Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vettel zet loopbaan in Formule 1 voort bij Aston Martin

Vettel zet loopbaan in Formule 1 voort bij Aston Martin

MUGELLO (ANP/DPA/RTR) - Sebastian Vettel heeft in de Formule 1 een nieuwe werkgever. De viervoudig wereldkampioen komt vanaf komend seizoen uit voor het team van Aston Martin, de opvolger van Racing Point.

De 33-jarige Vettel neemt bij Aston Martin de plek in van Sergio Pérez. De Mexicaan gaat het team na dit seizoen verlaten, werd woensdag al duidelijk. "Ik ben blij dat ik eindelijk dit heuglijke nieuws kan delen. Ik ben erg trots dat ik voor Aston Martin ga rijden", aldus Vettel, die dit seizoen met Ferrari een bijrol speelt in de Formule 1.

In mei maakten Ferrari en Vettel al bekend uit elkaar te gaan. Het vastleggen van de Duitse coureur mag worden gezien als een duidelijk signaal naar de racewereld en de concurrentie, aldus Aston Martin.

Nieuw avontuur

Vettel won als coureur van Red Bull Racing de wereldtitel in 2010, 2011, 2012 en 2013. In 2015 maakte hij de overstap naar Ferrari. Zijn beste prestatie was de tweede plek, in 2017 en 2018. Op dit moment neemt Vettel in de WK-stand de dertiende plaats in.

"Het is een nieuw avontuur voor mij met een echt legendarisch autobedrijf. Ik ben onder de indruk van de resultaten die het team dit jaar heeft behaald en ik denk dat de toekomst er nog rooskleuriger uitziet", aldus Vettel. "Ik geloof dat we samen iets heel speciaals kunnen bouwen. Ik heb nog steeds zoveel liefde voor de Formule 1 en mijn enige motivatie is om vooraan op de grid te racen." Bij Aston Martin wordt Vettel ploeggenoot van de Canadees Lance Stroll.

"Iedereen op Silverstone is enorm enthousiast over dit nieuws. Sebastian is een bewezen kampioen en heeft een winnaarsmentaliteit die past bij onze eigen ambities voor de toekomst als Aston Martin F1-team", aldus teambaas Otmar Szafnauer. "Sebastian is een van de beste ter wereld en ik kan geen betere coureur bedenken om ons in dit nieuwe tijdperk te helpen. Hij zal een belangrijke rol spelen om dit team naar een hoger niveau te tillen."

Meer uit Sport

Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

2 uur geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

7 uur geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

7 uur geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

22 uur geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

22 uur geleden
Ganna wint Dwars door Vlaanderen na late inhaalactie bij Van Aert

WAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.

1 dag geleden
Wielrenner Evenepoel debuteert zondag in Ronde van Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.

1 dag geleden