die de basis vormen van het bestuur in Tunesië", aldus een verklaring uit Washington. Borrell stelt dat de "democratische wortels en eerbiediging van de rechtsstaat, van de grondwet en het wetgevingskader moeten worden behouden, alert blijvend op de wensen en ambities van het Tunesische volk."

Ook de mediasituatie in Tunesië baart zorgen, nadat het kantoor van de Qatarese zender al-Jazeera in Tunis werd gesloten. "We vragen nauwgezet respect voor de vrijheid van meningsuiting en andere burgerrechten", aldus de Amerikanen. In haar tweet maant Kaag "de fundamentele rechten te respecteren, waaronder de vrijheid van de pers."

Meer uit Buitenland

Israël roept op tot evacuatie van Libanese kuststad Tyrus

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft een dringend evacuatiebevel uitgevaardigd aan de inwoners van de Zuid-Libanese kuststad Tyrus. Er zullen meer aanvallen volgen tegen Hezbollah, aldus een verklaring.

1 uur geleden
Iran bevestigt doorlaten schepen met essentiële waar naar Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Teheran heeft volgens media bevestigd dat schepen met essentiële goederen door de Straat van Hormuz naar Iraanse havens kunnen varen. Dit moet in overleg met de Iraanse autoriteiten.

1 uur geleden
Oekraïne: doden door Russische aanval op markt

NIKOPOL (ANP/RTR) - In Oekraïne zijn vijf doden gevallen door een Russische aanval op een markt in de frontstad Nikopol, melden de autoriteiten. Negentien anderen zijn volgens hen gewond geraakt.

3 uur geleden
VN-Veiligheidsraad stemt volgende week over Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP/RTR) - De VN-Veiligheidsraad buigt zich naar verwachting pas volgende week over een resolutie over het hervatten van het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. De stemming zou aanvankelijk deze week plaatsvinden.

4 uur geleden
Dode en tientallen gewonden door incident in stadion Lima

LIMA (ANP/AFP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima is een persoon om het leven gekomen. Zeker 47 anderen zijn gewond geraakt, meldt de Peruaanse minister van Volksgezondheid Juan Carlos Velasco aan lokale media.

7 uur geleden
Tientallen gewonden in stadion in Lima na instorten 'constructie'

LIMA (ANP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima zijn vrijdagmiddag (lokale tijd) zeker 47 mensen gewond geraakt, meldt het ministerie van Volksgezondheid op X. Volgens het ministerie stortte er een "constructie" in, maar verdere details over het incident zijn door de autoriteiten niet bekendgemaakt.

10 uur geleden
Meerdere aanvallen in Midden-Oosten gemeld

TEHERAN/TEL AVIV/MANAMA (ANP) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw aanvallen over en weer. Israël laat weten dat er vanuit Iran raketten zijn afgevuurd op het land. Dat gebeurde de afgelopen weken vrijwel dagelijks. Het Israëlische leger liet zaterdagochtend vroeg weten doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet aan te vallen. Journalisten van persbureau AFP meldden daar explosies.

11 uur geleden