VN: 63 procent van de gebouwen in Gaza kapot of verwoest
GENÈVE (ANP/AFP) - Zo'n 63 procent van alle gebouwen in de Gazastrook is kapot of verwoest sinds de oorlog in het gebied, melden de Verenigde Naties op basis van satellietbeelden. Dat komt neer op ruim 151.000 gebouwen.
Van die gebouwen is 30 procent vernietigd, 12 procent ernstig beschadigd, 36 procent matig beschadigd en 20 procent mogelijk beschadigd. De hoeveelheid puin door het conflict is opgelopen naar circa 41,95 miljoen ton. Begin januari werd de hoeveelheid nog geschat op bijna 23 miljoen ton.
Het satellietcentrum van de VN meldt dat het huidige conflict veertien keer zoveel puin oplevert als het totaal van alle voorgaande conflicten in Gaza sinds 2008. De organisatie zegt dat haar analyse de humanitaire gemeenschap helpt om de omvang van de schade gerelateerd aan conflicten te beoordelen en helpt bij de vormgeving van noodhulp.
Meer uit Buitenland
DAVOS (ANP/RTR) - De VS zullen geen geld neerleggen voor hun ambities rond Groenland. Dat zegt president Donald Trump in een interview met Fox Business ter plaatse in Davos. In die Zwitserse plaats zijn deze week wereldleiders en hoogwaardigheidsbekleders bijeen voor het World Economic Forum.
54 minuten geledenDAVOS (ANP) - De schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump heeft in Davos een plan gepresenteerd voor de wederopbouw van de Gazastrook. Jared Kushner toonde daarbij een afbeelding van "Nieuw Gaza", een hypermodern ogende stad.
1 uur geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky hebben in Davos gesproken over een einde van de oorlog in Oekraïne. Trump zei voor het gesprek dat hij vindt dat de strijdende partijen, Oekraïne en Rusland, elkaar naderen en zijn vredesinspanningen vooruitgang boeken.
1 uur geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De grens tussen de Gazastrook en Egypte wordt volgens een Palestijnse functionaris volgende week in beide richtingen heropend. De grenspost van Rafah is vrijwel de enige in- en uitgang voor de belegerde strook land.
2 uur geledenSTRAATBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft, zoals verwacht, haar vierde motie van wantrouwen overleefd. De motie, die was ingediend door de radicaal-rechtse Patriotten voor Europa, is donderdag met ruime meerderheid verworpen.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Denemarken en de VS gaan onderhandelen over het defensiepact dat de landen decennia geleden sloten over Groenland. Dat meldt persbureau AFP op basis van een anonieme bron.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid een miljard dollar (850 miljoen euro) te geven aan Trumps Raad voor Vrede om via die raad het Palestijnse volk te helpen. Daarvoor moeten de VS wel eerst bevroren Russische tegoeden vrijgeven om het bedrag over te kunnen maken. Poetin zei dit tegen de Palestijnse leider Mahmoud Abbas die Rusland bezoekt.
2 uur geleden