VN-macht in Libanon meldt vijfde gewonde na Israëlische aanvallen
BEIROET/NAQOURA (ANP/AFP) - De VN-vredesmacht in het zuiden van Libanon, UNIFIL, heeft gemeld dat een medewerker vrijdagavond op de voornaamste basis Naqoura door een kogel gewond is geraakt. Hij is naar een ziekenhuis op de basis gebracht. Het slachtoffer is de vijfde gewonde aan de zijde van UNIFIL in twee dagen tijd. UNIFIL zegt niet te weten wie er heeft geschoten, alleen dat "er in de buurt van de basis militaire activiteit was".
De blauwhelmen hebben ook melding gemaakt van aanzienlijke schade op bases en op posities van UNIFIL. De strijd tussen Israël en Hezbollah maakt het werk van de vredesmacht erg moeilijk volgens UNIFIL, die beklemtoont dat de strijdende partijen verplicht zijn de veiligheid van het personeel van de Verenigde Naties te waarborgen.
Israël heeft er bij de vredesmacht op aangedrongen te vertrekken. Zo is UNIFIL gevraagd geen posities in te nemen die dichter dan 5 kilometer van de Israëlische grens zijn. Het UNIFIL-hoofdkwartier in Naqoura aan de kust is circa 3 kilometer van de grens.
Israël is begin deze maand Libanon binnengevallen en stelt daarmee de Libanese sjiitische beweging Hezbollah te willen uitschakelen. De sjiieten wonen in Libanon vooral in het zuiden, in het zuiden van de hoofdstad Beiroet en in het noordoosten van het land. UNIFIL is al sinds 1978 in het zuiden van Libanon in de buurt van de Israëlische grens aanwezig met verscheidene waarnemerstaken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.
1 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
4 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
9 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
11 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
12 uur geleden