Vietnamese fabrikant voor Nike en Adidas schrapt 6000 banen
HO CHI MINH-STAD (ANP/AFP) - Een van de grootste schoenenfabrikanten van Vietnam, die onder meer sportschoenen maakt voor grote merken als Nike en Adidas, wil duizenden werknemers ontslaan. De ontslagronde is het gevolg van een sterke terugval in het aantal bestellingen, meldt persbureau AFP op basis van een document van de arbeidsafdeling van Ho Chi Minh-stad, het voormalige Saigon.
PouYuen Vietnam, een onderdeel van de in Taiwan gevestigde Pou Chen Group, zal volgens de lokale autoriteiten aan het einde van de maand 3000 fabrieksarbeiders ontslaan en de contracten van 3000 anderen niet verlengen vanwege de "zeer beperkte productieorders in 2023". PouYuen is de grootste werkgever van Ho Chi Minh-stad, het commerciële centrum van Vietnam, met ongeveer 50.000 werknemers.
De ontslagen komen nadat PouYuen eind vorig jaar al 20.000 van zijn werknemers op betaald verlof had gezet. Volgens het document zullen de ontslagen fabrieksarbeiders worden doorbetaald totdat ze een werkloosheidsuitkering ontvangen.
Hoge inflatie
Vietnam is een van de grootste exporteurs van kleding, schoeisel en meubelen ter wereld en wordt zwaar getroffen door de crisis van de kosten van levensonderhoud in grote afzetmarkten als Europa en de Verenigde Staten. Ook in andere delen van de wereld staat de koopkracht van consumenten onder druk door de hoge inflatie.
Volgens het ministerie van Arbeid verloren vorig jaar in Vietnam meer dan 630.000 werknemers hun baan of werden hun uren gekort. In het laatste kwartaal van 2022 daalden de bestellingen vanuit de VS met 30 tot 40 procent en vanuit Europa met 60 procent in vergelijking met een jaar eerder, volgens gegevens van het nationale vakbondscentrum in Vietnam.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.
6 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
10 uur geleden