Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verzekeraar Achmea schrapt bijna 240 banen bij schadetak

Verzekeraar Achmea schrapt bijna 240 banen bij schadetak

ZEIST (ANP) - Achmea schrapt de komende jaren bijna 240 banen bij zijn diensten die schadeclaims afhandelen. De grootste verzekeraar van Nederland grijpt in omdat het indienen van claims steeds meer digitaal gaat. Bij de reorganisatie vallen volgens het bedrijf geen gedwongen ontslagen.

Op de afdeling schadeservices verdwijnt in een periode van drie jaar bijna de helft van de banen. Nu is nog sprake van 486 arbeidsplaatsen, maar de verzekeraar denkt aan ongeveer 250 banen genoeg te hebben.

Achmea wil de reorganisatie onder meer via natuurlijk verloop opvangen. Ook kunnen werknemers worden herplaatst naar andere delen van de organisatie. Het concern achter bijvoorbeeld Zilveren Kruis, Centraal Beheer, Interpolis en FBTO telde vorig jaar meer dan 13.000 werknemers in Nederland.

Niet onverwacht

De ingreep komt volgens CNV-onderhandelaar Ike Wiersinga niet heel onverwacht. Ze ziet bij steeds meer partijen in de financiële sector reorganisaties omwille van de digitalisering. Zo heeft ING besloten om het aantal bankkantoren nog verder terug te brengen, van 128 naar 59. Nog geen jaar geleden kondigde de bank aan om het aantal kantoren te laten dalen van 170 naar 128. "En nu gaat het dus nog verder terug", benadrukt Wiersinga. "Het gaat heel hard nu. De vertrouwde kantoren zullen komende jaren steeds meer uit het straatbeeld verdwijnen."

De nieuwe ingrepen bij ING kosten in totaal 440 banen. Maar net als bij Achmea verwacht Wiersinga toch geen hele grote impact voor het personeel. Ze denkt dat het gros van de werknemers bij ING kan blijven werken, maar wellicht in een andere rol of functie. "Het contact met klanten verloopt steeds vaker online. Dat vraagt om scholing en andere vaardigheden. Dat zal in de meeste gevallen wel lukken. Voor degenen die uiteindelijk niet mee kunnen, is er gelukkig een goed sociaal plan, met begeleiding naar ander werk."

Meer uit Financieel

AEX-index zet verdere stap richting historische 1000 puntengrens

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht hoger geopend en zette daarmee de opmars richting het historische niveau van 1000 punten voort. Maandag eindigde de Amsterdamse hoofdindex al op een nieuw slotrecord onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi. Ook op Wall Street scherpten de Dow-Jonesindex en de S&P 500-index de recordstanden verder aan ondanks zorgen over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

11 minuten geleden
Taiwan: brede overeenstemming met VS over handelsdeal

TAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Taiwan zegt dat er met de Verenigde Staten "brede overeenstemming" is over een handelsdeal. Daarbij gaan de Amerikaanse importheffingen op goederen uit Taiwan omlaag en zou het Taiwanese chipconcern TSMC nog meer gaan investeren in chipproductie in de VS.

12 minuten geleden
Natuurrampen veroorzaakten 224 miljard dollar schade in 2025

MÜNCHEN (ANP) - Natuurrampen hebben vorig jaar voor 224 miljard dollar aan schade gezorgd, meldt herverzekeraar Munich Re. Omgerekend is dat zo'n 192 miljard euro. Dat is lager dan een jaar eerder, toen de schade als gevolg van natuurrampen 368 miljard dollar bedroeg.

16 minuten geleden
Ørsted mag verder met bouw groot windpark voor Amerikaanse kust

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag verder met de bouw van het windpark Revolution Wind voor de kust van Rhode Island, terwijl het wacht op uitspraak in een rechtszaak. Dat heeft een Amerikaanse rechter besloten. De werkzaamheden werden op 22 december stilgelegd door de Amerikaanse regering uit zorgen om de nationale veiligheid. Windmolens kunnen volgens de regering onder meer radarsystemen verstoren.

1 uur geleden
Airbus leverde 793 vliegtuigen af in 2025, meer dan jaar eerder

TOULOUSE (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft vorig jaar wereldwijd 793 verkeersvliegtuigen afgeleverd. Dat zijn er meer dan een jaar eerder, toen het ging om 766 afgeleverde toestellen. Airbus wist zijn in december verlaagde doelstelling voor de levering van 790 vliegtuigen net te overtreffen.

1 uur geleden
Amsterdams betaalbedrijf Klearly haalt 12 miljoen euro op

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse start-up voor betalingen in de horeca Klearly heeft 12 miljoen euro aan nieuwe investeringen opgehaald. Onder andere de investeringstak van het Amerikaanse betalingsbedrijf PayPal steekt geld in het bedrijf.

1 uur geleden
Zakenkrant: UBS-baas Sergio Ermotti stapt in 2027 op

ZÜRICH (ANP/RTR) - Sergio Ermotti is van plan in april 2027 af te treden als topman van de Zwitserse bank UBS. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

1 uur geleden