Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdriedubbeling van vermisten na aardbeving Japan

Verdriedubbeling van vermisten na aardbeving Japan

TOKIO (ANP/AFP) - Het aantal vermisten na de aardbeving op nieuwjaarsdag in Japan is verdriedubbeld. Van minstens 323 personen is niet duidelijk waar ze zijn. Het dodental is maandag opgelopen naar 168.

Mogelijk liggen er nog mensen onder het puin van ingestorte of beschadigde gebouwen. De kans dat zij levend worden gevonden, wordt steeds kleiner. Een vrouw van in de negentig werd zaterdag nog gered, nadat zij vijf dagen vastzat onder het puin van haar ingestorte woning.

De westkust van Japan werd getroffen door een beving met een kracht van 7.5. Het werk van de duizenden reddingswerkers wordt bemoeilijkt door beschadigde wegen, puin, aardverschuivingen, naschokken en het weer. Dagenlange regen vergroot de kans op nieuwe aardverschuivingen. Ook kan de gevallen sneeuw ervoor zorgen dat meer gebouwen zullen instorten. Op sommige plekken ligt meer dan 10 centimeter sneeuw.

Verouderde gebouwen

In de zwaar getroffen regio Ishikawa zitten maandag ongeveer 18.000 huishoudens zonder stroom. Meer dan 66.100 huishoudens hadden zondag geen stromend water. Japanse media berichten dat bijna 29.000 mensen verblijven in opvangcentra van de overheid. In sommige centra zou een tekort zijn aan water, elektriciteit en verwarming.

In Japan komen elk jaar honderden aardbevingen voor, maar die veroorzaken in de meeste gevallen geen schade door de strenge bouwvoorschriften die al ruim vier decennia gelden. Maar veel gebouwen in het land zijn ouder, met name in afgelegen gebieden met een snel grijzende bevolking zoals in het getroffen gebied.

Meer uit Buitenland

Opnieuw doden door Amerikaanse aanval op vermeende drugsboot

WASHINGTON (ANP/AFP) - Door een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in de Caribische Zee zijn opnieuw drie doden gevallen. Dat meldt het Amerikaanse leger.

35 minuten geleden
Amerikanen spreken Russen en Chinezen in Genève over kernwapens

GENÈVE (ANP/AFP) - Amerikaanse functionarissen voeren in Genève gesprekken met Russische en Chinese delegaties over kernwapens. Maandag spraken ze al met de Russen, dinsdag volgen de Chinezen, meldt een hooggeplaatst figuur van het Amerikaanse buitenlandministerie.

37 minuten geleden
Ontboden ambassadeur VS komt niet opdagen bij Frans ministerie

PARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur Charles Kushner is niet komen opdagen bij het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat hem zondag had ontboden. Het ministerie legt Kushner daarom beperkingen op voor het contact dat hij kan hebben met de Franse regering.

1 uur geleden
Zoon van Rob Reiner pleit onschuldig in moordzaak ouders

LOS ANGELES (ANP) - Nick Reiner zegt dat hij de moord op zijn vader en moeder, regisseur Rob Reiner en Michele Singer, niet heeft gepleegd. Tijdens een hoorzitting in Los Angeles pleitte hij onschuldig, melden Amerikaanse media.

3 uur geleden
Rechter blokkeert publicatie rapport geheime documenten Trump

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft de voormalige speciaal aanklager Jack Smith verboden om zijn rapport over president Donald Trumps achterhouden van geheime documenten te publiceren. Justitie liet die zaak vallen na de verkiezingsoverwinning van Trump in november 2024 en volgens rechter Aileen Cannon, die door Trump is aangesteld, is het niet eerlijk om informatie openbaar te maken uit een zaak die niet is afgerond.

3 uur geleden
Voorzitter EU-regeringsleiders roept Orbán tot de orde

BRUSSEL (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán is door voorzitter van de EU-leiders António Costa terechtgewezen. In een brief aan Orbán schrijft Costa dat leiders gebonden zijn aan hun besluit, als daarover consensus is bereikt. De EU-leiders zijn in december unaniem akkoord gegaan met een lening van 90 miljard euro aan Oekraïne. De Hongaarse premier blokkeert dit nu. Dat kan niet, stelt Costa. Hij roept Orbán op zijn blokkade tegen de lening op te heffen.

4 uur geleden
Dit jaar al meer dan 600 migranten omgekomen in Middellandse Zee

GENÈVE (ANP) - Sinds het begin van dit jaar zijn er zeker 606 migranten omgekomen in de Middellandse Zee, meldt de VN-migratieorganisatie IOM. Sinds het agentschap cijfers hierover begon bij te houden in 2014 zijn er niet eerder zoveel doden gevallen aan het begin van het jaar.

4 uur geleden