Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalteam Qatar als gastland op de Gold Cup

Voetbalteam Qatar als gastland op de Gold Cup

MIAMI (ANP) - Het voetbalteam van Qatar is gastdeelnemer aan de eerstkomende twee edities van de Gold Cup, het kampioenschap van Noord- en Midden-Amerika en de Cariben (Concacaf). Het betreft de toernooien in 2021 en 2023. "Een prachtige manier voor het team om zich voor te bereiden op het WK van 2022 in Qatar", aldus sjeik Salman bin Ebrahim Al Khalifa, de voorzitter van de Aziatische voetbalbond (AFC).

De AFC en Concacaf tekenden in 2017 al een overeenkomst om meer samen te werken, met de bedoeling het voetbal verder te ontwikkelen en officials op te leiden. "We zijn er zeker van dat iedereen zal profiteren van de aanwezigheid van Qatar in deze competitie", aldus de sjeik.

De Gold Cup van 2021 is gepland van 2 tot en met 25 juli in de Verenigde Staten. Twaalf landen hebben zich al geplaatst voor de eindronde, waar in totaal zestien landen aan meedoen. Qatar is het tweede Aziatische land dat een uitnodiging krijgt in de historie van de Gold Cup. Zuid-Korea mocht in 2000 en 2002 meedoen.

Meer uit Voetbal

Canada weigert visum Partey: Ghanees mist eerste WK-wedstrijd

TORONTO (ANP) - Middenvelder Thomas Partey kan niet met Ghana meespelen in de eerste groepswedstrijd van het WK. Canada heeft hem de toegang tot het land geweigerd. Wereldvoetbalbond FIFA bevestigt aan persbureau Reuters dat Partey geen visum heeft gekregen.

30 minuten geleden
'Wij houden van Oranje' goaltune van Nederlands elftal op het WK

KANSAS CITY (ANP) - Het nummer 'Wij houden van Oranje' van André Hazes schalt door de speakers van het stadion als het Nederlands elftal een doelpunt op het WK heeft gemaakt. De KNVB heeft het liedje als 'goaltune' op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verkozen.

43 minuten geleden
Ronaldo (41) kent voor zijn zesde WK geen zorgen om zijn fitheid

PALM BEACH GARDENS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo maakt zich geen zorgen over zijn fitheid in aanloop naar zijn zesde WK voetbal met Portugal. "Ik ben in orde. Hebben jullie mijn wedstrijden niet gezien?", zei de 41-jarige vedette vijf dagen voor het eerste groepsduel van zijn land tegen verslaggevers.

51 minuten geleden
Doelman Verbruggen op besloten training van Oranje

KANSAS CITY (ANP) - Bart Verbruggen heeft zich weer op de training van het Nederlands elftal laten zien. De doelman was present op een besloten training van Oranje in Kansas City voor het eerste duel op het WK zondag tegen Japan. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.

2 uur geleden
Mbappé vindt wereldtitel belangrijker dan topscorersrecord

BOSTON (ANP/DPA) - Sterspeler Kylian Mbappé vindt het belangrijker om wereldkampioen te worden met Frankrijk dan om topscorer aller tijden van het WK te worden. "Natuurlijk wil ik in de geschiedenisboeken, maar het liefste wil ik terugkeren naar Frankrijk met de cup", zei de aanvaller tegen de zender M6.

3 uur geleden
Liverpool neemt afscheid van trainers Hulshoff en Van Bronckhorst

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool neemt na het ontslag van Arne Slot ook afscheid van zijn assistent-trainers Sipke Hulshoff, Giovanni van Bronckhorst en Ruben Peeters. De club meldt dat de drie Nederlanders in navolging van Slot vertrekken.

8 uur geleden
Feyenoorder Hwang bescheiden na hoofdrol bij WK-zege Zuid-Korea

GUADALAJARA (ANP) - Feyenoorder Hwang In-beom bleef bescheiden na zijn hoofdrol tijdens de gewonnen eerste wedstrijd van Zuid-Korea tegen Tsjechië (2-1). De middenvelder tekende in Guadalajara voor een doelpunt en een assist en werd door de FIFA uitgeroepen tot 'man of the match'.

12 uur geleden