Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Venezuela: gewapende aanvallers vernielen kantoor oppositiepartij

Venezuela: gewapende aanvallers vernielen kantoor oppositiepartij

CARACAS (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Gewapende aanvallers hebben het kantoor van de Venezolaanse oppositieleider in Caracas vernield. Zes gemaskerde personen met wapens overmeesterden de bewakers en plunderden het hoofdkantoor en het kantoor van María Corina Machado, schreef oppositiebeweging Vente Venezuela op X. Ze spoten graffiti op de muren en stalen apparatuur en documenten, aldus Vente Venezuela.

"We veroordelen de aanvallen en de onveiligheid waaraan we om politieke redenen worden blootgesteld", luidt de reactie op X.

De spanningen tussen de oppositie en president Nicolás Maduro lopen op sinds hij werd uitgeroepen tot de winnaar van de verkiezingen die zondag werden gehouden.

Beschuldigingen

Maduro beschuldigt de oppositie van het vervalsen van verkiezingsgegevens. Hij waarschuwde ook voor een vermeende gewapende aanval die zou zijn gepland in de buurt van de plek waar Machado had opgeroepen om zaterdag een vreedzame demonstratie te houden.

Ook beschuldigt hij Machado en Edmundo González ervan onderdeel te zijn van een couppoging door de Verenigde Staten die volgens Maduro ook achter een cyberaanval zouden zitten.

Meer uit Buitenland

Brussel noemt dreigement Zelensky aan Orbán onaanvaardbaar

BRUSSEL (ANP) - De bedreigingen van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan het adres van de Hongaarse premier Viktor Orbán zijn voor de Europese Commissie "onaanvaardbaar". Dat zei een woordvoerder van de Commissie vrijdag. "Er mogen geen bedreigingen aan het adres van EU-lidstaten worden geuit en we zijn hierover actief in gesprek met alle betrokken partijen."

28 minuten geleden
Trump: enige deal met Iran is onvoorwaardelijke overgave

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil met Iran alleen een deal sluiten als het land zich onvoorwaardelijk overgeeft. Dat schrijft Trump in een bericht op Truth Social, waarin hij het land ook een "geweldige toekomst" in het vooruitzicht stelt.

32 minuten geleden
Canadese premier wil samenwerking met Japan versterken

TOKIO (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney beloofde vrijdag de defensiesamenwerking en economische veiligheid met Tokio te versterken. Dat deed hij tijdens het Japanse deel van zijn rondreis door meerdere landen, die erop gericht is de afhankelijkheid van de Verenigde Staten te verminderen.

1 uur geleden
Israëlische luchtmacht vernietigt ondergrondse bunker Khamenei

TEHERAN (ANP) - De ondergrondse bunker van de voormalige Iraanse opperste leider ayatollah Ali Khamenei is vrijdagochtend door de Israëlische luchtmacht vernietigd, meldt het leger volgens The Times of Israel.

2 uur geleden
EU schort visumvrij reizen voor Georgische diplomaten op

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie schort het visumvrij reizen op voor Georgische diplomaten. Als zij naar het Schengengebied willen, moeten ze daarvoor een visum aanvragen. De maatregel is een reactie op de aanhoudende schendingen van de democratie en fundamentele rechten door het Georgische regime, verklaart het dagelijks bestuur van de Europese Unie.

2 uur geleden
Krant: Rusland helpt Iran Amerikaanse doelen te lokaliseren

WASHINGTON (ANP) - Rusland helpt Iran om Amerikaanse troepen te lokaliseren en te treffen, meldt The Washington Post. Rusland vertelde Iran onder meer waar Amerikaanse oorlogsschepen en vliegtuigen zich bevonden, zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse krant. Een ingewijde spreekt van een "behoorlijk uitgebreide onderneming".

2 uur geleden
Iran dreigt met aanvallen in Koerdische regio in Irak

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran heeft vrijdag gedreigd met het aanvallen van "alle faciliteiten" in de Koerdische regio van Irak als militanten toegang krijgen tot Iran.

2 uur geleden