Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN-macht in Libanon meldt vijfde gewonde na Israëlische aanvallen

VN-macht in Libanon meldt vijfde gewonde na Israëlische aanvallen

BEIROET/NAQOURA (ANP/AFP) - De VN-vredesmacht in het zuiden van Libanon, UNIFIL, heeft gemeld dat een medewerker vrijdagavond op de voornaamste basis Naqoura door een kogel gewond is geraakt. Hij is naar een ziekenhuis op de basis gebracht. Het slachtoffer is de vijfde gewonde aan de zijde van UNIFIL in twee dagen tijd. UNIFIL zegt niet te weten wie er heeft geschoten, alleen dat "er in de buurt van de basis militaire activiteit was".

De blauwhelmen hebben ook melding gemaakt van aanzienlijke schade op bases en op posities van UNIFIL. De strijd tussen Israël en Hezbollah maakt het werk van de vredesmacht erg moeilijk volgens UNIFIL, die beklemtoont dat de strijdende partijen verplicht zijn de veiligheid van het personeel van de Verenigde Naties te waarborgen.

Israël heeft er bij de vredesmacht op aangedrongen te vertrekken. Zo is UNIFIL gevraagd geen posities in te nemen die dichter dan 5 kilometer van de Israëlische grens zijn. Het UNIFIL-hoofdkwartier in Naqoura aan de kust is circa 3 kilometer van de grens.

Israël is begin deze maand Libanon binnengevallen en stelt daarmee de Libanese sjiitische beweging Hezbollah te willen uitschakelen. De sjiieten wonen in Libanon vooral in het zuiden, in het zuiden van de hoofdstad Beiroet en in het noordoosten van het land. UNIFIL is al sinds 1978 in het zuiden van Libanon in de buurt van de Israëlische grens aanwezig met verscheidene waarnemerstaken.

Meer uit Buitenland

IS-gelieerde strijders doden 15 mensen bij aanval in Congo

KINSHASA (ANP) - Een militie die gelinkt is aan Islamitische Staat (IS) heeft bij meerdere aanvallen op dorpen in de Democratische Republiek Congo 15 mensen om het leven gebracht.

1 uur geleden
Saoedi-Arabië wil forum organiseren om kwestie Jemen op te lossen

CAIRO (ANP) - Het Saoedische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een verzoek van de door Saoedi-Arabië gesteunde presidentiële raad van Jemen verwelkomd om een forum in Riyad te houden om de kwestie in Jemen op te lossen.

1 uur geleden
Meerdere doden door aardbeving met kracht van 6.5 in Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Een aardbeving met een kracht van 6.5 heeft vrijdag de Mexicaanse hoofdstad en de toeristische kustplaats Acapulco getroffen. Daarbij kwamen minstens twee mensen om het leven.

3 uur geleden
11 doden bij ongeluk tussen bus en vrachtwagen in Zuid-Brazilië

SAO PAULO (ANP) - Een frontale botsing tussen een bus en een vrachtwagen heeft in het zuiden van Brazilië minstens elf mensen het leven gekost, aldus de Federale Wegpolitie van het land in een verklaring.

4 uur geleden
Zelensky wijst Mychajlo Fedorov aan als nieuwe defensieminister

KYIV (ANP/RTR) - Volodymyr Zelensky draagt de Oekraïense vicepremier Mychajlo Fedorov voor als nieuwe minister van Defensie. Dat meldt de Oekraïense president in een videoboodschap. Fedorov vervangt daarmee Denys Sjmyhal, die sinds juli vorig jaar dat ambt vervulde. Volgens Zelensky heeft Sjmyhal goed werk geleverd in zijn ministersrol en is hem een andere overheidspost aangeboden.

8 uur geleden
Eigenaar Zwitserse bar: meerdere controles, voldoet aan de normen

CRANS-MONTANA (ANP/RTR) - De eigenaar van de Zwitserse bar waar de dodelijke brand heeft plaatsgevonden, meent dat zijn zaak drie keer in tien jaar is gecontroleerd en dat "alles volgens de normen is gedaan". Dat zei hij in gesprek met het Zwitserse nieuwsmedium 24 Heures.

10 uur geleden
Spanje ziet migratie met 40 procent terugvallen

MADRID (ANP/AFP) - Het aantal migranten dat Spanje bereikte in 2025 is met meer dan 40 procent teruggelopen. Dat blijkt uit statistieken van het ministerie van Binnenlandse Zaken van dat land. Volgens het ministerie ging het om circa 37.800 migranten die het voorbije jaar Spanje bereikten, veelal over zee. In 2024 waren dat er nog zo'n 64.000.

10 uur geleden