Verstappen crasht in openingsronde op Mugello
MUGELLO (ANP) - Voor Max Verstappen heeft de eerste editie van de Grote Prijs van Toscane in de Formule 1 slechts een paar bochten geduurd. De Nederlandse coureur werd in de eerste ronde van achteren aangereden en schoof samen met een aantal andere rijders het grind in. Verstappen kreeg zijn Red Bull-bolide daar niet meer uit.
Vorige week viel de Nederlander ook al uit in de Grote Prijs van Italië op Monza. Verstappen beleefde op het hogesnelheidscircuit een weekeinde om heel snel te vergeten. Hij hoopte op het bochtige Mugello, het circuit dat eigendom is van Ferrari, revanche te kunnen nemen. De nummer 3 van het WK-klassement liet in de trainingen zien dat hij op deze baan wel kon concurreren met de razendsnelle Mercedessen van Lewis Hamilton en Valtteri Bottas.
Verstappen kwalificeerde zich zaterdag als derde, met Hamilton en Bottas voor zich. Kort voor de race diende zich echter een motorisch probleem aan. De proefstart vanuit de pits verliep al niet lekker en dat leidde ertoe dat de monteurs van Verstappen op de startgrid druk aan het sleutelen gingen. Het probleem bleek echter niet verholpen toen de lichten op groen sprongen. Verstappen kwam wel goed weg, maar bij het doorschakelen haperde de Honda-motor in de Red Bull.
Grind
Verstappen zakte daardoor weg in het veld. Vlak voor de tweede bocht op het smalle circuit raakten enkele auto's elkaar. Kimi Räikkönen schoof met de Alfa Romeo tegen de achterkant van Verstappen, die daardoor met zijn bolide in het grind gleed. Voor de tweede week op rij scoorde hij zo geen punten.
De crash leidde tot een safetycar-situatie. Toen de safetycar na zes ronden van de baan ging, klapten enkele coureurs bij de herstart op het rechte stuk bovenop elkaar. De race werd daarop stilgelegd. Net als vorige week op Monza ging de rode vlag uit. De overgebleven coureurs stuurden hun auto de pitsstraat in.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
36 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
23 uur geledenROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
1 dag geleden