Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte bekent moord op Slowaakse journalist Kuciak

Verdachte bekent moord op Slowaakse journalist Kuciak

PEZINOK (ANP/RTR) - Miroslav Marcek, een van de vier beklaagden in een proces rond de moord op de Slowaakse journalist Jan Kuciak en zijn verloofde, heeft maandag voor de rechtbank bekend beide moorden te hebben gepleegd.

Twee andere beklaagden, onder wie zakenman Marian Kocner, die de opdracht zouden hebben gegeven voor de moord in 2018, verklaarden dat ze onschuldig zijn. Eén beklaagde heeft geen verklaring afgelegd tijdens de hoorzitting van maandag.

De Slowaakse onderzoeksjournalist Kuciak zorgde met zijn onthullingen van corruptie bij de overheid en in het zakenleven voor veel ophef en protesten in Slowakije.

Zo nam hij in zijn onderzoek bedrijven van zakenman Marian Kocner, een van de vier verdachten, onder de loep. Het werk van Kuciak is waarschijnlijk de reden dat Kocner de journalist dood wilde hebben.

De moord op Kuciak leidde tot het aftreden van premier Robert Fico en de minister van Binnenlandse Zaken Robert Kalinak. Ook de hoogste politiebaas van het land moest vertrekken.

Meer uit Buitenland

Oman meldt twee buitenlandse doden bij neerhalen drones

SOHAR (ANP/AFP) - In Oman zijn twee buitenlanders om het leven gekomen als gevolg van het neerhalen van drones in Sohar. Volgens plaatselijke media vielen de drones of brokstukken ervan op een industrieterrein in de kustplaats. Daarbij vielen twee doden en meerdere gewonden.

13 minuten geleden
Trump bedreigt Iran opnieuw en zegt alle tijd te hebben

WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump heeft op zijn platform Truth Social opnieuw de leiders van Iran bedreigd en zegt dat de VS "beschikken over ongeëvenaarde vuurkracht, onbeperkte munitie en zeeën van tijd".

34 minuten geleden
Saudi-Arabië meldt neerhalen drone op weg naar diplomatenwijk

RIYAD (ANP/AFP) - Het Saudische ministerie van Defensie heeft gemeld een drone te hebben onderschept die gericht was op de diplomatenwijk ten westen van het centrum van de hoofdstad Riyad. Elders in het land werden nog twee drones neergehaald.

1 uur geleden
Macron: Franse militair gedood 'tijdens een aanval' in Irak

PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse militair is gedood "tijdens een aanval" in de regio Erbil in Iraaks-Koerdistan, zo maakte president Emmanuel Macron in de nacht van donderdag op vrijdag bekend op X.

2 uur geleden
VN-ambassadeur Iran: Iran wil Straat van Hormuz niet sluiten

NEW YORK (ANP/RTR) - Iran is niet van plan de Straat van Hormuz volledig te sluiten, maar het is wel Irans onvervreemdbare recht om de veiligheid op de zeestraat te garanderen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur voor de VN tegen journalisten. Amir Saeid Iravani voegde eraan toe dat "de huidige situatie in de regio, waaronder ook de Straat van Hormuz, niet het resultaat is van Irans rechtmatige zelfverdediging", verwijzend naar de gevechten met Israël en de Verenigde Staten.

9 uur geleden
Frankrijk: 6 militairen gewond geraakt bij droneaanval Noord-Irak

PARIJS (ANP/RTR) - Zes Franse militairen zijn gewond geraakt bij een droneaanval in het noorden van Irak. Dat meldt het Franse leger, dat eveneens meldt dat de gewonden zijn overgebracht naar een nabijgelegen medische post.

9 uur geleden
Poolse president spreekt veto uit over toegang EU-defensieplan

WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki zegt zijn veto uit te spreken over wetgeving die zijn land toegang moet geven tot een EU-programma dat de Europese defensie-industrie moet versterken.

9 uur geleden