Vrouw van Bouterse zegt dat hij zich niet meldt bij gevangenis
PARAMARIBO (ANP) - Desi Bouterse gaat zich niet melden bij de gevangenis, vertelde zijn vrouw aan journalisten. Ze zegt niet te weten waar de oud-president nu is en wat hij gaat doen, maar hij zal zich niet melden bij de gevangenis. Daar moest hij om 13.00 uur Nederlandse tijd zijn om een celstraf van twintig jaar uit te zitten voor zijn rol bij de Decembermoorden.
De pers en een groep aanhangers hadden zich verzameld bij het huis van Bouterse omdat hij een toespraak zou houden, maar daar was hij niet aanwezig. Zijn advocaat Irvin Kanhai heeft tot nu toe volgehouden dat Bouterse zich aan de uitspraak van de rechter zou houden.
De advocaten van Bouterse hadden de rechter verzocht om de straf niet uit te voeren, maar die heeft dat verzoek naast zich neergelegd. Ook Bouterses vier medeverdachten moeten zich vrijdag melden bij de gevangenis. Het is niet duidelijk of zij zich wel zullen melden.
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP) - Madonna, Pedro Pascal, Jane Fonda, Ben Stiller, John Legend en tientallen andere sterren hebben een brief ondertekend waarin wordt opgeroepen tot het sluiten van een detentiecentrum voor immigranten in Dilley, in de Amerikaanse staat Texas. Ook Javier Bardem, Keke Palmer, Susan Sarandon, Mark Ruffalo, Brittney Griner en America Ferrera behoren tot de ondertekenaars, meldt The Hollywood Reporter.
6 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó werkte samen met Rusland om oligarchen van Europese sanctielijsten te krijgen. Dat blijkt uit onderzoek van het Letse onderzoeksplatform The Insider en onder meer het Poolse Frontstory. Ook zou het gaan om bedrijven en banken.
1 uur geledenNAIROBI (ANP) - De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) zetten seksueel geweld in als wapen in Darfur. Dat meldt de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG) in een rapport over de situatie in de Soedanese regio.
2 uur geledenTEHERAN/DUBAI/TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - In verschillende landen in het Midden-Oosten worden in de nacht van maandag op dinsdag aanvallen gemeld. Zo zijn er in delen van de Iraanse hoofdstad Teheran stroomstoringen na een reeks explosies, meldt het Iraanse persagentschap Fars.
7 uur geledenSCHWERIN (ANP/DPA) - De gestrande bultrug die al dagen bekijks trekt langs de Duitse kust, is maandagavond naar open zee gezwommen. De waterpolitie meldt dat het dier in eerste instantie de verkeerde kant op zwom, richting de haven, maar later alsnog richting de Oostzee vertrok.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil graag dat de oorlog met Iran eindigt, melden bronnen aan The Wall Street Journal. Hij zou daarom welwillend zijn om de Amerikaanse militaire vijandelijkheden te stoppen, zonder dat de Straat van Hormuz door Iran is heropend, schrijft de krant. Trump zou dit scenario "in de afgelopen dagen" met zijn adviseurs hebben besproken, maar er nog geen definitieve beslissing over hebben genomen.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een serie van tien concerten, meldt zij op Instagram. De eerste is op 12 september, de laatste op 14 oktober. De optredens zijn in de La Défense Arena.
16 uur geleden