Vliegtuig president Mexico na jaar nog niet verkocht
MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Mexico heeft na dertien maanden het presidentiële vliegtuig nog steeds niet verkocht. Het toestel werd na het aantreden van Andrés Manuel López Obrador in december 2018 te koop gezet, omdat de linkse Obrador heeft besloten geen reizen naar het buitenland te maken en binnen Mexico lijnvluchten te gebruiken.
De Boeing 787 van de president staat al maanden aan de grond op een Amerikaans vliegveld. Het vliegtuig wordt nu teruggebracht naar Mexico, waar het blijft staan tot er een koper komt. De opslag in de Verenigde Staten heeft de Mexicaanse overheid 1,3 miljoen euro gekost.
Obrador wil nog meer regeringsvliegtuigen en helikopters verkopen. De president vindt dat de dure vliegtuigen en helikopters in schril contrast staan met de armoede die in delen van het land heerst.
De voorganger van Obrador, Enrique Peña Nieto, kocht het vliegtuig voor 196 miljoen euro.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/DPA/RTR) - Om te proberen de oorlog in Iran te bezweren overleggen zondag en maandag de ministers van Buitenlandse Zaken van Egypte, Pakistan, Saudi-Arabië en Turkije in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad. Dat heeft de Pakistaanse minister Ishaq Dar bekendgemaakt. De bewindslieden spreken naar verwachting ook met de premier van het land, Shehbaz Sharif.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en de Verenigde Arabische Emiraten hebben afgesproken dat ze gaan samenwerken op defensiegebied. Dat maakte de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekend na een ontmoeting met president Mohammed bin Zayed Al Nahyan van de Golfstaat.
3 uur geledenMONTE CARLO (ANP/AFP) - Paus Leo is zaterdagochtend in Monaco gearriveerd voor het eerste pauselijke bezoek van de moderne tijd aan het ministaatje. Hij kwam aan in een helikopter en is ontvangen door prins Albert en prinses Charlene.
3 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Jemenitische Houthi's hebben voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval op Israël. De groep liet weten dat de operaties doorgaan tot de "agressie" op alle fronten wordt beëindigd.
5 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.
6 uur geledenKRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.
8 uur geledenAL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.
10 uur geleden