Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS: aanklager China betrokken bij intimidatie Chinezen

VS: aanklager China betrokken bij intimidatie Chinezen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Chinese aanklager wordt door het Amerikaanse ministerie van Justitie beschuldigd van het leiden van een intimidatiecampagne tegen Chinezen in de Verenigde Staten. Die campagne, Operatie Vossenjacht, was bedoeld om Chinezen in de VS te dwingen terug te keren naar China, om daar te worden berecht.

De Amerikaanse autoriteiten klaagden vorig jaar oktober al acht mensen aan in deze zaak. Die kwam vorig jaar aan het rollen toen bleek dat een voormalige Chinese overheidsfunctionaris die met zijn gezin al ruim 10 jaar in de VS woont, werd bedreigd en onder druk gezet om terug te keren naar China. Het slachtoffer kreeg onder meer een dreigbrief waarin stond dat zijn vrouw en kind ongedeerd zouden blijven als hij naar China zou teruggaan voor het uitzitten van een tien jaar lange gevangenisstraf. China verdenkt de man van verduistering, machtsmisbruik en het aannemen van steekpenningen.

De Chinese aanklager was volgens het Amerikaanse ministerie van Justitie in april 2017 betrokken bij een plan om de vader van het slachtoffer vanuit China naar de VS te vliegen om hem onder druk te zetten. Als hij niet zou terugkeren naar China, zou zijn familie iets worden aangedaan. Het plan mislukte uiteindelijk, waarna de vader weer werd teruggebracht naar China en ook de aanklager weer terugvloog. De aanklager zou daarna opdracht hebben gegeven om bewijsmateriaal te vernietigen.

Arrestaties

Acht mensen werden vorig jaar al gearresteerd, onder wie een Amerikaanse oud-politieman die als privédetective was ingehuurd om een van de Chinese doelwitten in de gaten te houden. De arrestanten worden verdacht van samenzwering en het optreden als illegale agenten voor een buitenlandse regering.

Volgens het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken is de beschuldiging van de Chinese aanklager bedoeld om pogingen om Chinese criminelen in de VS op te pakken, te blokkeren. China zegt dat de doelwitten worden verdacht van corruptie, maar volgens de VS gaat het om tegenstanders van de Chinese leider Xi Jinping

Meer uit Buitenland

Reuters: China heeft in het geheim Russische militairen getraind

BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese strijdkrachten hebben eind vorig jaar in het geheim zo'n tweehonderd Russische militairen een training gegeven. Dat meldt persbureau Reuters, dat zich baseert op informatie van Europese inlichtingendiensten en de overeenkomst tussen Rusland en China. Sommige van die militairen zouden later betrokken zijn geweest bij de strijd in Oekraïne.

52 minuten geleden
EU-erelintje uitgereikt aan Angela Merkel

STRAATSBURG (ANP) - De Duitse oud-bondskanselier Angela Merkel heeft in Straatsburg de Europese Orde van Verdienste in ontvangst genomen. Ze kreeg een staande ovatie in het Europees Parlement voordat ze het EU-erelintje kreeg opgespeld.

53 minuten geleden
Thailand stopt met zestig dagen visumvrij reizen voor toeristen

BANGKOK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Thailand stopt met een maatregel die bedoeld was om meer toeristen te trekken. Het kabinet heeft besloten de regeling voor visumvrij reizen voor bezoeken van maximaal zestig dagen te schrappen. Dit besluit treft vakantiegangers uit Nederland en 92 andere landen.

1 uur geleden
Smotrich: Internationaal Strafhof wil me aanhouden

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Financiën Bezalel Smotrich zegt te hebben vernomen dat het Internationaal Strafhof (ICC) verzoekt om zijn aanhouding. Het in het Verenigd Koninkrijk gevestigde Middle East Eye meldde maandag op basis van anonieme bronnen dat het verzoek zou zijn gedaan om vermeende misdaden tegen de menselijkheid, gepleegd in de bezette Westelijke Jordaanoever.

1 uur geleden
Doden bij schietpartij ten zuiden van Caïro

ABNUB (ANP/AFP) - Bij een schietpartij in het Egyptische Abnub zijn zeker acht mensen omgekomen, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken van dat land dinsdag. Vijf anderen raakten gewond. Maandag opende een schutter daar vanuit een auto het vuur op ogenschijnlijk willekeurige voorbijgangers, waarna hij werd doodgeschoten door de politie. De dader zou psychiatrisch patiënt zijn. Staatskrant Al-Ahram schat het slachtoffertal hoger in, en noemt zeker tien doden en vijftien gewonden.

2 uur geleden
Flotilla: nog tien schepen onderweg naar Gaza, 41 onderschept

MARMARIS (ANP/AFP) - Nog tien schepen van de hulpvloot voor Gaza zijn onderweg naar het Palestijnse gebied, meldt organisator Global Sumud Flotilla. Die verklaart dat Israël de 41 andere schepen heeft tegengehouden.

2 uur geleden
Spaanse oud-premier Zapatero onderzocht om coronafraude

MADRID (ANP) - In Spanje is een onderzoek ingesteld naar oud-premier José Zapatero. De voormalige premier wordt verdacht in een witwaszaak rond de staatssteun die Spanje in coronatijd uittrok voor het redden van de luchtvaartmaatschappij Plus Ultra. Zapatero wordt lidmaatschap van een criminele organisatie verweten. Ook wordt hij verdacht van beïnvloeding en valsheid in geschrifte. Daarnaast wordt dinsdag onderzoek gedaan bij onder meer zijn kantoor en zijn dochters bedrijf.

2 uur geleden