Voetbalclubs willen strafrechtelijke vervolging bij wangedrag
ZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."
De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie dringen in een verklaring aan op "daadwerkelijke strafrechtelijke vervolging", waarmee zij suggereren dat deze op dit moment ontbreekt. De organisaties maken de vergelijking met Engeland en Duitsland, "waar daders vervolgd en gestraft worden, inclusief strafblad". "Strafrechtelijke vervolging lijkt in het buitenland goed te werken."
De Eredivisie en de Eerste Divisie schrijven dat de ernstige ongeregeldheden een uiting zijn van bredere maatschappelijke ontwikkelingen en dat het gedrag ook buiten de stadions zichtbaar is. "Alleen met een gezamenlijke aanpak van clubs, Eredivisie CV, Coöperatie Eerste Divisie, KNVB, politie, justitie en overheid kunnen we ervoor zorgen dat onze stadions veilig blijven."
Onlangs werd het competitieduel tussen Ajax en FC Groningen gestaakt na het afsteken van vuurwerk. De Johan Cruijff ArenA heeft aangegeven aangifte te doen van onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
7 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
12 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
15 uur geleden