Vliegtuig president Mexico na jaar nog niet verkocht
MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Mexico heeft na dertien maanden het presidentiële vliegtuig nog steeds niet verkocht. Het toestel werd na het aantreden van Andrés Manuel López Obrador in december 2018 te koop gezet, omdat de linkse Obrador heeft besloten geen reizen naar het buitenland te maken en binnen Mexico lijnvluchten te gebruiken.
De Boeing 787 van de president staat al maanden aan de grond op een Amerikaans vliegveld. Het vliegtuig wordt nu teruggebracht naar Mexico, waar het blijft staan tot er een koper komt. De opslag in de Verenigde Staten heeft de Mexicaanse overheid 1,3 miljoen euro gekost.
Obrador wil nog meer regeringsvliegtuigen en helikopters verkopen. De president vindt dat de dure vliegtuigen en helikopters in schril contrast staan met de armoede die in delen van het land heerst.
De voorganger van Obrador, Enrique Peña Nieto, kocht het vliegtuig voor 196 miljoen euro.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/DPA) - Melania Trump heeft als eerste first lady een vergadering van de VN-Veiligheidsraad voorgezeten. De first lady betuigde in haar openingsrede medeleven met "families die hun helden hebben verloren, die hun leven hebben opgeofferd voor de vrijheid".
30 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een onderzoekscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft videobeelden van de getuigenverklaringen van voormalig president Bill Clinton en zijn vrouw Hillary gepubliceerd. De verklaringen werden vorige week achter gesloten deuren afgelegd voor de commissie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Voor het eerst zal Donald Trump als president het jaarlijkse Correspondents' Dinner voor Witte Huis-verslaggevers bijwonen. Daarmee beëindigt hij zijn jarenlange boycot van het evenement.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Volgens het Israëlische leger waren commandocentra en wapenopslagfaciliteiten van Hezbollah in Beiroet het doelwit.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."
8 uur geleden