'Voorzichtige schatting' België: waterschade 150 miljoen euro
BRUSSEL (ANP) - De overstromingen van de afgelopen dagen hebben in België voor minstens 150 miljoen euro schade aangericht. Dat bedrag valt waarschijnlijk nog veel hoger uit, schatten verzekeraars.
De verzekeraars hebben al duizenden schadeclaims ontvangen, schrijft De Morgen. Maar dat is nog maar een fractie van het totaal, denken zij. "We zullen over de 150 miljoen euro gaan", zegt branchevereniging Assuralia in de Belgische krant, en dat is nog "een voorzichtige raming".
De schade is nog veel groter dan dat, want veel wordt ook niet gedekt. Daarvoor springt het Belgische rampenfonds in. Premier Alexander De Croo sprak in het weekend van honderden miljoenen euro's.
Verzekeraars hebben mobiele schadeloketten naar het rampgebied gestuurd, zodat gedupeerden in bijvoorbeeld Luik en Eupen ter plekke hun schade kunnen aangeven. Sommige getroffenen klagen dat verzekeraars pas in actie willen komen als het water is weggetrokken en de schade zichtbaar wordt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.
1 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP/DPA) - Tienduizenden mensen zijn in de Servische hoofdstad Belgrado de straat opgegaan om nieuwe verkiezingen te eisen. Deelnemers scandeerden "de studenten winnen", de strijdkreet van hun protestbeweging. Die was ook te zien op spandoeken, kleding en stickers.
3 uur geledenRWAMPARA (ANP) - Het Internationale Rode Kruis schrijft dat drie Congolese vrijwilligers van de hulporganisatie zijn overleden, vermoedelijk aan de gevolgen van ebola. Dat wordt op X gemeld, in een bericht dat door de Nederlandse afdeling van het Rode Kruis is gedeeld.
4 uur geledenGAZA/BEIROET (ANP/RTR) - In Zuid-Libanon en in Gaza zijn nieuwe doden gemeld na Israëlische aanvallen: vijf burgers in Libanon en vijf politieagenten en een 13-jarige Palestijnse jongen in Gaza.
7 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betoogt dat zijn land een volwaardig EU-lidmaatschap verdient. Hij deed dat in zijn dagelijkse toespraak, nadat de Duitse bondskanselier Friedrich Merz voor een tijdelijke tussenvorm had gepleit waarin het Oost-Europese land nog geen stemrecht zou krijgen.
8 uur geledenDHAKA (ANP/AFP) - Een mazelenepidemie in Bangladesh heeft tot dusver aan meer dan vijfhonderd kinderen het leven gekost, waarmee het een van de dodelijkste uitbraken in decennia is in het land.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De internationale druk op de ultranationalistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir neemt toe. Na Italië roept ook Frankrijk de EU op om sancties tegen hem uit te vaardigen.
9 uur geleden