Vettel zet loopbaan in Formule 1 voort bij Aston Martin
MUGELLO (ANP/DPA/RTR) - Sebastian Vettel heeft in de Formule 1 een nieuwe werkgever. De viervoudig wereldkampioen komt vanaf komend seizoen uit voor het team van Aston Martin, de opvolger van Racing Point.
De 33-jarige Vettel neemt bij Aston Martin de plek in van Sergio Pérez. De Mexicaan gaat het team na dit seizoen verlaten, werd woensdag al duidelijk. "Ik ben blij dat ik eindelijk dit heuglijke nieuws kan delen. Ik ben erg trots dat ik voor Aston Martin ga rijden", aldus Vettel, die dit seizoen met Ferrari een bijrol speelt in de Formule 1.
In mei maakten Ferrari en Vettel al bekend uit elkaar te gaan. Het vastleggen van de Duitse coureur mag worden gezien als een duidelijk signaal naar de racewereld en de concurrentie, aldus Aston Martin.
Nieuw avontuur
Vettel won als coureur van Red Bull Racing de wereldtitel in 2010, 2011, 2012 en 2013. In 2015 maakte hij de overstap naar Ferrari. Zijn beste prestatie was de tweede plek, in 2017 en 2018. Op dit moment neemt Vettel in de WK-stand de dertiende plaats in.
"Het is een nieuw avontuur voor mij met een echt legendarisch autobedrijf. Ik ben onder de indruk van de resultaten die het team dit jaar heeft behaald en ik denk dat de toekomst er nog rooskleuriger uitziet", aldus Vettel. "Ik geloof dat we samen iets heel speciaals kunnen bouwen. Ik heb nog steeds zoveel liefde voor de Formule 1 en mijn enige motivatie is om vooraan op de grid te racen." Bij Aston Martin wordt Vettel ploeggenoot van de Canadees Lance Stroll.
"Iedereen op Silverstone is enorm enthousiast over dit nieuws. Sebastian is een bewezen kampioen en heeft een winnaarsmentaliteit die past bij onze eigen ambities voor de toekomst als Aston Martin F1-team", aldus teambaas Otmar Szafnauer. "Sebastian is een van de beste ter wereld en ik kan geen betere coureur bedenken om ons in dit nieuwe tijdperk te helpen. Hij zal een belangrijke rol spelen om dit team naar een hoger niveau te tillen."
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
15 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.
16 uur geledenTANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.
19 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.
19 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
1 dag geleden