
Vollering moet zege in Baskenland aan ploeggenote Reusser laten
SAN SEBASTIÁN (ANP) - Wielrenster Demi Vollering heeft de eindzege in de Ronde van Baskenland voor vrouwen aan haar Zwitserse teamgenote Marlen Reusser moeten laten. De renster van SD Worx eindigde als tweede in het klassement, nadat Reusser met een solo in de derde en laatste etappe haar achterstand van bijna een minuut had goedgemaakt.
Reusser won de slotrit met een voorsprong van 2.38 minuten op Vollering en de Canadese Olivia Baril. In het klassement eindigde Vollering op bijna 2 minuten van haar teamgenote als tweede. Katarzyna Niewiadoma uit Polen werd derde. Annemiek van Vleuten werd vijfde na een zesde plaats in de slotetappe.
Vollering had de eerste twee etappes in het Baskenland gewonnen. Vorig jaar, in de eerste editie van de Spaanse rittenkoers, had ze alle drie de etappes en het eindklassement op haar naam geschreven.
Demarrage Vollering
In de slotrit met start en finish in San Sebastián was Vollering ook goed op weg naar de zege. Bij versnellingen op de laatste beklimming door Van Vleuten kon ze als enige volgen. Na de afdaling en op het relatief vlakke stuk naar de finish kwamen Reusser, Baril en Niewiadoma terug. Reusser demarreerde met zo'n 12 kilometer te gaan en pakte een ruime voorsprong door aarzelingen bij het viertal erachter. Ze reed daarmee ook haar ploeggenote uit de leiderstrui. Vollering feliciteerde haar meteen na de finish met de zege. Reusser won eind maart al Gent-Wevelgem.
Vollering zei blij te zijn voor Reusser, ook al won ze daardoor zelf niet. "Ik win als het team wint. Als een van ons zegeviert, dan doen we dat allemaal. We winnen door elkaar en ook voor elkaar. Ik ben zo blij voor Marlen. Het is moeilijker voor haar om wedstrijden te winnen. Dan moet ze een heel sterke aanval plaatsen. Ik heb al zoveel gewonnen dit seizoen. We winnen samen, dat is uiteindelijk het enige wat telt voor mij."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft aan het begin van het jaar overwogen om langdurig te stoppen met tennis. Dat zei de Italiaanse tennisser in een interview met de Italiaanse zender Rai. Sinner keert komende week in Rome terug op de tennisbaan na een schorsing van drie maanden wegens een positieve dopingtest.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Iga Swiatek heeft de halve finale bereikt van het tennistoernooi in Madrid. De Poolse won op het gravel van La Caja Mágica in drie sets van de Amerikaanse Madison Keys: 0-6 6-3 6-2. De 23-jarige Swiatek is de huidige nummer 2 van de wereldranglijst. Ze stuit nu op de winnares van de partij tussen Mirra Andrejeva en Coco Gauff.
4 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol start op 11 juli op de 400 meter horden bij de Diamond League van Monaco. De atlete meldt zelf op Instagram dat ze terugkeert op het evenement waar ze in augustus 2020 voor de eerste keer haar opwachting in de Diamond League maakte. Ze eindigde toen als derde op de 400 meter.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev is op het tennistoernooi van Madrid voor het tweede jaar op rij uitgeschakeld door Francisco Cerúndolo. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de vierde ronde met 5-7 3-6 van de Argentijn.
23 uur geledenSAINT-IMIER (ANP/Belga) - Maikel Zijlaard heeft niet opnieuw de proloog van de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De 25-jarige wielrenner van Tudor Pro Cycling eindigde als vijfde in de korte individuele tijdrit met start en finish in Saint-Imier. De zege ging naar de 23-jarige Brit Samuel Watson van Ineos Grenadiers.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - De Giro d'Italia bewijst in de laatste etappe in Rome eer aan de overleden paus Franciscus. De organisatie meldt dat de slotrit op 1 juni voor de eerste keer door Vaticaanstad gaat. Dat was al aangekondigd voor het overlijden van de paus op 21 april.
1 dag geledenMARMARIS (ANP) - Tibor Del Grosso is er niet in geslaagd voor de tweede dag op rij een etappe in de Ronde van Turkije te winnen. De 21-jarige Nederlander van Alpecin - Deceuninck eindigde in de Turkse badplaats Marmaris na 176 kilometer als derde in de sprint, genoeg om zijn leiderstrui te behouden. De Rus Lev Gonov (25) was de snelste in de derde etappe, nipt voor de Belg Lander Loockx.
1 dag geleden