Verstappen klokt tweede tijd in eerste training op Mugello
MUGELLO (ANP) - Het circuit van Mugello lijkt de Red Bull van Max Verstappen goed te liggen. De Nederlandse Formule 1-coureur reed in de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Toscane de tweede tijd op de baan die eigendom is van Ferrari en waar de koningsklasse van de autosport voor het eerst te gast is. De Limburger klokte in zijn snelste ronde 1.17,927 en hij gaf daarmee slechts 48 duizendsten van een seconde toe op de Fin Valtteri Bottas, die met 1.17,879 een nieuw baanrecord noteerde in zijn Mercedes.
De Monegask Charles Leclerc zette in zijn voor de gelegenheid bordeauxrood gespoten Ferrari de derde tijd neer (1.18,186) en hij gaf daarmee de beroemde Italiaanse renstal een hoopgevend vooruitzicht. Ferrari rijdt zondag op Mugello de duizendste race in de Formule 1 en wil koste wat het kost een afgang vermijden. Tot nog toe beleeft Ferrari een bedroevend seizoen, met als dieptepunt de Grote Prijs van Italië afgelopen zondag toen de coureurs Leclerc en Sebastian Vettel allebei uitvielen.
Kampioenschapsleider Lewis Hamilton reed in zijn Mercedes de vierde tijd. Hij was een halve seconde langzamer dan teamgenoot Bottas. De Fransman Pierre Gasly, de verrassende winnaar van de Grote Prijs van Italië op Monza, noteerde in de AlphaTauri de vijfde tijd.
Toeschouwers toegestaan
Voor de meeste coureurs was het de eerste kennismaking met het 5,2 kilometer lange circuit van Mugello, dat één lang recht stuk kent en veel bochten die op hoge snelheid kunnen worden genomen. Verstappen, die enkele weken geleden het circuit al had verkend in een gewone sportauto, had geen moeite de juiste lijnen te vinden. De nummer 3 in de WK-stand wil zich zondag revancheren voor zijn matige optreden op Monza, waar hij niet voorin was te vinden en met een oververhitte motor de strijd moest staken.
Bij de Grote Prijs van Toscane is voor het eerst dit jaar een beperkt aantal toeschouwers (bijna 3000) toegestaan.
Meer uit Sport
BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten wil in de toekomst eventuele problemen met zijn caddie anders aanpakken. Dat vertelde de 40-jarige Nederlander na afloop van zijn slotronde op het KLM Open in Badhoevedorp. De tweevoudig winnaar zei zaterdag na een slechte derde ronde dat hij overwoog zijn caddie te vervangen. "Daar leer ik van en dat zal ik in de toekomst anders doen", zei hij een dag later.
28 minuten geledenMONTE CARLO (ANP/AFP) - Frédéric Vasseur, de teambaas van Ferrari in de Formule 1, heeft zich 24 uur nadat hij in het ziekenhuis was opgenomen weer gemeld bij de Grote Prijs van Monaco. Dat liet zijn team aan persbureau AFP weten.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissters Kateřina Siniaková en Taylor Townsend hebben zondag de titel bij het dubbelspel op Roland Garros veroverd. Het Tsjechisch-Amerikaanse duo was in de finale in twee sets te sterk voor Anna Danilina uit Kazachstan en Aleksandra Krunić uit Servië: 6-2 7-5.
1 uur geledenHOUSTON (ANP) - Turnster Simone Biles is in het ziekenhuis beland. Dat heeft de 29-jarige Amerikaanse zevenvoudig olympisch kampioene zaterdagavond zelf bekendgemaakt. "Ik ben normaal niet van het delen van dit soort dingen omdat ik privacy waardeer in de huidige tijd", schrijft Biles op haar Instagram. "Maar bijna doodgaan stond aan het begin van deze week nog niet op mijn bingokaart."
4 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
20 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
20 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
21 uur geleden