Verkopen winkeliers eurozone flink omhoog in mei
LUXEMBURG (ANP) - De verkopen van winkeliers in de eurozone zijn in mei flink gestegen, geholpen door de verdere versoepelingen van de coronamaatregelen. Volgens het Europese statistiekbureau Eurostat klommen de detailhandelsverkopen die maand met 4,6 procent vergeleken met april.
Met name bij de non-foodsector gingen de verkopen behoorlijk omhoog, met bijna 9 procent. Het gaat dan bijvoorbeeld om kleding- en schoenenzaken en andere winkels die geen levensmiddelen verkopen. Ook de verkoop van autobrandstof nam toe. Bij de verkoop van voedsel, drank en genotsmiddelen was een lichte daling te zien.
Binnen de lidstaten van de Europese Unie waren de sterkste verkoopstijgingen te zien in Frankrijk (plus 9,9 procent) en Nederland (plus 9,3 procent). Voor de gehele EU werd ook een toename van de winkelverkopen op maandbasis met 4,6 procent gemeten.
Ten opzichte van een jaar geleden stegen de winkelverkopen in het eurogebied met 9 procent en met 9,2 procent in de EU.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
9 uur geleden