Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS: aanklager China betrokken bij intimidatie Chinezen

VS: aanklager China betrokken bij intimidatie Chinezen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Chinese aanklager wordt door het Amerikaanse ministerie van Justitie beschuldigd van het leiden van een intimidatiecampagne tegen Chinezen in de Verenigde Staten. Die campagne, Operatie Vossenjacht, was bedoeld om Chinezen in de VS te dwingen terug te keren naar China, om daar te worden berecht.

De Amerikaanse autoriteiten klaagden vorig jaar oktober al acht mensen aan in deze zaak. Die kwam vorig jaar aan het rollen toen bleek dat een voormalige Chinese overheidsfunctionaris die met zijn gezin al ruim 10 jaar in de VS woont, werd bedreigd en onder druk gezet om terug te keren naar China. Het slachtoffer kreeg onder meer een dreigbrief waarin stond dat zijn vrouw en kind ongedeerd zouden blijven als hij naar China zou teruggaan voor het uitzitten van een tien jaar lange gevangenisstraf. China verdenkt de man van verduistering, machtsmisbruik en het aannemen van steekpenningen.

De Chinese aanklager was volgens het Amerikaanse ministerie van Justitie in april 2017 betrokken bij een plan om de vader van het slachtoffer vanuit China naar de VS te vliegen om hem onder druk te zetten. Als hij niet zou terugkeren naar China, zou zijn familie iets worden aangedaan. Het plan mislukte uiteindelijk, waarna de vader weer werd teruggebracht naar China en ook de aanklager weer terugvloog. De aanklager zou daarna opdracht hebben gegeven om bewijsmateriaal te vernietigen.

Arrestaties

Acht mensen werden vorig jaar al gearresteerd, onder wie een Amerikaanse oud-politieman die als privédetective was ingehuurd om een van de Chinese doelwitten in de gaten te houden. De arrestanten worden verdacht van samenzwering en het optreden als illegale agenten voor een buitenlandse regering.

Volgens het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken is de beschuldiging van de Chinese aanklager bedoeld om pogingen om Chinese criminelen in de VS op te pakken, te blokkeren. China zegt dat de doelwitten worden verdacht van corruptie, maar volgens de VS gaat het om tegenstanders van de Chinese leider Xi Jinping

Meer uit Buitenland

Minstens 8 miljoen demonstranten bij 'No Kings'-protesten VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.

55 minuten geleden
Iran laat 20 Pakistaanse schepen door Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.

5 uur geleden
Houthi's claimen tweede raketaanval op Israël

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.

6 uur geleden
Eerder vermiste boten bereiken Cuba

HAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.

6 uur geleden
Vlaamse tiener vastgezet voor rol in sadistisch netwerk

GENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.

6 uur geleden
President Syrië bezoekt Duitsland en Verenigd Koninkrijk

DAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.

7 uur geleden
Doden bij Israëlische luchtaanval op auto met journalisten

BEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.

7 uur geleden