Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vliegtuig president Mexico na jaar nog niet verkocht

Vliegtuig president Mexico na jaar nog niet verkocht

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Mexico heeft na dertien maanden het presidentiële vliegtuig nog steeds niet verkocht. Het toestel werd na het aantreden van Andrés Manuel López Obrador in december 2018 te koop gezet, omdat de linkse Obrador heeft besloten geen reizen naar het buitenland te maken en binnen Mexico lijnvluchten te gebruiken.

De Boeing 787 van de president staat al maanden aan de grond op een Amerikaans vliegveld. Het vliegtuig wordt nu teruggebracht naar Mexico, waar het blijft staan tot er een koper komt. De opslag in de Verenigde Staten heeft de Mexicaanse overheid 1,3 miljoen euro gekost.

Obrador wil nog meer regeringsvliegtuigen en helikopters verkopen. De president vindt dat de dure vliegtuigen en helikopters in schril contrast staan met de armoede die in delen van het land heerst.

De voorganger van Obrador, Enrique Peña Nieto, kocht het vliegtuig voor 196 miljoen euro.

Meer uit Buitenland

CNN: aanwijzingen dat China wapenlevering aan Iran voorbereidt

ATLANTA (ANP/RTR) - Volgens Amerikaanse inlichtingen zijn er aanwijzingen dat China zich opmaakt om binnen enkele weken nieuwe luchtverdedigingssystemen aan Iran te leveren. Dat meldt CNN op basis van drie bronnen die op de hoogte zouden zijn van recente inlichtingenanalyses.

53 minuten geleden
Astronauten Artemis II-missie overgebracht naar marineschip

SAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-ruimtemissie zijn overgebracht naar een Amerikaans marineschip, waar ze medisch onderzocht worden. Op beelden van NASA was te zien dat de vier zelf te voet het dek van het schip overstaken.

58 minuten geleden
Trump feliciteert astronauten Artemis II-ruimtemissie

CHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.

4 uur geleden
Astronauten maanmissie Artemis II terug op aarde

SAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.

5 uur geleden
Iraanse delegatie voor vredesoverleg gearriveerd in Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.

10 uur geleden
Libanon meldt stijging dodental na Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.

11 uur geleden
Trump ziet geen sterke onderhandelingspositie Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat Iran geen sterke positie heeft in de aangekondigde onderhandelingen over een einde aan de oorlog die de VS met Israël eind februari tegen Iran begonnen.

11 uur geleden