Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdriedubbeling van vermisten na aardbeving Japan

Verdriedubbeling van vermisten na aardbeving Japan

TOKIO (ANP/AFP) - Het aantal vermisten na de aardbeving op nieuwjaarsdag in Japan is verdriedubbeld. Van minstens 323 personen is niet duidelijk waar ze zijn. Het dodental is maandag opgelopen naar 168.

Mogelijk liggen er nog mensen onder het puin van ingestorte of beschadigde gebouwen. De kans dat zij levend worden gevonden, wordt steeds kleiner. Een vrouw van in de negentig werd zaterdag nog gered, nadat zij vijf dagen vastzat onder het puin van haar ingestorte woning.

De westkust van Japan werd getroffen door een beving met een kracht van 7.5. Het werk van de duizenden reddingswerkers wordt bemoeilijkt door beschadigde wegen, puin, aardverschuivingen, naschokken en het weer. Dagenlange regen vergroot de kans op nieuwe aardverschuivingen. Ook kan de gevallen sneeuw ervoor zorgen dat meer gebouwen zullen instorten. Op sommige plekken ligt meer dan 10 centimeter sneeuw.

Verouderde gebouwen

In de zwaar getroffen regio Ishikawa zitten maandag ongeveer 18.000 huishoudens zonder stroom. Meer dan 66.100 huishoudens hadden zondag geen stromend water. Japanse media berichten dat bijna 29.000 mensen verblijven in opvangcentra van de overheid. In sommige centra zou een tekort zijn aan water, elektriciteit en verwarming.

In Japan komen elk jaar honderden aardbevingen voor, maar die veroorzaken in de meeste gevallen geen schade door de strenge bouwvoorschriften die al ruim vier decennia gelden. Maar veel gebouwen in het land zijn ouder, met name in afgelegen gebieden met een snel grijzende bevolking zoals in het getroffen gebied.

Meer uit Buitenland

Opnieuw Iraanse raket neergehaald boven Turkije

ANKARA (ANP) - Opnieuw is een Iraanse raket neergehaald die het Turkse luchtruim was binnengedrongen. De ballistische raket werd onschadelijk gemaakt door de NAVO-luchtverdediging in de oostelijke Middellandse Zee, meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie.

3 minuten geleden
Duitsland en Syrië willen grootschalige terugkeer vluchtelingen

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Syrië gaan samenwerken aan de terugkeer van honderdduizenden Syrische vluchtelingen in de komende jaren. Dat kondigden de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Syrische president Ahmed al-Sharaa aan op een gezamenlijke persconferentie in Berlijn.

31 minuten geleden
Celstraf en geldboete voor kapitein vermeende schaduwvloottanker

BREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.

1 uur geleden
Twee Chinese containerschepen varen door Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Twee Chinese containerschepen zijn door de Straat van Hormuz gevaren, is te zien bij scheepvaartmonitor MarineTraffic. Iran heeft sinds het begin van de oorlog vorige maand slechts enkele schepen doorgelaten en heeft schepen aangevallen die ondanks de blokkade toch probeerden om door te varen.

2 uur geleden
Trump dreigt Kharg te vernietigen als er niet snel een deal komt

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt om het Iraanse eiland Kharg op te blazen als het regime niet snel een deal met hem sluit. Hij eist op Truth Social dat de Straat van Hormuz onmiddellijk wordt heropend voor de scheepvaart.

2 uur geleden
Doden bij Israëlische aanvallen Gaza en Westelijke Jordaanoever

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op de Gazastrook zijn zeker drie doden gevallen, meldden de lokale autoriteiten. Ook op de bezette Westelijke Jordaanoever is een persoon gedood door Israëlische militairen.

2 uur geleden
Zelensky oppert paasbestand rond energievoorzieningen

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne staat open voor een staakt-het-vuren tijdens Pasen. Dat zegt president Volodymyr Zelensky tegen journalisten. De Oekraïense leider voegt eraan toe dat bondgenoten Kyiv hebben gevraagd de aanvallen op de Russische oliesector te staken, vanwege de vermeende effecten daarvan op de wereldwijde oliemarkt. Die schommelt al weken flink, vanwege de door Iran opgeworpen blokkade aan de Straat van Hormuz.

4 uur geleden