Volop strijd verwacht in Tour op lege berg
LYON (ANP) - De vijftiende etappe van de Tour de France eindigt zondag op de Grand Colombier, de tweede col van debuitencategorie na de Port des Balès in de eerste Pyreneeënrit. Zeker met een aankomst bergop kunnen de klassementsrenners zich niet verstoppen. Wie leider Primoz Roglic wil aanvallen doet dat zondag op een berg waar publiek vanwege de coronamaatregelen niet welkom is.
Roglic, de Sloveen van Jumbo-Visma, lijkt voorlopig vooral zijn landgenoot Tadej Pogacar te moeten vrezen. Het verschil tussen beiden in het klassement bedraagt 44 seconden. De Colombiaan Egan Bernal, de Tourwinnaar van vorig jaar, staat derde op 59 seconden.
De etappe begint rond half 1 vanuit Lyon waarna het even duurt voordat de bergen komen. Pas na zo'n 100 kilometer ligt de Montée de la Selle de Fromentel, met kort onder de top stukken met een stijgingspercentage van meer dan 20 procent. De Col de la Biche is de volgende hindernis. Beide bergen zijn geklasseerd als beklimmingen van de eerste categorie. In de laatste 17 kilometer gaat het bergop naar de top van de Grand Colombier, op 1501 meter hoogte. Het is de derde keer dat de berg in het routeschema is opgenomen, de eerste keer als aankomstlocatie. de finish wordt verwacht tegen half 6.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
7 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
8 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
10 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
11 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
14 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
17 uur geleden