Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen bijna net zo snel als Bottas in derde training Mugello

Verstappen bijna net zo snel als Bottas in derde training Mugello

MUGELLO (ANP) - Max Verstappen heeft in de derde vrije training voor de Grote Prijs van Toscane opnieuw bewezen dat hij op snelheid is. De Limburger klokte op het circuit van Mugello de tweede tijd in zijn Red Bull en hij gaf maar 0,017 seconde toe op de snelste coureur, Valtteri Bottas van Mercedes. Verstappen op zijn beurt was maar 0,066 seconde rapper dan kampioenschapsleider Lewis Hamilton, die de derde tijd noteerde in zijn Mercedes.

Met die kleine verschillen kan de kwalificatierace later op zaterdag spannend worden. De teams mogen niet meer de zogeheten 'party mode' gebruiken voor extra snelheid, dus de teams hebben gelijke kansen. De Canadees Lance Stroll zette in de derde sessie de vierde tijd neer, maar hij was wel een halve seconde langzamer dan de top drie.

Bottas was vrijdag ook al de snelste in de trainingen. Hij pakt zijn tijdwinst op Mugello in het eerste, bochtige gedeelte van het circuit. Verstappen gaat juist in het laatste deel van de racebaan in Toscane het snelst. De Nederlander wil zich revancheren voor zijn matige optreden afgelopen zondag in de Grote Prijs van Italië op Monza, waar hij niet voorin was te vinden en met een oververhitte motor de strijd moest staken.

De Formule 1 is voor het eerst te gast op het 5,2 kilometer lange circuit van Mugello, dat één lang recht stuk kent en veel bochten die op hoge snelheid kunnen worden genomen. Het circuit is eigendom van Ferrari, de beroemde Italiaanse renstal die zondag zijn duizendste race in de Formule 1 rijdt. De bolides van Sebastian Vettel en Charles Leclerc zijn voor die feestelijke gelegenheid in het traditionele bordeauxrood gespoten.

Meer uit Sport

Velzeboer en Bergsma vlaggendragers sluitingsceremonie Spelen

VERONA (ANP) - Xandra Velzeboer en Jorrit Bergsma zijn zondag de vlaggendragers tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Winterspelen, die niet in Milaan maar in Verona plaatsvindt. Velzeboer won in het shorttrack twee gouden medailles, op de 500 en de 1000 meter. Langebaanschaatser Bergsma won zaterdag goud op de massastart, nadat hij eerder al brons had gepakt op de 10 kilometer.

6 uur geleden
Nederland op Winterspelen nu op derde plaats in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.

12 uur geleden
Groenewoud verovert met titel massastart tiende Nederlandse goud

MILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.

12 uur geleden
Atleet Burnet loopt nationaal record op 60 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.

12 uur geleden
Nederland wint voor het eerst negen keer goud op Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.

12 uur geleden
Bergsma zorgt met titel massastart voor negende goud op Spelen 

MILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.

13 uur geleden
Groenewoud op Spelen net als Kerkhoff naar finale op massastart

MILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.

13 uur geleden