VN: 63 procent van de gebouwen in Gaza kapot of verwoest
GENÈVE (ANP/AFP) - Zo'n 63 procent van alle gebouwen in de Gazastrook is kapot of verwoest sinds de oorlog in het gebied, melden de Verenigde Naties op basis van satellietbeelden. Dat komt neer op ruim 151.000 gebouwen.
Van die gebouwen is 30 procent vernietigd, 12 procent ernstig beschadigd, 36 procent matig beschadigd en 20 procent mogelijk beschadigd. De hoeveelheid puin door het conflict is opgelopen naar circa 41,95 miljoen ton. Begin januari werd de hoeveelheid nog geschat op bijna 23 miljoen ton.
Het satellietcentrum van de VN meldt dat het huidige conflict veertien keer zoveel puin oplevert als het totaal van alle voorgaande conflicten in Gaza sinds 2008. De organisatie zegt dat haar analyse de humanitaire gemeenschap helpt om de omvang van de schade gerelateerd aan conflicten te beoordelen en helpt bij de vormgeving van noodhulp.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het vijftienpuntenplan dat de VS hebben voorgelegd aan Iran, is ontvangen en leidde tot "sterke en positieve berichten en gesprekken". Dat zegt de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff in een toelichting over de toenadering die de VS hebben gezocht tot Iran.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Iran was van plan om het Midden-Oosten over te nemen, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd tijdens een kabinetsbijeenkomst. "Maar wij kwamen toevallig langs, dus het was niet zo makkelijk."
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Europese Commissie vindt dat Oekraïne geen grondgebied moet afstaan om de oorlog te beëindigen. Dat de Verenigde Staten dat van plan lijken, speelt Rusland in de kaart, aldus de Europese buitenlandchef Kaja Kallas.
4 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un een automatisch geweer cadeau gegeven, meldt het Belarussische staatspersbureau BelTA. Loekasjenko was in Pyongyang op bezoek voor het ondertekenen van een vriendschapsverdrag en de twee leiders wisselden veel geschenken met elkaar uit.
6 uur geleden