Vijfde geplaatste Bertens begint bij terugkeer in Rome met bye
ROME (ANP) - Tennisster Kiki Bertens is bij haar terugkeer op het WTA-toernooi van Rome als vijfde geplaatst. De nummer 7 van de wereld speelde sinds eind februari, toen ze in Qatar actief was, geen enkele wedstrijd meer.
De acht hoogst geplaatste speelsters hebben een bye in de openingsronde. In de tweede ronde neemt Bertens (28) het op tegen de Sloveense Polona Hercog of een qualifier. Dat zou Arantxa Rus kunnen worden, want zij won zaterdag haar eerste kwalificatiewedstrijd. Met 6-1 6-3 versloeg ze de Russin Liudmila Samsonova.
Simona Halep is als eerste geplaatst op het Italiaanse graveltoernooi waar Bertens vorig jaar de halve finales haalde. Ze verloor toen in drie sets van Johanna Konta.
In het mannendubbelspel werd Wesley Koolhof samen met de Kroaat Nikola Mektic in de openingsronde gekoppeld aan Jean-Julien Rojer en de Roemeen Horia Tecau. Koolhof verloor donderdag de finale van de US Open.
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Kjeld Nuis is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als derde geëindigd op de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen reed een tijd van 1.42,42. De winst ging naar Jordan Stolz (1.42,10). De Duitser Finn Sonnekalb werd tweede (1.42,31).
7 uur geledenCALGARY (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft zaterdag bij de wereldbekerwedstrijden van Calgary de 1500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene kwam tot een tijd van 1.51,17. Daarmee troefde ze de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi (1.51,68) af. De derde plaats was voor de Amerikaanse Brittany Bowe: 1.51,84.
7 uur geledenCALGARY (ANP) - Jenning de Boo is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als tweede geëindigd op de 500 meter. De Nederlander, vorige week nog goed voor een nationaal record (33,63), kwam tot een tijd van 34,02. De zege was voor de Zuid-Koreaan Kim Jun-ho in 33,99. De Amerikaan Jordan Stolz, die vrijdag De Boo nog aftroefde op de 1000 meter, eindigde als derde, eveneens in 34,02. Het verschil met De Boo was minder dan een honderdste.
7 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de 500 meter gewonnen. Dat deed de wereldkampioene in een tijd van 36,65, minder snel dan vorige week toen ze in Salt Lake City een wereldrecord schaatste: 36,09.
8 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Spaanse tennissers staan zondag in de finale van de Davis Cup. Ze waren in de halve finale te sterk voor Duitsland in Bologna (2-1). Pedro Martínez en Marcel Granollers klopten in het dubbelspel Tim Pütz en Kevin Krawietz: 6-2 3-6 6-3.
9 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour de aflossing gewonnen. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Diede van Oorschot hielden de teams van de Verenigde Staten en Japan achter zich.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Unibet Rose Rockets heeft de voormalige Duitse topsprinter Marcel Kittel toegevoegd aan de technische staf. De ploeg van YouTuber en oud-prof Bas Tietema kondigde op social media de komst van de 37-jarige Kittel aan. Hij gaat aan de slag als sprintcoach bij het team en zal dus onder anderen Dylan Groenewegen bijstaan. Groenewegen komt over van Jayco AlUla.
17 uur geleden