
VN-macht in Libanon meldt vijfde gewonde na Israëlische aanvallen
BEIROET/NAQOURA (ANP/AFP) - De VN-vredesmacht in het zuiden van Libanon, UNIFIL, heeft gemeld dat een medewerker vrijdagavond op de voornaamste basis Naqoura door een kogel gewond is geraakt. Hij is naar een ziekenhuis op de basis gebracht. Het slachtoffer is de vijfde gewonde aan de zijde van UNIFIL in twee dagen tijd. UNIFIL zegt niet te weten wie er heeft geschoten, alleen dat "er in de buurt van de basis militaire activiteit was".
De blauwhelmen hebben ook melding gemaakt van aanzienlijke schade op bases en op posities van UNIFIL. De strijd tussen Israël en Hezbollah maakt het werk van de vredesmacht erg moeilijk volgens UNIFIL, die beklemtoont dat de strijdende partijen verplicht zijn de veiligheid van het personeel van de Verenigde Naties te waarborgen.
Israël heeft er bij de vredesmacht op aangedrongen te vertrekken. Zo is UNIFIL gevraagd geen posities in te nemen die dichter dan 5 kilometer van de Israëlische grens zijn. Het UNIFIL-hoofdkwartier in Naqoura aan de kust is circa 3 kilometer van de grens.
Israël is begin deze maand Libanon binnengevallen en stelt daarmee de Libanese sjiitische beweging Hezbollah te willen uitschakelen. De sjiieten wonen in Libanon vooral in het zuiden, in het zuiden van de hoofdstad Beiroet en in het noordoosten van het land. UNIFIL is al sinds 1978 in het zuiden van Libanon in de buurt van de Israëlische grens aanwezig met verscheidene waarnemerstaken.
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse acteur George Wendt, vooral bekend uit de serie Cheers, is dinsdagochtend op 76-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn publicist bekendgemaakt volgens entertainmentwebsite Variety.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn plannen gedeeld voor een nieuw luchtverdedigingssysteem. Het raketschild is volgens hem tegen het einde van zijn ambtstermijn operationeel. Dat betekent dat minder dan vier jaar wordt uitgetrokken voor de bouw.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio schat dat hij inmiddels duizenden visa heeft ingetrokken en is van plan daarmee door te gaan. "Een visum is geen recht, maar een privilege", aldus de minister tegenover een Senaatscommissie.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht breidt het offensief in de Gazastrook opnieuw uit, meldt legerleider Eyal Zamir. Hij zegt dat de Israëlische troepen meer gebied in Gaza zullen innemen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten zijn het niet eens geworden over sancties tegen gewelddadige Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Die zijn "helaas geblokkeerd door een lidstaat", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas na afloop van een vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Dat is Hongarije, zeggen EU-bronnen.
5 uur geledenBOEKAREST (ANP) - De Roemeense rechts-radicale kandidaat George Simion heeft het constitutionele hof gevraagd om de uitslag van de door hem verloren presidentsverkiezingen te schrappen. Volgens Simion is er bewijs van buitenlandse inmenging door Frankrijk en Moldavië en zou de hele stembusgang daarom over moeten. Hij specificeert niet om welk bewijs het gaat.
6 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Amerikaanse techmiljardair Elon Musk is van plan om in de toekomst "veel minder" geld uit te geven aan politieke campagnes. Vorig jaar investeerde hij nog honderden miljoenen in de verkiezingscampagne van Donald Trump, maar hij ziet op dit moment "geen reden" om daarmee door te gaan.
8 uur geleden