
Verstappen bijna net zo snel als Bottas in derde training Mugello
MUGELLO (ANP) - Max Verstappen heeft in de derde vrije training voor de Grote Prijs van Toscane opnieuw bewezen dat hij op snelheid is. De Limburger klokte op het circuit van Mugello de tweede tijd in zijn Red Bull en hij gaf maar 0,017 seconde toe op de snelste coureur, Valtteri Bottas van Mercedes. Verstappen op zijn beurt was maar 0,066 seconde rapper dan kampioenschapsleider Lewis Hamilton, die de derde tijd noteerde in zijn Mercedes.
Met die kleine verschillen kan de kwalificatierace later op zaterdag spannend worden. De teams mogen niet meer de zogeheten 'party mode' gebruiken voor extra snelheid, dus de teams hebben gelijke kansen. De Canadees Lance Stroll zette in de derde sessie de vierde tijd neer, maar hij was wel een halve seconde langzamer dan de top drie.
Bottas was vrijdag ook al de snelste in de trainingen. Hij pakt zijn tijdwinst op Mugello in het eerste, bochtige gedeelte van het circuit. Verstappen gaat juist in het laatste deel van de racebaan in Toscane het snelst. De Nederlander wil zich revancheren voor zijn matige optreden afgelopen zondag in de Grote Prijs van Italië op Monza, waar hij niet voorin was te vinden en met een oververhitte motor de strijd moest staken.
De Formule 1 is voor het eerst te gast op het 5,2 kilometer lange circuit van Mugello, dat één lang recht stuk kent en veel bochten die op hoge snelheid kunnen worden genomen. Het circuit is eigendom van Ferrari, de beroemde Italiaanse renstal die zondag zijn duizendste race in de Formule 1 rijdt. De bolides van Sebastian Vettel en Charles Leclerc zijn voor die feestelijke gelegenheid in het traditionele bordeauxrood gespoten.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Spanje de beste tijd genoteerd. De tweevoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull 1.14,606, waarmee hij zijn Mexicaanse teamgenoot Sergio Pérez en de Fransman Esteban Ocon (Alpine) achter zich liet. Nyck de Vries verraste in zijn AlphaTauri met de vierde tijd.
55 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Belgische tennisster Elise Mertens heeft in de derde ronde van Roland Garros voor een verrassing gezorgd door de Amerikaanse Jessica Pegula uit te schakelen: 6-1 6-3. De partij duurde slechts een uur en 22 minuten. Pegula was als derde geplaatst in Parijs. De 27-jarige Mertens is de nummer 28 van de wereld. Vijf jaar geleden stond ze twaalfde op de wereldranglijst. Ze reikte in 2018 tot de laatste vier op de Australian Open.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Wesley Koolhof is weer een stapje dichter bij zijn eerste grandslamtitel in het mannendubbelspel gekomen. De nummer 1 van de wereld bereikte samen met de Brit Neal Skupski de derde ronde van Roland Garros door de Argentijn Pedro Cachin en Wu Yibing uit China te verslaan: 6-4 6-2.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel maakt zijn rentree in de Ronde van Zwitserland. De regerend wereldkampioen kwam niet meer in actie sinds hij vorige maand als klassementsleider vanwege corona de Giro d'Italia voortijdig moest verlaten.
3 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Sportief directeur Jan Lammers betreurt het dat Jumbo stopt met de financiële steun voor de Formule 1-race in Zandvoort. Het driejarige contract met de Dutch Grand Prix loopt na dit jaar af en wordt niet verlengd.
4 uur geledenVEGHEL (ANP) - Jumbo gaat aan het einde van het raceseizoen stoppen met het sponsoren van Formule 1-coureur Max Verstappen en de Dutch Grand Prix in Zandvoort. Dat bevestigt het supermarktconcern na berichtgeving door het AD. Daarmee trekt de keten zich verder terug uit het sponsoren van topsport.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen is dankbaar voor alle jaren steun van sponsor Jumbo. Dat zei zijn manager Raymond Vermeulen in een reactie op het nieuws dat het supermarktconcern na dit seizoen stopt met de sponsoring van de tweevoudig wereldkampioen in de Formule 1.
7 uur geleden