Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte bekent moord op Slowaakse journalist Kuciak

Verdachte bekent moord op Slowaakse journalist Kuciak

PEZINOK (ANP/RTR) - Miroslav Marcek, een van de vier beklaagden in een proces rond de moord op de Slowaakse journalist Jan Kuciak en zijn verloofde, heeft maandag voor de rechtbank bekend beide moorden te hebben gepleegd.

Twee andere beklaagden, onder wie zakenman Marian Kocner, die de opdracht zouden hebben gegeven voor de moord in 2018, verklaarden dat ze onschuldig zijn. Eén beklaagde heeft geen verklaring afgelegd tijdens de hoorzitting van maandag.

De Slowaakse onderzoeksjournalist Kuciak zorgde met zijn onthullingen van corruptie bij de overheid en in het zakenleven voor veel ophef en protesten in Slowakije.

Zo nam hij in zijn onderzoek bedrijven van zakenman Marian Kocner, een van de vier verdachten, onder de loep. Het werk van Kuciak is waarschijnlijk de reden dat Kocner de journalist dood wilde hebben.

De moord op Kuciak leidde tot het aftreden van premier Robert Fico en de minister van Binnenlandse Zaken Robert Kalinak. Ook de hoogste politiebaas van het land moest vertrekken.

Meer uit Buitenland

Zuid-Korea leidt half miljoen dronestrijders op

SEOUL (ANP) - Zuid-Korea zal zijn dronecapaciteiten uitbreiden om Noord-Korea het hoofd te bieden, onder meer door 500.000 dronestrijders op te leiden. Dat maakte het ministerie van Defensie vrijdag bekend.

2 uur geleden
Congo: aantal gevallen van ebola gestegen naar ruim 1100

KINSHASA (ANP) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is gestegen tot 1155, waaronder 304 sterfgevallen. Dat blijkt uit gegevens van de Congolese regering.

6 uur geleden
Koning Charles maakt belastingaangifte en woonplannen bekend

LONDEN (ANP) - Koning Charles zal na de renovatie van Buckingham Palace volgend jaar niet in het paleis gaan wonen. Dat heeft het Britse koningshuis donderdag bekendgemaakt.

6 uur geleden
Berucht Amerikaans detentiecentrum 'Alligator Alcatraz' gesloten

WASHINGTON (ANP) - De omstreden Amerikaanse detentiefaciliteit die bekendstaat als Alligator Alcatraz is gesloten, melden de autoriteiten. Er zaten geen gevangenen meer en het centrum was niet langer nodig als noodfaciliteit, aldus de gouverneur van Florida, Ron DeSantis.

6 uur geleden
VS zeggen 150 miljoen dollar aan hulp toe voor Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben Venezuela 150 miljoen dollar toegezegd nadat het land werd getroffen door twee zware aardbevingen. Zo'n 50 miljoen dollar moet naar organisaties gaan die al actief zijn in het land, en 100 miljoen naar een humanitair VN-fonds.

8 uur geleden
Italië en Frankrijk willen nieuwe vredesmissie in Libanon

ANTIBES (ANP/AFP) - Italië en Frankrijk willen na het aflopen van de VN-vredesmissie UNIFIL een nieuwe vredesmacht opzetten in Libanon, melden de landen na afloop van een ontmoeting in het Franse Antibes. Ze zeggen te willen voorkomen dat er een machtsvacuüm ontstaat als het mandaat van UNIFIL eind dit jaar na lange tijd afloopt.

9 uur geleden
Dodental van aardbevingen in Venezuela loopt op

CARACAS (ANP/AFP) - Het dodental van twee zware aardbevingen die kort na elkaar plaatsvonden in Venezuela is verder opgelopen naar 188, meldt voorzitter van de nationale vergadering Jorge Rodriguez. Zo'n tweehonderd mensen zouden nog vastzitten onder het puin en er zijn minstens 1520 gewonden, aldus Rodriguez.

11 uur geleden