Vettel: gefaald bij Ferrari, maar geen spijt
MUGELLO (ANP/AFP) - Sebastian Vettel heeft gefaald bij Ferrari, maar geen spijt dat hij zes jaar geleden de overstap maakte van Red Bull naar de Italiaanse renstal. Dat vertelde de Duitser op Mugello, waar Ferrari zondag zijn duizendste race in de Formule 1 rijdt. "Ik ben naar Ferrari gegaan om wereldkampioen te worden en dat is niet gelukt. In die zin heb ik gefaald. Maar spijt heb ik niet."
Vettel kreeg in mei te horen dat zijn contract bij de Italiaanse renstal niet zou worden verlengd. Dat was wel even slikken, bekende Vettel, die bij Red Bull vier jaar achtereen de wereldtitel veroverde (van 2010 tot en met 2014). Hij overwoog zelfs na dit jaar helemaal te stoppen, maar verraste donderdag met de mededeling dat hij volgend seizoen het zitje van de Mexicaan Sergio Pérez overneemt bij Racing Point, de renstal die vanaf 2021 de naam Aston Martin voert.
"Ferrari heeft een groot deel van mijn leven bepaald en het team heeft een speciale plek bij mij. Ik ben opgegroeid met de successen van Michael Schumacher bij Ferrari. Ik heb zeker ook goede momenten gehad en vrienden gemaakt en dat had ik niet willen missen. Het is me alleen niet gelukt het grote doel te bereiken. Hoewel ik er alles aan gedaan heb, ben ik geen wereldkampioen geworden", aldus Vettel, die 14 grands prix won voor Ferrari en twee keer als tweede eindigde in het wereldkampioenschap (2017 en 2018).
Meer uit Sport
RIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
1 uur geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
12 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
13 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
13 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
17 uur geleden