Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Venezuela: gewapende aanvallers vernielen kantoor oppositiepartij

Venezuela: gewapende aanvallers vernielen kantoor oppositiepartij

CARACAS (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Gewapende aanvallers hebben het kantoor van de Venezolaanse oppositieleider in Caracas vernield. Zes gemaskerde personen met wapens overmeesterden de bewakers en plunderden het hoofdkantoor en het kantoor van María Corina Machado, schreef oppositiebeweging Vente Venezuela op X. Ze spoten graffiti op de muren en stalen apparatuur en documenten, aldus Vente Venezuela.

"We veroordelen de aanvallen en de onveiligheid waaraan we om politieke redenen worden blootgesteld", luidt de reactie op X.

De spanningen tussen de oppositie en president Nicolás Maduro lopen op sinds hij werd uitgeroepen tot de winnaar van de verkiezingen die zondag werden gehouden.

Beschuldigingen

Maduro beschuldigt de oppositie van het vervalsen van verkiezingsgegevens. Hij waarschuwde ook voor een vermeende gewapende aanval die zou zijn gepland in de buurt van de plek waar Machado had opgeroepen om zaterdag een vreedzame demonstratie te houden.

Ook beschuldigt hij Machado en Edmundo González ervan onderdeel te zijn van een couppoging door de Verenigde Staten die volgens Maduro ook achter een cyberaanval zouden zitten.

Meer uit Buitenland

Denemarken en Groenland dringen bij Rutte aan op NAVO-missie

BRUSSEL (ANP) - Groenland en Denemarken hebben NAVO-chef Mark Rutte nog eens gevraagd om een militaire NAVO-missie op te tuigen om het door de Verenigde Staten opgeëiste eiland te beschermen. De defensieminister van Denemarken en de buitenlandminister van Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, deden dat op bezoek op het NAVO-hoofdkwartier. Wat Rutte antwoordde, laten ze in het midden, melden omroep TV 2 en andere Deense media.

46 seconden geleden
Italiaanse modeontwerper Valentino (93) overleden

ROME (ANP) - De vooraanstaande Italiaanse modeontwerper Valentino Garavani is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse krant La Repubblica. Valentino was naamgever van het gelijknamige modemerk en stond bekend om zijn gebruik van wat bekend kwam te staan als 'Valentino rosso', de hem zo kenmerkende roodtint.

16 minuten geleden
EU-buitenlandchef: dreigen met importheffingen niet juiste aanpak

BRUSSEL (ANP) - De veiligheid in het Arctische gebied is een gedeeld trans-Atlantisch belang waarover de EU en de VS met elkaar moeten spreken, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Dreigen met importheffingen is niet de juiste aanpak", schrijft ze op X, na een ontmoeting met de Deense minister Troels Lund Poulsen (Defensie) en de Groenlandse minister van Buitenlandse Zaken Vivian Motzfeldt.

35 minuten geleden
Trump tegen NBC over militaire inname Groenland: geen commentaar

WASHINGTON (ANP) - Terwijl de spanningen rondom Groenland hoog oplopen, wil Trump zich in een kort interview met de Amerikaanse nieuwszender NBC niet uitspreken over een eventuele militaire bezetting van Groenland. "Geen commentaar", antwoordde de president toen hij hiernaar werd gevraagd.

41 minuten geleden
Israël uitgenodigd voor Trumps Vredesraad

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël is door de VS uitgenodigd om deel te nemen aan de zogenoemde Vredesraad van president Donald Trump. Dat meldt Reuters op basis van anonieme bronnen.

43 minuten geleden
Iran belooft dat afgesloten internet 'geleidelijk' terugkeert

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran zegt dat het internet in het land deze week "geleidelijk" wordt hersteld. Het internet werd elf dagen geleden afgesloten om de grootschalige protesten tegen het regime te bedwingen. Amnesty International noemde dat een "ernstige mensenrechtenschending", die bedoeld was om misdaden van de autoriteiten te verbergen.

1 uur geleden
Franse premier wil begroting doordrukken zonder stemming

PARIJS (ANP) - Frankrijk wil zijn staatsbegroting voor 2026 doordrukken buiten het parlement om. Dat melden Franse media, waaronder Le Parisien. Officieel is de stap nog niet bekendgemaakt, maar volgens regeringsbronnen van dat medium zou premier Sébastien Lecornu zijn keuze al enkele dagen geleden hebben gemaakt.

1 uur geleden