Israël meldt luchtaanval op Hezbollah-leden in Zuid-Libanon
NABATIEH (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt een luchtaanval te hebben uitgevoerd in het zuiden van Libanon. Die zou zijn gericht op twee Hezbollah-leden die "een bedreiging vormden" voor Israëlische troepen in de buurt.
Ook het Libanese staatspersbureau NNA maakt melding van een aanval in de buurt van Tallet el Dabsheh, nabij de zuidelijke stad Nabatieh. Bij een droneaanval op een auto kwamen twee personen om, meldt NNA. De Libanese krant L'Orient Today maakt daarnaast melding van meerdere beschietingen door Israëlische troepen. Zowel in de buurt van Nabatieh als Bint Jbeil zouden daarbij kinderen gewond zijn geraakt.
Het is de afgelopen dagen relatief rustig in Libanon, nadat Hezbollah en Israël vrijdag een staakt-het-vuren waren overeengekomen. Toch zijn er sindsdien nog Israëlische aanvallen geweest en doden gevallen.
Onder spanning
De situatie in Zuid-Libanon staat onder spanning, omdat de voorlopige overeenkomst tussen Iran en de Verenigde Staten deels afhangt van het bestand in Libanon. Iran heeft geëist dat Israël zijn aanvallen stopzet. Ook de VS hebben daarop aangedrongen.
Maar Israël weigert voorlopig om te vertrekken uit het zuiden van Libanon en zegt te blijven strijden tegen Hezbollah. De IDF zei na de aanval van woensdag nog door te gaan "met het nemen van maatregelen om onmiddellijke bedreigingen weg te nemen".
Meer uit Buitenland
ROUEN (ANP/AFP) - Er zijn geen aanwijzingen dat bij de ontsporing van een trein in het noorden van Frankrijk vrijdag sprake was van opzet, melden de lokale autoriteiten zaterdagavond.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Bijna een week na de historische verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt namen tienduizenden mensen zaterdag deel aan demonstraties tegen radicaal-rechts extremisme. In onder meer Düsseldorf, Hamburg en Berlijn waren grote bijeenkomsten.
8 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Het Kremlin sluit een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens de G20-top in Miami uit. "Het is onmogelijk", zei een woordvoerder van het Kremlin tegen het Franse persbureau AFP in New Delhi, waar een top van de BRICS-landen plaatsvindt. BRICS is een samenwerkingsverband van elf landen.
9 uur geledenKAMPALA (ANP/DPA) - In Oeganda is koning Oyo Nyimba Kabamba Iguru Rukidi IV van het koninkrijk Toro begraven. Duizenden mensen kwamen op de uitvaart af om afscheid te nemen van de monarch die vorige maand op slechts 34-jarige leeftijd overleed aan kanker. Inmiddels is er een strijd om de troonopvolging losgebarsten.
10 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regering gaat de wetgeving wijzigen die adoptie door homoseksuelen vrijwel onmogelijk maakte, heeft premier Péter Magyar zaterdag aangekondigd.
12 uur geledenNEW DELHI (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om zich meer in te zetten voor vrede in het Midden-Oosten en de Golfregio. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.
13 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse kustwacht heeft nog eens 41 lichamen gevonden aan boord van de verbrande veerboot bij de Filipijnen. Daarmee is het dodental gestegen naar 76.
14 uur geleden