Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Venezuela: gewapende aanvallers vernielen kantoor oppositiepartij

Venezuela: gewapende aanvallers vernielen kantoor oppositiepartij

CARACAS (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Gewapende aanvallers hebben het kantoor van de Venezolaanse oppositieleider in Caracas vernield. Zes gemaskerde personen met wapens overmeesterden de bewakers en plunderden het hoofdkantoor en het kantoor van María Corina Machado, schreef oppositiebeweging Vente Venezuela op X. Ze spoten graffiti op de muren en stalen apparatuur en documenten, aldus Vente Venezuela.

"We veroordelen de aanvallen en de onveiligheid waaraan we om politieke redenen worden blootgesteld", luidt de reactie op X.

De spanningen tussen de oppositie en president Nicolás Maduro lopen op sinds hij werd uitgeroepen tot de winnaar van de verkiezingen die zondag werden gehouden.

Beschuldigingen

Maduro beschuldigt de oppositie van het vervalsen van verkiezingsgegevens. Hij waarschuwde ook voor een vermeende gewapende aanval die zou zijn gepland in de buurt van de plek waar Machado had opgeroepen om zaterdag een vreedzame demonstratie te houden.

Ook beschuldigt hij Machado en Edmundo González ervan onderdeel te zijn van een couppoging door de Verenigde Staten die volgens Maduro ook achter een cyberaanval zouden zitten.

Meer uit Buitenland

Frankrijk ziet geen bewijs van mijnen in Straat van Hormuz

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse autoriteiten hebben nog niet vastgesteld dat er mijnen zijn gelegd in de Straat van Hormuz. Dat zei minister van Defensie Catherine Vautrin tegen radiozender France Info. "Op dit moment heb ik geen zekerheid over dit onderwerp, maar we bereiden ons in ieder geval voor op de mogelijke noodzaak om mijnen te ruimen."

11 minuten geleden
Xi en Poetin halen banden verder aan: meer samenwerking

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Chinese president Xi Jinping en de Russische president Vladimir Poetin hebben in Beijing de banden tussen hun landen verder aangehaald met nieuwe samenwerkingsdocumenten. Ze zeiden daarnaast dat de relatie tussen hun landen van zeer hoog niveau was.

17 minuten geleden
Inwoners Vilnius opgeroepen te schuilen vanwege dronemelding

VILNIUS (ANP) - Inwoners van de Litouwse hoofdstad Vilnius werden woensdag korte tijd opgeroepen te schuilen vanwege een dronemelding. Onder meer de Litouwse president en premier gaven gehoor aan die oproep, nadat ook in het parlement het luchtalarm was afgegaan, melden staatsmedia. Ook het vliegveld nabij de stad sloot enige tijd.

57 minuten geleden
NYT: VS en Israël wilden Iraanse hardliner als leider installeren

TEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten en Israël wilden bij aanvang van de oorlog in Iran de voormalige president Mahmoud Ahmadinejad aan de macht helpen. Dat schrijft de Amerikaanse krant The New York Times, die zich baseert op informatie van anonieme bronnen. Het plan zou al meteen zijn misgelopen toen Ahmadinejad daarbij gewond raakte.

1 uur geleden
Laatste lichamen van omgekomen duikers Malediven geborgen

MALÉ (ANP/AFP/RTR) - Op de Malediven zijn de twee laatste lichamen van de vijf omgekomen Italiaanse duikers geborgen. De Italianen stierven vorige week donderdag tijdens een duiktocht naar onderwatergrotten.

1 uur geleden
Oekraïense vrouwen weer geheel vrij om land in en uit te reizen

KYIV (ANP) - Vrouwen in Oekraïne kunnen weer vrijelijk de grens oversteken. Dat melden RBC Ukraine en Ukrinform op gezag van de grenswacht in het land. Eerder golden nog restricties voor vrouwen in bepaalde posities, zoals sommige overheidsmedewerkers, parlementariërs, hoogwaardigheidsbekleders en rechters. De opheffing volgt op een vrijdag aangekondigd kabinetsbesluit.

1 uur geleden
Kremlin: Witkoff snel naar Rusland voor onderhandelingen

MOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zal binnenkort Rusland aandoen, meldt een Kremlinverslaggever op gezag van Witkoffs Russische evenknie, Kirill Dmitriev.

4 uur geleden