Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vier verdachten van moord president Haïti gedood, twee opgepakt

Vier verdachten van moord president Haïti gedood, twee opgepakt

PORT-AU-PRINCE (ANP) - Vier verdachten van de moord op de Haïtiaanse president Jovenel Moise, in de nacht van dinsdag op woensdag, zijn gedood. Twee anderen zijn gearresteerd, zei politiechef Leon Charles in een tv-uitzending. Tijdens de confrontatie tussen de politie en de verdachten werden volgens Charles drie politieagenten gevangengenomen, maar later weer vrijgelaten. Verdere details over de confrontatie zijn niet bekendgemaakt.

Over de identiteit van de verdachten heerst nog onzekerheid. Volgens de Haïtiaanse ambassadeur in de Verenigde Staten waren de daders professionele huurmoordenaars, die zich voordeden als Amerikaanse agenten van de antidrugsdienst DEA. Eerder zei interim-premier Claude Joseph dat de daders waarschijnlijk buitenlanders zijn, die Engels en Spaans spraken. Hij had het over "goedgetrainde en zwaarbewapende" mannen.

Haïti wordt beschouwd als het armste land van het westelijk halfrond en leeft nog steeds met de gevolgen van de catastrofale aardbeving van 2010, waarbij zo'n 200.000 mensen omkwamen. Gevechten door bendes om de controle over delen van de hoofdstad Port-au-Prince hebben volgens VN-cijfers sinds begin juni van dit jaar bijna 15.000 mensen op de vlucht gedreven. Ongeveer 4,4 miljoen Haïtianen, op een bevolking van 11 miljoen, hebben humanitaire hulp nodig.

Meer uit Buitenland

Europarlementariërs mogen zich bij zwangerschap laten vervangen

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft woensdag met een overweldigende meerderheid ingestemd met een wijziging van de EU-kieswet, waardoor zwangere Europarlementariërs zich tijdens hun zwangerschapsverlof kunnen laten vervangen. Van de 648 aanwezige Europarlementariërs stemden er 616 voor en 24 tegen. Acht leden onthielden zich van stemming.

5 minuten geleden
Oekraïne: tanker en olieinstallatie diep in Rusland aangevallen

KYIV (ANP) - Oekraïne meldt meerdere aanvallen op oliedoelen, ook diep in Rusland. Zo viel het land een olieinstallatie aan in het Russische Perm, op circa 1500 kilometer van Oekraïne. Door de aanval brak brand uit. Volgens de Oekraïense geheime dienst SBOe werd de gehele olieopslag ter plaatse vernietigd. Ook een olietanker in de Zwarte Zee was doelwit.

30 minuten geleden
VN: Iran executeerde zeker 21 mensen sinds uitbreken oorlog

NEW YORK (ANP/AFP) - Sinds de aanvang van de oorlog tegen Iran eind februari, heeft dat land zeker 21 mensen geëxecuteerd en meer dan 4000 arrestaties verricht. Dat meldt het kantoor van de VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Van de arrestanten zijn velen "verdwenen, gemarteld of onderworpen aan andere vormen van onterende behandeling". Niet zelden werden bekentenissen daarbij afgedwongen, aldus de verklaring.

1 uur geleden
Rapport: minder regenwoud weg in 2025, maar brandrisico groeit

WASHINGTON (ANP) - De aarde is vorig jaar beduidend minder tropisch regenwoud kwijtgeraakt dan een jaar eerder. Het World Resources Institute (WRI) becijfert in een rapport dat het totale oppervlak dat door ontbossing en branden verloren ging 36 procent lager lag dan een jaar eerder. Toen werd door een grote toename van natuurbranden een record genoteerd. Historisch gezien blijft het regenwoudverlies hoog.

1 uur geleden
Frankrijk roept eigen burgers op tot vertrek uit Mali

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk heeft zijn burgers in Mali opgeroepen dat land zo snel mogelijk te verlaten. De dringende oproep volgt na gecoördineerde aanvallen van islamitische jihadisten en Toeareg-separatisten in de voormalige Franse kolonie.

1 uur geleden
Trump uit opnieuw bedreiging richting Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran opnieuw bedreigd wegens het uitblijven van een vredesdeal. Hij stelt in een bericht op Truth Social dat dat land snel moet handelen.

1 uur geleden
Frankrijk kondigt deadlines aan voor afbouw kolen, olie en gas

SANTA MARTA (ANP/AFP) - Frankrijk heeft op de conferentie over het afbouwen van fossiele brandstoffen als eerste land een 'routekaart' daarvoor gepresenteerd. Het land wil in de energiesector steenkool uiterlijk in 2030 uitgefaseerd hebben. Voor olie is het voornemen 2045, voor aardgas 2050.

2 uur geleden