Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Volkswagen begint bouw eerste eigen batterijfabriek in Europa

Volkswagen begint bouw eerste eigen batterijfabriek in Europa

SALZGITTER (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het Duitse autoconcern Volkswagen is donderdag begonnen met de bouw van een eerste eigen fabriek voor batterijen bestemd voor elektrische auto's in Europa. De fabriek wordt gebouwd bij de Duitse stad Salzgitter. Het bedrijf heeft plannen voor nog meer Europese fabrieken voor accu's. Daarmee zijn investeringen van ruim 20 miljard euro gemoeid.

De fabrieken worden gebouwd door een nieuw dochterbedrijf van Volkswagen, PowerCo genaamd. De bouw in Salzgitter werd officieel aangevangen met het leggen van de eerste steen, in het bijzijn van onder meer bondskanselier Olaf Scholz en Volkswagen-topman Herbert Diess. Scholz verklaarde dat het belangrijk is dat autofabrikanten minder afhankelijk worden van Aziatische toeleveranciers bij de levering van batterijen voor elektrische auto's.

In Salzgitter, gelegen in de deelstaat Nedersaksen, staat al een fabriek voor motoren van Volkswagen. De batterijfabriek moet in 2025 beginnen met de productie en werk gaan bieden aan 5000 werknemers. Er moeten dan jaarlijks batterijen voor een half miljoen elektrische auto's worden geproduceerd.

Volkswagen heeft ook locaties voor batterijfabrieken in Zweden en Spanje in het vizier en zou ook in de Verenigde Staten fabrieken willen bouwen. Tegen het einde van dit decennium zou PowerCo goed moeten zijn voor een omzet van meer dan 20 miljard euro en werk bieden aan wel 20.000 mensen in Europa.

Meer uit Financieel

Schiphol-topman: kwaliteit luchthaven is leidend, niet groei

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol richt zich de komende jaren nadrukkelijk op de kwaliteit van de luchthaven en niet op de grootste of goedkoopste zijn. "Vroeger werd er gefocust op twee G's: van groei en goedkoop. Daar zijn we echt mee gestopt", zei topman Pieter van Oord vrijdag bij de presentatie van de jaarresultaten.

8 minuten geleden
Miljoenenboetes voor DPG en Mediahuis in Belgische fraudezaak

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Mediaconcerns DPG Media en Mediahuis hebben in België miljoenenboetes gekregen voor de vervalsing van de aanbestedingsprocedure voor een krantenconcessie. De Belgische concerns, die ook veel Nederlandse media bezitten, moeten respectievelijk 3,8 miljoen en 7,8 miljoen euro betalen van de Belgische Mededingingsautoriteit.

43 minuten geleden
Turkije arresteert zestien personen in OnlyFans-onderzoek

ANKARA (ANP/RTR) - Turkije heeft zestien mensen gearresteerd en bezittingen ter waarde van ongeveer 300 miljoen lira (5,8 miljoen euro) in beslag genomen in een onderzoek naar vermeende witwaspraktijken die verband houden met content die op het OnlyFans-platform werd gedeeld. Dat meldt het Turkse Openbaar Ministerie vrijdag.

57 minuten geleden
Schiphol houdt tarieven voor maatschappijen komende jaren gelijk

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol houdt de havengelden de komende jaren op het huidige niveau. Gemiddeld liggen de tarieven die luchtvaartmaatschappijen betalen voor gebruik van het vliegveld nu op 60 euro per passagier. "Daar blijven we op tot en met 2030", zei financieel topman Robert Carsouw tijdens een persconferentie na de jaarresultaten.

1 uur geleden
Brussel akkoord met grote deal van bedrijf achter Taylor Swift

BRUSSEL (ANP) - De overname van het Amerikaanse platenlabel Downtown door muziekconcern Universal Music Group (UMG) heeft goedkeuring gekregen van de Europese Commissie. Toezichthouders in Brussel verlangen wel dat UMG, het platenbedrijf achter sterren als Taylor Swift en Harry Styles, het artiestenroyaltyplatform Curve van Downtown afstoot. Het concern, met hoofdkantoor in Hilversum, heeft daarmee ingestemd.

1 uur geleden
Nestlé voert productie op om tekort babyvoeding te voorkomen

VEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Nestlé voert de productie van babyvoeding op om een ​​tekort te voorkomen na een grote terugroepactie. De Zwitserse voedingsmiddelenfabrikant en concurrenten als Danone en Groupe Lactalis hebben de afgelopen tijd grote partijen babyvoeding teruggeroepen door de mogelijke aanwezigheid van cereulide, een giftige stof die braken en diarree kan veroorzaken.

2 uur geleden
Tarief gebruik stroomnet straks afhankelijk van moment van de dag

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan over een paar jaar relatief meer betalen voor gebruik van het stroomnet op drukkere momenten van de dag. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft vrijdag aangekondigd later dit jaar een nieuwe nettariefstructuur vast te stellen waarbij het tarief afhankelijk wordt van het moment op de dag. De maatregel gaat op zijn vroegst in 2028 in.

2 uur geleden