Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volkswagen-medewerkers overwegen waarschuwingsstakingen

Volkswagen-medewerkers overwegen waarschuwingsstakingen

WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen-medewerkers overwegen om volgende maand het werk neer te leggen, ondanks dat onderhandelingen met de autofabrikant nog gaande zijn. Daarbij zou het gaan om waarschuwingsstakingen, verklaarde vakbondsonderhandelaar Thorsten Gröger donderdag.

Eerder op de dag hielden duizenden Volkswagen-medewerkers al een demonstratie tegen de drastische bezuinigingsplannen van het in moeilijkheden verkerende Duitse concern. Er waren ook belangrijke nieuwe gesprekken tussen de bedrijfsleiding en vakbonden. De volgende onderhandelingen zijn op 19 december.

De gesprekken van donderdag waren de derde ronde sinds Volkswagen in september liet weten aan fabriekssluitingen in Duitsland te denken. Dat zou tienduizenden banen kunnen kosten, is de vrees.

Vakbond IG Metall wil dat het management afziet van de plannen. De bond heeft loonsverlagingen voorgesteld om een massaontslag te voorkomen. Maar daarbij werd ook al gedreigd dat als het management fabriekssluitingen niet uitsluit, er stakingen komen van een omvang die Duitsland "tientallen jaren" niet heeft gezien.

Meer uit Financieel

Nasdaq scherpt recordniveau verder aan op wisselend Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met wisselende uitslagen gesloten, na de opmars naar nieuwe recordstanden deze week. De technologiegraadmeter Nasdaq scherpte daarbij het recordniveau van een dag eerder wel nog verder aan.

7 uur geleden
Ontslag werknemer beursbedrijf Nasdaq na bericht over dood Kirk

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Beursbedrijf Nasdaq heeft een werknemer ontslagen die een bericht op sociale media had geplaatst waarin de moordaanslag op de conservatieve politieke activist Charlie Kirk werd bejubeld. Volgens Nasdaq is er een zerotolerancebeleid voor werknemers rond het aanmoedigen of verheerlijken van geweld.

7 uur geleden
Amsterdamse AEX-index gaat met winst weekend in

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, waarmee werd voortgeborduurd op de plus van een dag eerder. Het sentiment onder beleggers op het Damrak werd vooral gesteund door de nieuwe recordstanden op Wall Street.

11 uur geleden
Or Prijsvrij/ D-reizen beticht Duitse eigenaar van tegenwerking

DEN BOSCH (ANP) - De ondernemingsraad van Prijsvrij/D-Reizen zegt dat het bedrijf wordt gedwarsboomd door zijn grootste aandeelhouder, het Duitse winkel- en vakantieconcern REWE. In een brief die is gedeeld met media beschuldigen ze REWE ervan het bestuur van de Nederlandse reisaanbieder actief "tegen- en naar buiten" te werken.

12 uur geleden
Noors staatsfonds uit Franse mijnbouwer door omstreden nikkelmijn

OSLO (ANP/AFP/RTR) - Het Noorse staatsinvesteringsfonds heeft zijn belang in de Franse mijnbouwer Eramet verkocht vanwege zorgen over mensenrechtenschendingen en milieuschade door een omstreden nikkelmijn van het bedrijf in Indonesië. Zo zou die mijn zorgen voor ontbossing van regenwoud en schade aan de inheemse bevolking.

13 uur geleden
Weinig beweging op Wall Street na nieuwe recordstanden

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten vrijdag weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan en keken vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve dat volgende week op het programma staat. De verwachting dat de centrale bank dan begint met het verlagen van de leenkosten en het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI) zorgen al enige tijd voor recordstanden op Wall Street, die donderdag verder werden aangescherpt.

13 uur geleden
Liander 171 miljoen extra kwijt aan stroomnet door stikstofcrisis

ARNHEM (ANP) - Netbeheerder Liander verwacht ruim 171 miljoen euro duurder uit te zijn bij werk aan het stroomnet door de stikstofimpasse. Het gaat om extra investeringen die nodig zijn voor bijvoorbeeld hijskranen, graafmachines of vrachtwagens die geen stikstof uitstoten. De regionale netbeheerder voor Gelderland, Flevoland, Friesland en Noord-Holland noemt het "moeilijk te verteren" dat het verzwaren van het elektriciteitsnet extra duur wordt door het uitblijven van een oplossing voor stikstofproblemen.

14 uur geleden