Berucht Amerikaans detentiecentrum 'Alligator Alcatraz' gesloten
WASHINGTON (ANP) - De omstreden Amerikaanse detentiefaciliteit die bekendstaat als Alligator Alcatraz is gesloten, melden de autoriteiten. Er zaten geen gevangenen meer en het centrum was niet langer nodig als noodfaciliteit, aldus de gouverneur van Florida, Ron DeSantis.
De gevangenis werd gebouwd om strenger beleid rond immigratie te kunnen uitvoeren. Er was veel kritiek op omdat omstandigheden in de faciliteit slecht zouden zijn en de gedetineerden niet altijd een eerlijk proces kregen. Daarnaast was er protest van natuurbeschermers en oorspronkelijke bewoners, die aanvoerden dat de gevangenis het ecosysteem aantastte en bedreigde soorten in gevaar bracht. In het moerasgebied leven onder meer alligators en krokodillen.
Volgens DeSantis zijn dankzij de faciliteit veel "gevaarlijke" mensen Florida en de VS uit gestuurd. De gevangenis, die volgens schattingen vele miljoenen tot 1 miljard dollar kostte, is minder dan een jaar in gebruik geweest.
Meer uit Buitenland
KINSHASA (ANP) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is gestegen tot 1155, waaronder 304 sterfgevallen. Dat blijkt uit gegevens van de Congolese regering.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Koning Charles zal na de renovatie van Buckingham Palace volgend jaar niet in het paleis gaan wonen. Dat heeft het Britse koningshuis donderdag bekendgemaakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben Venezuela 150 miljoen dollar toegezegd nadat het land werd getroffen door twee zware aardbevingen. Zo'n 50 miljoen dollar moet naar organisaties gaan die al actief zijn in het land, en 100 miljoen naar een humanitair VN-fonds.
3 uur geledenANTIBES (ANP/AFP) - Italië en Frankrijk willen na het aflopen van de VN-vredesmissie UNIFIL een nieuwe vredesmacht opzetten in Libanon, melden de landen na afloop van een ontmoeting in het Franse Antibes. Ze zeggen te willen voorkomen dat er een machtsvacuüm ontstaat als het mandaat van UNIFIL eind dit jaar na lange tijd afloopt.
4 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Het dodental van twee zware aardbevingen die kort na elkaar plaatsvonden in Venezuela is verder opgelopen naar 188, meldt voorzitter van de nationale vergadering Jorge Rodriguez. Zo'n tweehonderd mensen zouden nog vastzitten onder het puin en er zijn minstens 1520 gewonden, aldus Rodriguez.
6 uur geledenBOGOTA (ANP/AFP) - De gekozen president van Colombia, Abelardo de la Espriella, geeft gewapende groepen in het land een maand om zich over te geven. Hij zei daarbij geen enkele concessie te zullen doen.
6 uur geledenCATIA LA MAR (ANP/AFP) - In de zwaar door de aardbevingen getroffen Venezolaanse kustprovincie La Guaira zijn plunderingen. In de badplaats Catia La Mar zouden zwaar beschadigde winkels worden geplunderd.
7 uur geleden