Vrouw van Bouterse zegt dat hij zich niet meldt bij gevangenis
PARAMARIBO (ANP) - Desi Bouterse gaat zich niet melden bij de gevangenis, vertelde zijn vrouw aan journalisten. Ze zegt niet te weten waar de oud-president nu is en wat hij gaat doen, maar hij zal zich niet melden bij de gevangenis. Daar moest hij om 13.00 uur Nederlandse tijd zijn om een celstraf van twintig jaar uit te zitten voor zijn rol bij de Decembermoorden.
De pers en een groep aanhangers hadden zich verzameld bij het huis van Bouterse omdat hij een toespraak zou houden, maar daar was hij niet aanwezig. Zijn advocaat Irvin Kanhai heeft tot nu toe volgehouden dat Bouterse zich aan de uitspraak van de rechter zou houden.
De advocaten van Bouterse hadden de rechter verzocht om de straf niet uit te voeren, maar die heeft dat verzoek naast zich neergelegd. Ook Bouterses vier medeverdachten moeten zich vrijdag melden bij de gevangenis. Het is niet duidelijk of zij zich wel zullen melden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Colombiaanse ambtgenoot Gustavo Petro zeiden beiden "positief" gestemd te zijn na hun ontmoeting in het Witte Huis. Trump zei met Petro te hebben "gewerkt" aan een akkoord over samenwerking bij drugsbestrijding in een "heel goed gesprek".
2 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Zeker vijftien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Noord-Koreanen die worden betrapt op het kijken naar Zuid-Koreaanse tv-programma's of het luisteren naar Zuid-Koreaanse muziek kunnen worden veroordeeld tot jarenlange dwangarbeid. Als je het verspreidt, is de doodstraf mogelijk. De zwaarste straffen treffen vooral mensen die te arm zijn om ambtenaren om te kopen, stelt Amnesty International. De mensenrechtenorganisatie interviewde mensen die uit Noord-Korea zijn gevlucht.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met een pennenstreek een einde gemaakt aan de gedeeltelijke overheidssluiting in de VS. Eerder dinsdag stemde het Huis van Afgevaardigden voor het begrotingsvoorstel dat een einde moest maken aan de politieke impasse in het land.
5 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Zeker veertien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
5 uur geledenTRIPOLI (ANP/AFP/RTR) - Saif al-Islam Kaddafi, tweede zoon van de Libische oud-dictator Muammar Kaddafi, is doodgeschoten. Hij werd gezocht door het Internationaal Strafhof in Den Haag. Hij werd thuis door vier mannen geëxecuteerd, aldus zijn adviseur tegen media.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft ingestemd met een begroting die de gedeeltelijke shutdown in het land moet beëindigen. De begroting die leidde tot de impasse ligt nu voor bij president Trump.
7 uur geleden