Verdriedubbeling van vermisten na aardbeving Japan
TOKIO (ANP/AFP) - Het aantal vermisten na de aardbeving op nieuwjaarsdag in Japan is verdriedubbeld. Van minstens 323 personen is niet duidelijk waar ze zijn. Het dodental is maandag opgelopen naar 168.
Mogelijk liggen er nog mensen onder het puin van ingestorte of beschadigde gebouwen. De kans dat zij levend worden gevonden, wordt steeds kleiner. Een vrouw van in de negentig werd zaterdag nog gered, nadat zij vijf dagen vastzat onder het puin van haar ingestorte woning.
De westkust van Japan werd getroffen door een beving met een kracht van 7.5. Het werk van de duizenden reddingswerkers wordt bemoeilijkt door beschadigde wegen, puin, aardverschuivingen, naschokken en het weer. Dagenlange regen vergroot de kans op nieuwe aardverschuivingen. Ook kan de gevallen sneeuw ervoor zorgen dat meer gebouwen zullen instorten. Op sommige plekken ligt meer dan 10 centimeter sneeuw.
Verouderde gebouwen
In de zwaar getroffen regio Ishikawa zitten maandag ongeveer 18.000 huishoudens zonder stroom. Meer dan 66.100 huishoudens hadden zondag geen stromend water. Japanse media berichten dat bijna 29.000 mensen verblijven in opvangcentra van de overheid. In sommige centra zou een tekort zijn aan water, elektriciteit en verwarming.
In Japan komen elk jaar honderden aardbevingen voor, maar die veroorzaken in de meeste gevallen geen schade door de strenge bouwvoorschriften die al ruim vier decennia gelden. Maar veel gebouwen in het land zijn ouder, met name in afgelegen gebieden met een snel grijzende bevolking zoals in het getroffen gebied.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zal binnenkort Rusland aandoen, meldt een Kremlinverslaggever op gezag van Witkoffs Russische evenknie, Kirill Dmitriev.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Regeringen van EU-landen bespreken of voormalig president van de Europese Centrale Bank Mario Draghi of voormalig bondskanselier Angela Merkel de EU zou kunnen vertegenwoordigen in mogelijke onderhandelingen met de Russische president Vladimir Poetin over de oorlog in Oekraïne. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft zijn Russische collega Vladimir Poetin ontvangen voor een topontmoeting. Dit gebeurde minder dan een week na het ontspanningsinitiatief van hun Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump in Beijing, aldus Russische staatsmedia.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Met recordprijzen voor werken van onder anderen Jackson Pollock, Constantin Brâncuși en Mark Rothko staan de voorjaarsveilingen in New York in bloei. Volgens cijfers van persbureau AFP zijn er in mei in New York al twaalf werken verkocht voor meer dan 30 miljoen dollar, waaronder twee die de grens van 100 miljoen dollar overschreden.
7 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft beloofd om voor vrijdag driehonderd politieke gevangenen vrij te laten.
7 uur geledenBEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.
14 uur geledenMARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.
14 uur geleden