VN: hulptransporten kunnen noorden van Gaza amper bereiken
GAZA-STAD (ANP) - Dit jaar hebben slechts drie van de 21 geplande konvooien met hulpgoederen voor inwoners van het noorden van de Gazastrook hun bestemming bereikt. De levering van voedsel, medicijnen, drinkwater en brandstof wordt ernstig belemmerd doordat vrachtauto's die aan de grens door de Israëlische autoriteiten zijn doorgelaten, later alsnog worden teruggestuurd, meldt de VN-organisatie voor humanitaire zaken OCHA in haar dagelijkse update. Twee transporten liepen zoveel vertraging op bij Israëlische controleposten dat ze uiteindelijk werden afgeblazen. Ook blijken afgesproken routes te gevaarlijk.
Volgens de OCHA heeft Israël bovendien herhaaldelijk geweigerd toestemming te geven voor medicijntransporten naar Gaza-Stad, waardoor ziekenhuizen daar met tekorten kampen. Ook transporten met water, brandstof en sanitaire middelen kregen geen toestemming naar Gaza-Stad en het noorden te rijden.
De OCHA spreekt van een "aanzienlijke verslechtering" ten opzichte van december, toen meer dan 70 procent van de geplande missies kon worden uitgevoerd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Washington wil volgens nieuwszender CNN de CIA een permanente sleutelrol geven in de relaties met Venezuela. De inlichtingendienst speelde recent al een rol bij de gevangenneming van de linkse president Nicolás Maduro door eenheden uit de VS.
5 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland looft 1 miljoen euro uit voor de gouden tip rond de brandstichting die begin januari leidde tot grootschalige en langdurige stroomuitval in Berlijn. Dat meldt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. De kabelsabotage werd opgeëist door de linksextremistische Vulkangruppe. Tot nu toe is nog niet vastgesteld wie achter de aanslag zit.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is sprake van een alarmerende toename van antisemitisme, die gepaard gaat met een sterke stijging van racisme, intolerantie en haat, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Daarom is de Holocaustherdenking dit jaar extra urgent", meldt ze dinsdag in een verklaring.
3 uur geledenTOKYO (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft in ieder geval één raket afgevuurd richting Japan. Dat meldt onder meer de Zuid-Koreaanse krijgsmacht, die spreekt van een ongeïdentificeerd projectiel. Dat zou zo'n 350 kilometer hebben gevlogen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE gaat helpen bij de beveiliging van de Winterspelen, meldt de dienst aan persbureau AFP. ICE gaat een beveiligingsdienst van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ondersteunen, onder Italiaans gezag. De Italiaanse autoriteiten ontkenden aanvankelijk dat de dienst een rol zou spelen, maar zeiden later dat de dienst alleen helpt bij de beveiliging van de Amerikaanse delegatie.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De EU en India hebben dinsdag een handtekening gezet onder een zogenoemd veiligheids- en defensiepartnerschap. Daarmee wordt toegezegd dat India en de EU meer zullen gaan samenwerken op het gebied van defensie, maritieme veiligheid, cyberaanvallen en terrorismebestrijding.
5 uur geledenBANDUNG (ANP/RTR) - Bij de recente aardverschuivingen op West-Java zijn 23 militairen om het leven gekomen. De mariniers waren zaterdag bezig met oefeningen toen ze door het weer werden overvallen. Dinsdag is bevestigd dat zij het niet hebben overleefd.
6 uur geleden