VK tegen Britten in Libanon: vertrek nu
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk roept eigen burgers in Libanon op daar meteen te vertrekken. De regering meldt ook dat uit voorzorg aanvullende ondersteuning wordt geregeld voor Britten in het Midden-Oosten, onder meer vanuit de strijdkrachten.
In een verklaring staat dat meer mankracht naar landen in de regio is gestuurd, ook naar Libanon. Ambassadepersoneel krijgt extra ondersteuning nu voorbereidingen worden getroffen voor allerlei mogelijke scenario's rond gewapende conflicten.
Volgens de Britse overheid worden consulaire experts ingezet en zijn ook militairen onderweg om ambassades van extra ondersteuning te voorzien als Britten hulp nodig hebben. Daarnaast worden ook transporthelikopters van de strijdkrachten op stand-by gezet.
Code rood
De angst voor een groot gewapend conflict groeit door de opgelopen spanning tussen Israël en bondgenoten Iran en Hezbollah. "De situatie kan snel verslechteren", zegt minister van Buitenlandse Zaken David Lammy, die waarschuwt voor mogelijke "catastrofale gevolgen" als verdere escalatie plaatsvindt.
Ook andere landen adviseren burgers om Libanon te verlaten. Nederland heeft code rood afgegeven voor het land. "Wat uw situatie ook is: reis er niet heen. Het is er te gevaarlijk."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.
7 uur geledenHONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."
8 uur geleden