'Voorzichtige schatting' België: waterschade 150 miljoen euro
BRUSSEL (ANP) - De overstromingen van de afgelopen dagen hebben in België voor minstens 150 miljoen euro schade aangericht. Dat bedrag valt waarschijnlijk nog veel hoger uit, schatten verzekeraars.
De verzekeraars hebben al duizenden schadeclaims ontvangen, schrijft De Morgen. Maar dat is nog maar een fractie van het totaal, denken zij. "We zullen over de 150 miljoen euro gaan", zegt branchevereniging Assuralia in de Belgische krant, en dat is nog "een voorzichtige raming".
De schade is nog veel groter dan dat, want veel wordt ook niet gedekt. Daarvoor springt het Belgische rampenfonds in. Premier Alexander De Croo sprak in het weekend van honderden miljoenen euro's.
Verzekeraars hebben mobiele schadeloketten naar het rampgebied gestuurd, zodat gedupeerden in bijvoorbeeld Luik en Eupen ter plekke hun schade kunnen aangeven. Sommige getroffenen klagen dat verzekeraars pas in actie willen komen als het water is weggetrokken en de schade zichtbaar wordt.
Meer uit Buitenland
POLTAVA (ANP/RTR) - Russische drone- en raketaanvallen hebben in de Oekraïense regio Poltava aan zeker vier mensen het leven gekost en tientallen mensen verwond, melden de autoriteiten. Ook in Charkiv viel een dode en raakten vier mensen gewond. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat de aanvallen voornamelijk gericht waren op energievoorzieningen.
1 uur geledenSUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
5 uur geledenCHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
6 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
7 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
7 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
7 uur geleden