VN: Israëlische troepen slopen VN-observatietoren in Zuid-Libanon
BEIROET (ANP/DPA) - Een Israëlische legerbulldozer heeft "opzettelijk" een observatietoren en een hekwerk van een post van de VN-vredesmissie UNIFIL in Zuid-Libanon gesloopt, zeggen VN-functionarissen. In een verklaring riep UNIFIL Israël op om te stoppen met het aanvallen en beschadigen van VN-posten, een "flagrante schending van het internationaal recht".
In de verklaring schreef UNIFIL ook dat "we het Israëlische leger eraan herinneren dat het verplicht is de veiligheid van VN-personeel en -eigendommen te waarborgen en te allen tijde de onschendbaarheid van het VN-terrein te respecteren". En: "Ondanks de druk op de missie en landen die troepen leveren, blijven onze vredeshandhavers op hun posten."
Woensdag meldde UNIFIL dat een Israëlische tank op een van haar wachttorens in Zuid-Libanon had geschoten. Enkele dagen daarvoor werden VN-vredestroepen in Libanon meerdere dagen onder vuur genomen, waarbij minstens vier soldaten gewond raakten.
UNIFIL houdt sinds 1978 toezicht op de grensregio tussen Israël en Libanon. Meer dan 10.000 militairen uit meer dan vijftig landen, waaronder Nederland, zijn ingezet voor de missie.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Joe Biden heeft het overheidsoptreden in Minneapolis (Minnesota) scherp veroordeeld. "Geweld en terreur hebben geen plek in de Verenigde Staten van Amerika, vooral niet wanneer onze eigen overheid achter Amerikaanse burgers aangaat", meldt hij op X.
35 minuten geledenOTTAWA (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney ontkent zijn kritische uitspraken over Donald Trump en de VS te hebben teruggenomen. Maandag zei de Amerikaanse minister van Financiën nog dat Carney in een telefoongesprek met de Amerikaanse president zou zijn teruggekomen op zijn woorden.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De linkse Spaanse regering van premier Pedro Sánchez wil circa een half miljoen immigranten zonder papieren een verblijfsvergunning geven. Migratieminister Elma Saiz Delgado zei dat de mensen die hiervan profiteren dan bijvoorbeeld overal in Spanje legaal kunnen werken.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Een rechter heeft de waarnemend directeur van immigratiedienst ICE, Todd Lyons, bevolen om vrijdag in de rechtszaal te verschijnen. Hij moet daar uitleg komen geven over het schenden van "tientallen" gerechtelijke bevelen tijdens de handhavingsacties van ICE in de staat. "Het geduld van de rechtbank is op", schreef rechter Patrick J. Schiltz in een bevel waarover Amerikaanse media schrijven.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Washington wil volgens nieuwszender CNN de CIA een permanente sleutelrol geven in de relaties met Venezuela. De inlichtingendienst speelde recent al een rol bij de gevangenneming van de linkse president Nicolás Maduro door eenheden uit de VS.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland looft 1 miljoen euro uit voor de gouden tip rond de brandstichting die begin januari leidde tot grootschalige en langdurige stroomuitval in Berlijn. Dat meldt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. De kabelsabotage werd opgeëist door de linksextremistische Vulkangruppe. Tot nu toe is nog niet vastgesteld wie achter de aanslag zit.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is sprake van een alarmerende toename van antisemitisme, die gepaard gaat met een sterke stijging van racisme, intolerantie en haat, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Daarom is de Holocaustherdenking dit jaar extra urgent", meldt ze dinsdag in een verklaring.
7 uur geleden