Vijfde geplaatste Bertens begint bij terugkeer in Rome met bye
ROME (ANP) - Tennisster Kiki Bertens is bij haar terugkeer op het WTA-toernooi van Rome als vijfde geplaatst. De nummer 7 van de wereld speelde sinds eind februari, toen ze in Qatar actief was, geen enkele wedstrijd meer.
De acht hoogst geplaatste speelsters hebben een bye in de openingsronde. In de tweede ronde neemt Bertens (28) het op tegen de Sloveense Polona Hercog of een qualifier. Dat zou Arantxa Rus kunnen worden, want zij won zaterdag haar eerste kwalificatiewedstrijd. Met 6-1 6-3 versloeg ze de Russin Liudmila Samsonova.
Simona Halep is als eerste geplaatst op het Italiaanse graveltoernooi waar Bertens vorig jaar de halve finales haalde. Ze verloor toen in drie sets van Johanna Konta.
In het mannendubbelspel werd Wesley Koolhof samen met de Kroaat Nikola Mektic in de openingsronde gekoppeld aan Jean-Julien Rojer en de Roemeen Horia Tecau. Koolhof verloor donderdag de finale van de US Open.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Rico Verhoeven doet op 23 mei in Egypte een gooi naar de wereldtitel boksen in de categorie zwaargewicht. Verhoeven neemt het op tegen regerend wereldkampioen Oleksandr Usyk. Dat meldt de organisatie van het evenement.
8 uur geledenWENEN (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben hun derde duel in de WK-kwalificatie gewonnen. De ploeg van bondscoach Johan Roijakkers versloeg Oostenrijk in Wenen met 81-71. Bij rust stond Oranje al met 40-34 voor.
9 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor is voor de zesde keer in zijn carrière doorgedrongen tot de finale van een ATP-toernooi. De nummer 25 van de wereldranglijst was in Dubai met 7-5 7-6 (6) te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Andrej Roeblev. De Nederlander blesseerde zich aan het einde van de eerste set, maar kon alsnog doorspelen.
11 uur geledenPRAAG (ANP) - Schaatsbond KNSB stuurt kunstrijdster Niki Wories en het duo Daria Danilova en Michel Tsiba naar de WK kunstrijden. Dat toernooi vindt van 24 tot en met 29 maart plaats in Praag, Tsjechië.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.
16 uur geledenBELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
1 dag geleden