Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Venezuela: gewapende aanvallers vernielen kantoor oppositiepartij

Venezuela: gewapende aanvallers vernielen kantoor oppositiepartij

CARACAS (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Gewapende aanvallers hebben het kantoor van de Venezolaanse oppositieleider in Caracas vernield. Zes gemaskerde personen met wapens overmeesterden de bewakers en plunderden het hoofdkantoor en het kantoor van María Corina Machado, schreef oppositiebeweging Vente Venezuela op X. Ze spoten graffiti op de muren en stalen apparatuur en documenten, aldus Vente Venezuela.

"We veroordelen de aanvallen en de onveiligheid waaraan we om politieke redenen worden blootgesteld", luidt de reactie op X.

De spanningen tussen de oppositie en president Nicolás Maduro lopen op sinds hij werd uitgeroepen tot de winnaar van de verkiezingen die zondag werden gehouden.

Beschuldigingen

Maduro beschuldigt de oppositie van het vervalsen van verkiezingsgegevens. Hij waarschuwde ook voor een vermeende gewapende aanval die zou zijn gepland in de buurt van de plek waar Machado had opgeroepen om zaterdag een vreedzame demonstratie te houden.

Ook beschuldigt hij Machado en Edmundo González ervan onderdeel te zijn van een couppoging door de Verenigde Staten die volgens Maduro ook achter een cyberaanval zouden zitten.

Meer uit Buitenland

Iran ontbiedt Europese ambassadeurs om terreurlijst

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.

36 minuten geleden
Trump dreigt met rechtszaak tegen 'loser Noah' na Grammy Awards

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woedend gereageerd op de uitreiking van de Grammy Awards. Hij noemde de ceremonie bijna onkijkbaar en dreigde met een rechtszaak tegen komiek en presentator Trevor Noah, die grappen maakte over Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Maak je klaar, Noah, ik ga wat lol met je hebben", schreef hij online.

52 minuten geleden
Grensovergang Rafah in beide richtingen heropend

RAFAH (ANP/AFP/RTR) - De grensovergang Rafah tussen de Gazastrook en Egypte is heropend, meldt een Israëlische veiligheidsfunctionaris. Palestijnen kunnen via de grensovergang Gaza weer in- en uitgaan.

53 minuten geleden
Kendrick Lamar is rapper met de meeste Grammy's

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Kendrick Lamar is sinds zondag de rapper die de meeste Grammy's ooit heeft gewonnen. Hij heeft er nu 26, een meer dan de vorige recordhouder Jay-Z.

3 uur geleden
Trump: VS en Cuba onderhandelen over akkoord 'op hoogste niveau'

MAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.

8 uur geleden
Topgeneraals Israël en VS ontmoetten elkaar in Pentagon

WASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.

14 uur geleden
Oekraïne meldt ruim tien doden door inslag drone bij bus

DNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.

17 uur geleden