Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor- en tegenstanders Maduro willen de straat op voor betogingen

Voor- en tegenstanders Maduro willen de straat op voor betogingen

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider Mária Corina Machado heeft opgeroepen om zaterdag "in alle steden" van het land te betogen tegen het bewind van president Nicolás Maduro naar aanleiding van de presidentsverkiezingen van afgelopen week. De partij van Maduro, de Verenigde Socialistische Partij van Venezuela (PSUV) heeft ook een oproep gedaan zaterdag te demonstreren, maar voor de autoritair regerende president.

Volgens de officiële verkiezingsuitslagen is Maduro herkozen met ruim van de helft van de stemmen. Maar volgens de oppositie heeft hij nog geen derde van de stemmen gehaald en zou de kandidaat van de oppositie, Eduardo Gonzáles Urrutia, hebben gewonnen met circa twee derde van de stemmen.

De relatief onbekende oud-diplomaat González werd door de oppositie als presidentskandidaat naar voren geschoven, omdat de populaire Machado van de regering van Maduro niet mee mocht doen.

Armoede

Vooral op het Amerikaanse continent en in Europa worden de officiële uitslagen, net als bij de herverkiezing van Maduro in 2018, niet serieus genomen. De toestand in het olierijke, maar economisch geruïneerde Zuid-Amerikaanse land is nog slechter dan vier jaar terug. De meeste Venezolanen leven in bittere armoede, terwijl publieke diensten het af laten weten en er tekorten zijn aan essentiële basisbehoeften. Een aantal opiniepeilingen suggereerden voor de stembusgang dat Maduro niet kon winnen.

Maduro, die voor de verkiezingen met een bloedbad dreigde als hij verliezen zou, zegt nu dat Machado en González "bloed aan hun handen hebben en achter de tralies moeten" volgens Venezolaanse media.

Meer uit Buitenland

Seoul wil scheepvaart bij Hormuz beschermen met militaire missie

SEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea stuurt een patrouillevliegtuig en een explosievenopruimingsteam naar wateren bij de Straat van Hormuz. Volgens het ministerie van Defensie moet de missie de commerciële scheepvaart en de energievoorziening beschermen.

1 uur geleden
Beierse vicepremier Hubert Aiwanger dood aangetroffen in hotel

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse politicus Hubert Aiwanger, vicepremier en minister van Economische Zaken van de deelstaat Beieren, is overleden. Dat meldt persbureau DPA op basis van hooggeplaatste bronnen binnen de Beierse regering. Aiwanger is 55 jaar geworden.

1 uur geleden
Frans lagerhuis verwerpt begroting voor 2027

PARIJS (ANP) - Het Franse lagerhuis heeft woensdag het belastingdeel van de begroting voor 2027 verworpen. Alle 458 parlementariërs van de Assemblée Nationale die hun stem uitbrachten, stemden tegen, melden Franse media waaronder BFMTV. Twee parlementariërs onthielden zich van stemming. Daarmee is de volledige begroting in eerste lezing verworpen.

1 uur geleden
Democraat Jeffries stelt zich kandidaat voor voorzitterschap Huis

WASHINGTON (ANP) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, heeft zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van het Huis. Een dag na de verkiezingszege van de Democraten vroeg Jeffries zijn collega's in een brief om zijn kandidatuur te steunen.

6 uur geleden
Amerikaanse ruimtetelescoop Swift na 22 jaar vergaan in dampkring

HOUSTON (ANP) - De Amerikaanse ruimtetelescoop Swift is woensdag vergaan in de dampkring. Hij eindigde als een vuurbal. Het is nog niet bekend of brokstukken de ondergang hebben overleefd en zijn ingeslagen op aarde.

7 uur geleden
WHO geeft toestemming voor proef met nieuwe ebolavaccins

GENEVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft goedkeuring gegeven om klinische testen uit te voeren met twee nieuwe ebolavaccins. Het gaat om de eerste vaccins die speciaal zijn ontwikkeld tegen de bundibugyovariant van het virus, dat de afgelopen maanden al voor duizenden doden heeft gezorgd in de Democratische Republiek Congo.

11 uur geleden
Oekraïne meldt stijging dodental na Russische aanval op hulppunt

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne meldt een verdere stijging van het dodental na een Russische aanval maandag op een distributiepunt voor humanitaire hulpgoederen. Het gaat om veertig doden. Daarmee is het een van de dodelijkste aanvallen op burgers in Oekraïne dit jaar.

15 uur geleden