Vollering moet zege in Baskenland aan ploeggenote Reusser laten
SAN SEBASTIÁN (ANP) - Wielrenster Demi Vollering heeft de eindzege in de Ronde van Baskenland voor vrouwen aan haar Zwitserse teamgenote Marlen Reusser moeten laten. De renster van SD Worx eindigde als tweede in het klassement, nadat Reusser met een solo in de derde en laatste etappe haar achterstand van bijna een minuut had goedgemaakt.
Reusser won de slotrit met een voorsprong van 2.38 minuten op Vollering en de Canadese Olivia Baril. In het klassement eindigde Vollering op bijna 2 minuten van haar teamgenote als tweede. Katarzyna Niewiadoma uit Polen werd derde. Annemiek van Vleuten werd vijfde na een zesde plaats in de slotetappe.
Vollering had de eerste twee etappes in het Baskenland gewonnen. Vorig jaar, in de eerste editie van de Spaanse rittenkoers, had ze alle drie de etappes en het eindklassement op haar naam geschreven.
Demarrage Vollering
In de slotrit met start en finish in San Sebastián was Vollering ook goed op weg naar de zege. Bij versnellingen op de laatste beklimming door Van Vleuten kon ze als enige volgen. Na de afdaling en op het relatief vlakke stuk naar de finish kwamen Reusser, Baril en Niewiadoma terug. Reusser demarreerde met zo'n 12 kilometer te gaan en pakte een ruime voorsprong door aarzelingen bij het viertal erachter. Ze reed daarmee ook haar ploeggenote uit de leiderstrui. Vollering feliciteerde haar meteen na de finish met de zege. Reusser won eind maart al Gent-Wevelgem.
Vollering zei blij te zijn voor Reusser, ook al won ze daardoor zelf niet. "Ik win als het team wint. Als een van ons zegeviert, dan doen we dat allemaal. We winnen door elkaar en ook voor elkaar. Ik ben zo blij voor Marlen. Het is moeilijker voor haar om wedstrijden te winnen. Dan moet ze een heel sterke aanval plaatsen. Ik heb al zoveel gewonnen dit seizoen. We winnen samen, dat is uiteindelijk het enige wat telt voor mij."
Meer uit Sport
OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
7 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
8 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
9 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
9 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.
9 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
9 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.
10 uur geleden