Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-macht in zuiden Libanon roept op tot stoppen beschietingen

VN-macht in zuiden Libanon roept op tot stoppen beschietingen

BEIROET (ANP/DPA/RTR) - De Interim Vredesmacht van de Verenigde Naties in Libanon (Unifil) heeft de strijdende partijen in het zuiden van Libanon en Israël opgeroepen het vuren te staken en alle betrokken leiders gevraagd tot terughoudendheid te manen. Volgens een woordvoerder is er grote zorg over een escalatie.

Israël heeft dinsdag naar verluidt met een drone een centrum van de Palestijnse beweging Hamas in een buitenwijk van Beiroet gebombardeerd. Daarbij zijn leiders van Hamas gedood, inclusief kopstuk Saleh Al Arouri. De Libanese sjiitische beweging Hezbollah steunt Hamas en er zijn vaak beschietingen vanuit en gericht op het zuiden van Libanon. De leider van Hezbollah, Hassan Nasrallah, houdt in de namiddag een toespraak. De Libanese regering heeft laten weten dat ze contact heeft opgenomen met Hezbollah om de beweging te overtuigen geen vergelding na te streven. Hezbollah zou "niet zelf" moeten reageren volgens de regering.

Unifil is een vredesmacht die in het leven werd geroepen nadat Israël in 1978 grote delen van zuidelijk Libanon had bezet. De Veiligheidsraad eiste terugtrekking van de Israëli's en Unifil moest daarop toezien. Israëlische troepen trokken zich pas in 2000 terug. Nederland heeft in de jaren 1979-1985 een belangrijke bijdrage aan Unifil geleverd.

Meer uit Buitenland

Trump eist weer miljardenvergoeding van Amerikaanse zakenkrant

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump klaagt zakenkrant Wall Street Journal weer aan. Hij eist minstens 10 miljard dollar aan compensatie vanwege berichtgeving over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.

30 minuten geleden
Doden door brand bij kostschool in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR/AFP) - Een Keniaanse kostschool is getroffen door een dodelijke brand in een slaapzaal. Er zijn volgens de politie naar schatting vijftien leerlingen om het leven gekomen. Ook is er een onbekend aantal gewonden.

35 minuten geleden
Honderden goudstaven gevonden in huis voormalige CIA-functionaris

RICHMOND (ANP) - Een ex-functionaris van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA is opgepakt na de vondst van 303 goudstaven in zijn huis. Hij zou het goud met een waarde van ruim 40 miljoen dollar (circa 34,5 miljoen euro) van zijn werk mee naar huis hebben genomen, melden Amerikaanse media.

1 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde meldt aanval op Amerikaanse basis

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft donderdag laten weten dat ze een Amerikaanse luchtmachtbasis heeft aangevallen. Staatspersbureau Tasnim meldt dat dit zou zijn gebeurd naar aanleiding van een Amerikaanse aanval in de buurt van de zuidelijke stad Bandar Abbas.

3 uur geleden
Israël valt Hezbollah aan in Libanese stad Tyrus

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) meldt in de nacht van woensdag op donderdag te zijn begonnen met aanvallen op Hezbollah-infrastructuur in de Zuid-Libanese stad Tyrus.

3 uur geleden
VS leggen sancties op aan Iraanse autoriteit Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian ⁠Gulf ‌Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.

4 uur geleden
CNN: VS starten onderzoek naar Trump-aanklager E. Jean Carroll

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.

6 uur geleden