VN-helikopter crasht in Somalië, inzittenden gegijzeld
MOGADISHU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Strijders van terreurorganisatie al-Shabaab hebben volgens plaatselijke autoriteiten in Somalië een VN-helikopter onderschept na een noodlanding. Een van de inzittenden is gedood en vijf anderen zijn gevangen genomen, zegt een regionale veiligheidsminister uit de staat Galmudug.
Het toestel van de Verenigde Naties zou militairen en medisch personeel aan boord hebben gehad voor een evacuatiemissie. Een anonieme VN-medewerker zegt tegen persbureau Reuters dat het gaat om een helikopter van UNSOM, de afkorting van United Nations Assistance Mission in Somalia. Er zouden vijf buitenlanders aan boord zijn geweest. Over hun nationaliteit is nog niets bekendgemaakt.
Veiligheidsminister Mohamed Abdi Adan meldt volgens persbureau Bloomberg dat de helikopter door een technisch probleem moest landen. Dat gebeurde in een gebied dat in handen is van al-Shabaab, dat een bloedige strijd voert tegen de Somalische autoriteiten. Volgens de minister konden twee van de inzittenden ontsnappen. Een derde persoon zou zijn doodgeschoten bij een vluchtpoging. "Strijders hebben de andere personen gegijzeld nadat de helikopter was gecrasht."
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu stelt dat het regime in Iran bijna omvergeworpen is. Het hele land staat op instorten, zei hij tijdens een bezoek aan Israëlische troepen op de door Israël bezette Golanhoogten in Syrië.
18 minuten geledenWARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - Bij een treinongeluk in Polen is een vrouw omgekomen en raakten twintig mensen gewond. De trein met 120 passagiers botste tegen een cementwagen en raakte hierna ontspoord.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie onderzoekt of de rechts-radicale partij Reform UK de regels voor het ontvangen van donaties heeft overtreden, meldt The Times. De partij van Nigel Farage kwam vorige week onder vuur te liggen na een uitzending van Channel 4 News. Verslaggevers maakten undercover afspraken met leden van Reform die tegen de regels in zouden gaan.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse defensieminister Boris Pistorius waarschuwt dat Rusland wapens en munitie opspaart voor "latere conflicten". Rusland produceert veel meer dan het in de oorlog tegen Oekraïne erdoorheen jaagt, hield Pistorius het parlement in Berlijn woensdag voor.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Spanje krijgt ruim 114 miljoen euro van de Europese Commissie om de situatie in de Spaanse exclave Ceuta te verbeteren. Dat maakte het dagelijks bestuur van de EU woensdag bekend. De exclave werd eind juli geconfronteerd met ongeveer 80.000 mensen die de grens van Marokko naar Ceuta overstaken.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is niet van plan om Gazanen gedwongen uit te zetten. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar tijdens de ceremoniële opening van de Israëlische ambassade in het Sloveense Ljubljana. Daarmee weerspreekt Saar zijn collega-minister Israel Katz van Defensie.
2 uur geledenOSLO (ANP) - De overleden koning Harald is op zijn laatste rustplaats aangekomen. De processie met de kist arriveerde tegen 15.00 uur bij fort Akershus. De nieuwe koning Haakon begeleidde de stoet samen met koning Frederik van Denemarken en koning Carl Gustaf van Zweden.
3 uur geleden