Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VN: Israëlische troepen slopen VN-observatietoren in Zuid-Libanon

VN: Israëlische troepen slopen VN-observatietoren in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/DPA) - Een Israëlische legerbulldozer heeft "opzettelijk" een observatietoren en een hekwerk van een post van de VN-vredesmissie UNIFIL in Zuid-Libanon gesloopt, zeggen VN-functionarissen. In een verklaring riep UNIFIL Israël op om te stoppen met het aanvallen en beschadigen van VN-posten, een "flagrante schending van het internationaal recht".

In de verklaring schreef UNIFIL ook dat "we het Israëlische leger eraan herinneren dat het verplicht is de veiligheid van VN-personeel en -eigendommen te waarborgen en te allen tijde de onschendbaarheid van het VN-terrein te respecteren". En: "Ondanks de druk op de missie en landen die troepen leveren, blijven onze vredeshandhavers op hun posten."

Woensdag meldde UNIFIL dat een Israëlische tank op een van haar wachttorens in Zuid-Libanon had geschoten. Enkele dagen daarvoor werden VN-vredestroepen in Libanon meerdere dagen onder vuur genomen, waarbij minstens vier soldaten gewond raakten.

UNIFIL houdt sinds 1978 toezicht op de grensregio tussen Israël en Libanon. Meer dan 10.000 militairen uit meer dan vijftig landen, waaronder Nederland, zijn ingezet voor de missie.

Meer uit Buitenland

Doden door zware aardbeving voor de kust van de Filipijnen

MANILLA (ANP/RTR) - Bij de zware aardbeving voor de kust van het Zuid-Filipijnse eiland Mindanao zijn zeker drie doden gevallen. Ook maakt de politie melding van vier gewonden. Eerder werd al duidelijk dat meerdere gebouwen op het eiland zijn ingestort, maar details zijn nog schaars.

57 minuten geleden
Presidentskandidaten Peru gaan nek-aan-nek

LIMA (ANP) - De kandidaten voor het presidentschap van Peru gaan nek-aan-nek. Waar bij de recentste telling de conservatieve Keiko Fujimori was uitgelopen op haar rivaal Roberto Sánchez, is het in de nieuwste peiling weer het linkse congreslid dat voorligt: 50,3 procent tegenover 49,7 procent.

3 uur geleden
Israël voert aanvallen uit op 'militaire doelen' Iran

TEHERAN (ANP) - Israël heeft maandagochtend vroeg luchtaanvallen uitgevoerd op militaire doelen in het westen en midden van Iran, meldt het Israëlische leger. Iraanse staatsmedia melden dat er explosies zijn gehoord in Teheran, Tabriz en Isfahan.

4 uur geleden
Frankrijk neemt 70.000 aangiften kindermisbruik onder de loep

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Justitie, Gérald Darmanin, heeft openbaar aanklagers opgedragen om 70.000 aangiften "die met kinderen te maken hebben" met spoed te onderzoeken. Het Franse justitiesysteem heeft hier tot 14 juli, een nationale feestdag, de tijd voor gekregen. Darmanin neemt die stap na de moord op de 11-jarige Lyhanna.

4 uur geleden
Tsunamiwaarschuwing na zware aardbeving Filipijnen

MANILLA (ANP) - Na een zware aardbeving voor de kust van het Filipijnse eiland Mindanao is maandagochtend vroeg een tsunamiwaarschuwing afgegeven. Naast de Filipijnen zelf geldt de waarschuwing voor onder meer kustgebieden in Indonesië en Japan.

5 uur geleden
Premier Armenië claimt met zijn partij verkiezingsoverwinning

JEREVAN (ANP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de overwinning uitgeroepen bij de parlementsverkiezingen. Tijdens een persconferentie in de nacht van zondag op maandag noemde Pasjinjan de overwinning van zijn partij Burgercontract een "historische zege".

5 uur geleden
Israël sluit grensovergangen Gaza na aanval Iran

JERUZALEM (ANP) - In reactie op de raketaanvallen vanuit Iran, heeft Israël grensovergangen naar de Gazastrook gesloten. Het gaat om een "veiligheidsmaatregel", staat in een verklaring van overheidsinstantie COGAT, die onder meer de toegang tot Gaza coördineert.

5 uur geleden