Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vollering moet zege in Baskenland aan ploeggenote Reusser laten

Vollering moet zege in Baskenland aan ploeggenote Reusser laten

SAN SEBASTIÁN (ANP) - Wielrenster Demi Vollering heeft de eindzege in de Ronde van Baskenland voor vrouwen aan haar Zwitserse teamgenote Marlen Reusser moeten laten. De renster van SD Worx eindigde als tweede in het klassement, nadat Reusser met een solo in de derde en laatste etappe haar achterstand van bijna een minuut had goedgemaakt.

Reusser won de slotrit met een voorsprong van 2.38 minuten op Vollering en de Canadese Olivia Baril. In het klassement eindigde Vollering op bijna 2 minuten van haar teamgenote als tweede. Katarzyna Niewiadoma uit Polen werd derde. Annemiek van Vleuten werd vijfde na een zesde plaats in de slotetappe.

Vollering had de eerste twee etappes in het Baskenland gewonnen. Vorig jaar, in de eerste editie van de Spaanse rittenkoers, had ze alle drie de etappes en het eindklassement op haar naam geschreven.

Demarrage Vollering

In de slotrit met start en finish in San Sebastián was Vollering ook goed op weg naar de zege. Bij versnellingen op de laatste beklimming door Van Vleuten kon ze als enige volgen. Na de afdaling en op het relatief vlakke stuk naar de finish kwamen Reusser, Baril en Niewiadoma terug. Reusser demarreerde met zo'n 12 kilometer te gaan en pakte een ruime voorsprong door aarzelingen bij het viertal erachter. Ze reed daarmee ook haar ploeggenote uit de leiderstrui. Vollering feliciteerde haar meteen na de finish met de zege. Reusser won eind maart al Gent-Wevelgem.

Vollering zei blij te zijn voor Reusser, ook al won ze daardoor zelf niet. "Ik win als het team wint. Als een van ons zegeviert, dan doen we dat allemaal. We winnen door elkaar en ook voor elkaar. Ik ben zo blij voor Marlen. Het is moeilijker voor haar om wedstrijden te winnen. Dan moet ze een heel sterke aanval plaatsen. Ik heb al zoveel gewonnen dit seizoen. We winnen samen, dat is uiteindelijk het enige wat telt voor mij."

Meer uit Sport

Velzeboer en Bergsma vlaggendragers sluitingsceremonie Spelen

VERONA (ANP) - Xandra Velzeboer en Jorrit Bergsma zijn zondag de vlaggendragers tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Winterspelen, die niet in Milaan maar in Verona plaatsvindt. Velzeboer won in het shorttrack twee gouden medailles, op de 500 en de 1000 meter. Langebaanschaatser Bergsma won zaterdag goud op de massastart, nadat hij eerder al brons had gepakt op de 10 kilometer.

7 uur geleden
Nederland op Winterspelen nu op derde plaats in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.

12 uur geleden
Groenewoud verovert met titel massastart tiende Nederlandse goud

MILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.

13 uur geleden
Atleet Burnet loopt nationaal record op 60 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.

13 uur geleden
Nederland wint voor het eerst negen keer goud op Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.

13 uur geleden
Bergsma zorgt met titel massastart voor negende goud op Spelen 

MILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.

13 uur geleden
Groenewoud op Spelen net als Kerkhoff naar finale op massastart

MILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.

14 uur geleden