VN: 63 procent van de gebouwen in Gaza kapot of verwoest
GENÈVE (ANP/AFP) - Zo'n 63 procent van alle gebouwen in de Gazastrook is kapot of verwoest sinds de oorlog in het gebied, melden de Verenigde Naties op basis van satellietbeelden. Dat komt neer op ruim 151.000 gebouwen.
Van die gebouwen is 30 procent vernietigd, 12 procent ernstig beschadigd, 36 procent matig beschadigd en 20 procent mogelijk beschadigd. De hoeveelheid puin door het conflict is opgelopen naar circa 41,95 miljoen ton. Begin januari werd de hoeveelheid nog geschat op bijna 23 miljoen ton.
Het satellietcentrum van de VN meldt dat het huidige conflict veertien keer zoveel puin oplevert als het totaal van alle voorgaande conflicten in Gaza sinds 2008. De organisatie zegt dat haar analyse de humanitaire gemeenschap helpt om de omvang van de schade gerelateerd aan conflicten te beoordelen en helpt bij de vormgeving van noodhulp.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
1 uur geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
2 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.
7 uur geleden