Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verenigde Staten verdedigen Israël na beschuldigingen genocide

Verenigde Staten verdedigen Israël na beschuldigingen genocide

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten verdedigen Israël na beschuldigingen van genocide door Zuid-Afrika bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag. De beschuldigingen zijn ongegrond, aldus Witte Huis-zegsman John Kirby.

Zuid-Afrika heeft een zaak aangespannen omdat het vindt dat Israël het Genocideverdrag schendt in de oorlog tegen Hamas. Beide landen hebben dat VN-verdrag erkend. Volgens Zuid-Afrika rechtvaardigt geen enkel geweld de aanvallen van Israël op de Gazastrook. De juridische vertegenwoordiger van Zuid-Afrika wil dat het hof Israël beveelt onmiddellijk zijn militaire operaties op te schorten.

De Israëlische vertegenwoordiger komt vrijdag in Den Haag aan het woord. Israël stelt dat het genocide juist bestrijdt en het recht heeft zichzelf te beschermen tegen Hamas. Het ICJ wil over enkele weken een besluit nemen over het Zuid-Afrikaanse verzoek om de Israëlische militaire operatie op te schorten. Het kan jaren duren voordat het hof met een oordeel komt over de beschuldiging van genocide.

Meer uit Buitenland

Tientallen gewonden bij aanval op zuiden Israël

ARAD (ANP/AFP) - Israëlische brandweerlieden meldden dat een "voltreffer" van een Iraanse raket op de Zuid-Israëlische stad Arad zaterdag grote schade heeft aangericht. Volgens medische hulpverleners raakten zeker 59 mensen gewond.

2 uur geleden
Doden na Oekraïense aanval op Belgorod

BELGOROD (ANP/DPA) - In de Russische regio Belgorod zijn zeker vier vrouwen omgekomen door Oekraïense beschietingen. Dat heeft de regionale gouverneur gemeld. De doden vielen in het dorp Smorodino, enkele kilometers van de grens met Oekraïne. Ze waren in een pand dat werd getroffen. Een andere vrouw werd zwaargewond onder het puin vandaan gehaald.

4 uur geleden
Grote demonstratie in Praag tegen Tsjechische regering

PRAAG (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Honderdduizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in de Tsjechische hoofdstad Praag om te demonstreren tegen de rechts-populistische regering van premier Andrej Babiš. Volgens de organisatie waren er tot 250.000 deelnemers bijeen.

5 uur geleden
VS zeggen al meer dan 8000 doelen in Iran te hebben aangevallen

TAMPA (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft tijdens drie weken oorlog meer dan 8000 doelen aangevallen, claimt admiraal Brad Cooper in een videoboodschap op X. Ook zei hij dat de Amerikanen een Iraanse bunker hebben aangevallen. Daarin zouden wapens zijn opgeslagen die een bedreiging vormden voor de olie- en gastransporten in de Straat van Hormuz.

5 uur geleden
VK veroordeelt Iraanse poging basis Diego Garcia te raken

LONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft de "roekeloze aanvallen" van Iran veroordeeld, nadat het land twee ballistische raketten afvuurde op de Amerikaans-Britse militaire basis Diego Garcia. Geen daarvan raakte de basis die ongeveer 3800 kilometer van Iran ligt.

10 uur geleden
Indiase premier Modi spreekt president Pezeshkian van Iran

NEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi heeft met de Iraanse president Masoud Pezeshkian gesproken. Hij heeft daarbij de aanvallen op infrastructuur in het Midden-Oosten veroordeeld en beklemtoond dat de scheepvaart moet worden gevrijwaard van de oorlogshandelingen. De strategisch gelegen Straat van Hormuz tussen de Perzische Golf en de Indische Oceaan is vrijwel gesloten als gevolg van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran.

11 uur geleden
Vertrouwen in Mette-Marit nog niet hersteld na interview

OSLO (ANP) - Het vertrouwen in kroonprinses Mette-Marit van Noorwegen is bij veel Noren nog niet hersteld na het interview dat ze gaf aan de Noorse publieke omroep NRK. Een meerderheid vindt dat ze onvoldoende heeft geantwoord over haar banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein, blijkt uit peilingen van Noorse kranten.

12 uur geleden