Volkswagen begint bouw eerste eigen batterijfabriek in Europa
SALZGITTER (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het Duitse autoconcern Volkswagen is donderdag begonnen met de bouw van een eerste eigen fabriek voor batterijen bestemd voor elektrische auto's in Europa. De fabriek wordt gebouwd bij de Duitse stad Salzgitter. Het bedrijf heeft plannen voor nog meer Europese fabrieken voor accu's. Daarmee zijn investeringen van ruim 20 miljard euro gemoeid.
De fabrieken worden gebouwd door een nieuw dochterbedrijf van Volkswagen, PowerCo genaamd. De bouw in Salzgitter werd officieel aangevangen met het leggen van de eerste steen, in het bijzijn van onder meer bondskanselier Olaf Scholz en Volkswagen-topman Herbert Diess. Scholz verklaarde dat het belangrijk is dat autofabrikanten minder afhankelijk worden van Aziatische toeleveranciers bij de levering van batterijen voor elektrische auto's.
In Salzgitter, gelegen in de deelstaat Nedersaksen, staat al een fabriek voor motoren van Volkswagen. De batterijfabriek moet in 2025 beginnen met de productie en werk gaan bieden aan 5000 werknemers. Er moeten dan jaarlijks batterijen voor een half miljoen elektrische auto's worden geproduceerd.
Volkswagen heeft ook locaties voor batterijfabrieken in Zweden en Spanje in het vizier en zou ook in de Verenigde Staten fabrieken willen bouwen. Tegen het einde van dit decennium zou PowerCo goed moeten zijn voor een omzet van meer dan 20 miljard euro en werk bieden aan wel 20.000 mensen in Europa.
Meer uit Financieel
AVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.
9 minuten geledenHAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.
43 minuten geledenBANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.
2 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.
2 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.
4 uur geledenBEIJING (ANP/DPA) - China wil dat Nederland meer stappen zet om het onderlinge conflict over chipbedrijf Nexperia op te lossen. Volgens de Chinese overheid hebben de Nederlanders nog geen zichtbare stappen ondernomen om schending van de rechten en belangen van Chinese bedrijven te stoppen en daarmee de stabiliteit van wereldwijde toeleveringsketens te herstellen.
5 uur geleden