
VN-voedselvoorraden in Gaza op door Israëlische blokkade
GAZA-STAD (ANP) - Het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties (WFP) heeft geen voorraden meer over in de Gazastrook. Israël sloot ruim zeven weken geleden de grenzen van het gebied en sindsdien komt er geen humanitaire hulp meer binnen.
"Vandaag heeft het WFP zijn laatste overgebleven voedselvoorraden afgeleverd bij gaarkeukens in de Gazastrook", staat in een verklaring. "Deze keukens zullen waarschijnlijk in de komende dagen zonder voedsel komen te zitten." Volgens de VN-organisatie is een groot deel van de Palestijnse bevolking in Gaza afhankelijk van voedselhulp.
"De situatie in de Gazastrook heeft opnieuw een breekpunt bereikt", aldus het WFP. Aan de andere kant van de grens staan vrachtwagens met zo'n 116.000 ton aan voedselhulp klaar om de Gazastrook binnen te rijden, maar dat wordt niet toegestaan. Dat zou genoeg zijn om 1 miljoen mensen vier maanden lang te voeden. In Gaza wonen zo'n 2 miljoen mensen.
Meer uit Buitenland
AUSTIN (ANP/DPA) - Het aantal doden door zware overstromingen in de Amerikaanse staat Texas is opgelopen tot 91, meldt het Witte Huis. In Kerr County, waar vrijdag de hevigste overstromingen waren, kwamen 75 mensen om, onder wie tientallen kinderen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De oorlog tussen Israël en Iran heeft 1060 mensenlevens geëist in Iran, meldt de Iraanse staatstelevisie. In een eerdere telling was nog sprake van minstens 935 doden.
4 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft maandag fel uitgehaald naar de radicaal-rechtse partijen in het Europees Parlement. Dat deed zij in een debat over de motie van wantrouwen die tegen haar is ingediend door enkele tientallen Europarlementariërs van deze partijen. Ze beschuldigde hen van polarisatie en ondermijning van de democratie.
7 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia zijn verspreid door het land zeker tien doden en 29 gewonden gevallen bij grootschalige betogingen, meldt de Keniaanse Nationale Commissie voor de Rechten van de Mens (KNCHR) op X. De protesten werden precies 35 jaar na grote betogingen voor democratie gehouden.
7 uur geledenLJUBLJANA (ANP) - De Sloveense regering probeert met hoog spel verzet tegen de nieuwe NAVO-norm te smoren. Zij wil de bevolking voorleggen of Slovenië al dan niet in de NAVO moet blijven.
9 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben de aanval op een vrachtschip op de Rode Zee opgeëist. De Magic Seas van een Griekse rederij werd zondag voor de zuidwestkust van Jemen bestookt en zwaar beschadigd. Het was de eerste aanval op de scheepvaart in de Rode Zee in maanden. Volgens een latere verklaring van de rebellen is het schip inmiddels gezonken.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Kort na zijn ontslag door president Vladimir Poetin heeft de Russische minister van Transport zichzelf doodgeschoten, melden Russische media zoals Izvestia. Bewindsman Roman Starovojt moest na ruim een jaar opstappen.
10 uur geleden