VN-Veiligheidsraad 'zeer bezorgd' over vredesmissie in Libanon
NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De VN-Veiligheidsraad is "zeer bezorgd" over de VN-vredesmissie UNIFIL in Libanon na een reeks incidenten. De tijdelijke voorzitter van de raad, Zwitserland, zegt maandag dat de veiligheid en bescherming van de vredesmissie door alle partijen in acht moet worden genomen.
De VN-vredesmacht in Libanon meldde zondag dat twee Israëlische tanks met geweld een basis in Zuid-Libanon waren binnengedrongen. Door rook van explosies raakten vijftien VN-blauwhelmen gewond. In de dagen ervoor waren al vijf blauwhelmen in Zuid-Libanon gewond geraakt.
Israël wil dat UNIFIL zich terugtrekt uit de zuidelijke grensstreek met Israël. Dat gaat niet gebeuren, zei de baas van de vredesmissie maandag.
Aan UNIFIL doen zestien EU-landen mee, waaronder Nederland. De EU-landen binnen de ongeveer 10.000 man sterke VN-macht staan onder leiding van Italië, Frankrijk en Spanje.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/DPA) - De 24-jarige man die werd opgepakt bij de terroristische aanslag in Bondi Beach is overgebracht van het ziekenhuis naar de gevangenis, meldt de politie. Hij zit nu vast in een inrichting in het oosten van Sydney, waar hij onder strenge bewaking op een medische afdeling komt te liggen.
36 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een speciale gezant aangewezen voor Groenland, dat hij graag bij de Verenigde Staten wil voegen. De functie gaat naar de gouverneur van Louisiana Jeff Landry.
38 minuten geledenNIIGATA (ANP/AFP) - Een Japans regionaal parlement heeft ingestemd met de herstart van de kerncentrale Kashiwazaki-Kariwa, de grootste nucleaire energiecentrale ter wereld. Die werd uit voorzorg gesloten na de kernramp in Fukushima in 2011, maar nu wil Japan juist weer meer gebruik gaan maken van nucleaire energie.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Russische generaal, Fanil Sarvarov, is maandag omgekomen toen een autobom afging in Moskou. Het Russische Onderzoekscomité heeft dat maandag bekendgemaakt.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft zijn excuses aangeboden aan de joodse gemeenschap na de dodelijke aanslag op een chanoekaviering op Bondi Beach vorige week. Twee schutters doodden daar vijftien mensen en verwondden zeker veertig anderen.
2 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP) - De twee mannen die verdacht worden van de dodelijke aanslag op Bondi Beach eerder deze maand hebben volgens de Australische politie een paar dagen eerder een verkenningsbezoek gebracht aan de plek van de schietpartij. Dat blijkt uit vrijgegeven rechtbankdocumenten.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De Socialistische Arbeiderspartij (PSOE) van de Spaanse premier Pedro Sánchez heeft tien zetels moeten inleveren bij de regionale verkiezingen in Extremadura. De partij behaalde slechts 18 van de 65 zetels in het parlement.
8 uur geleden