Vliegtuig president Mexico na jaar nog niet verkocht
MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Mexico heeft na dertien maanden het presidentiële vliegtuig nog steeds niet verkocht. Het toestel werd na het aantreden van Andrés Manuel López Obrador in december 2018 te koop gezet, omdat de linkse Obrador heeft besloten geen reizen naar het buitenland te maken en binnen Mexico lijnvluchten te gebruiken.
De Boeing 787 van de president staat al maanden aan de grond op een Amerikaans vliegveld. Het vliegtuig wordt nu teruggebracht naar Mexico, waar het blijft staan tot er een koper komt. De opslag in de Verenigde Staten heeft de Mexicaanse overheid 1,3 miljoen euro gekost.
Obrador wil nog meer regeringsvliegtuigen en helikopters verkopen. De president vindt dat de dure vliegtuigen en helikopters in schril contrast staan met de armoede die in delen van het land heerst.
De voorganger van Obrador, Enrique Peña Nieto, kocht het vliegtuig voor 196 miljoen euro.
Meer uit Buitenland
FORT WORTH (ANP) - De partij van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een gevoelige politieke nederlaag geleden. De Republikein Leigh Wambsganss verloor in een conservatief district een verkiezing voor de Senaat van Texas van de Democraat Taylor Rehmet, berichten media als CBS en CNN.
11 minuten geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/DPA) - Een rechter in de Amerikaanse staat Texas heeft de vrijlating van de vijfjarige Liam Conejo Ramos en zijn vader Adrian Conejo Arias bevolen. De twee werden eerder deze maand door agenten van de immigratiedienst ICE gearresteerd in Minneapolis.
4 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - De belangrijkste sjiitische alliantie van Irak blijft achter Nouri al-Maliki staan als toekomstig premier, ondanks dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om alle steun aan het land stop te zetten.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De hoogste veiligheidsfunctionaris van Iran heeft zaterdag gezegd dat Teheran vooruitgang boekt richting onderhandelingen met de Verenigde Staten om een militaire confrontatie te voorkomen.
12 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zei zaterdag dat hij constructieve gesprekken heeft gevoerd in Miami met een Russische gezant. De gesprekken gingen vooraf aan mogelijke onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in Abu Dhabi zondag over een door de Verenigde Staten gesteund plan om de bijna vier jaar durende oorlog in Oekraïne te beëindigen.
13 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota weigerde zaterdag een bevel te geven om agenten van de immigratiedienst ICE per direct uit Minneapolis weg te sturen of het aantal sterk te verminderen.
14 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in heel Frankrijk de straat opgegaan om steun te betuigen aan de financieel geplaagde politie. Organisatoren melden dat in zo'n twintig steden in totaal tussen de 15.000 en 20.000 mensen demonstreerden.
15 uur geleden