Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen klokt tweede tijd in eerste training op Mugello

Verstappen klokt tweede tijd in eerste training op Mugello

MUGELLO (ANP) - Het circuit van Mugello lijkt de Red Bull van Max Verstappen goed te liggen. De Nederlandse Formule 1-coureur reed in de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Toscane de tweede tijd op de baan die eigendom is van Ferrari en waar de koningsklasse van de autosport voor het eerst te gast is. De Limburger klokte in zijn snelste ronde 1.17,927 en hij gaf daarmee slechts 48 duizendsten van een seconde toe op de Fin Valtteri Bottas, die met 1.17,879 een nieuw baanrecord noteerde in zijn Mercedes.

De Monegask Charles Leclerc zette in zijn voor de gelegenheid bordeauxrood gespoten Ferrari de derde tijd neer (1.18,186) en hij gaf daarmee de beroemde Italiaanse renstal een hoopgevend vooruitzicht. Ferrari rijdt zondag op Mugello de duizendste race in de Formule 1 en wil koste wat het kost een afgang vermijden. Tot nog toe beleeft Ferrari een bedroevend seizoen, met als dieptepunt de Grote Prijs van Italië afgelopen zondag toen de coureurs Leclerc en Sebastian Vettel allebei uitvielen.

Kampioenschapsleider Lewis Hamilton reed in zijn Mercedes de vierde tijd. Hij was een halve seconde langzamer dan teamgenoot Bottas. De Fransman Pierre Gasly, de verrassende winnaar van de Grote Prijs van Italië op Monza, noteerde in de AlphaTauri de vijfde tijd.

Toeschouwers toegestaan

Voor de meeste coureurs was het de eerste kennismaking met het 5,2 kilometer lange circuit van Mugello, dat één lang recht stuk kent en veel bochten die op hoge snelheid kunnen worden genomen. Verstappen, die enkele weken geleden het circuit al had verkend in een gewone sportauto, had geen moeite de juiste lijnen te vinden. De nummer 3 in de WK-stand wil zich zondag revancheren voor zijn matige optreden op Monza, waar hij niet voorin was te vinden en met een oververhitte motor de strijd moest staken.

Bij de Grote Prijs van Toscane is voor het eerst dit jaar een beperkt aantal toeschouwers (bijna 3000) toegestaan.

Meer uit Sport

Richardson verslaat Lavreysen in finale sprint op EK baan

KONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.

6 uur geleden
Winnares van olympische medaille polsstokspringen geschorst

TORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.

6 uur geleden
Dorenbos pakt zilver op omnium bij EK baanwielrennen

KONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.

7 uur geleden
Stolz tevreden met snelle trainingsrit op 1500 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.

8 uur geleden
Directeur KNLTB wil gesprek met tennissers na kritiek Griekspoor

AMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.

8 uur geleden
Na Alcaraz meldt ook Zverev zich af voor tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.

8 uur geleden
Van de Wouw start niet in finale bij EK baan, Van der Peet vijfde

KONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is zonder te rijden haar Europese titel op de tijdrit kwijtgeraakt. De 27-jarige Nederlandse meldde zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya vlak voor de start van de tijdrit af. Het is onduidelijk wat de reden voor de afzegging is.

8 uur geleden