Venezuela: gewapende aanvallers vernielen kantoor oppositiepartij
CARACAS (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Gewapende aanvallers hebben het kantoor van de Venezolaanse oppositieleider in Caracas vernield. Zes gemaskerde personen met wapens overmeesterden de bewakers en plunderden het hoofdkantoor en het kantoor van María Corina Machado, schreef oppositiebeweging Vente Venezuela op X. Ze spoten graffiti op de muren en stalen apparatuur en documenten, aldus Vente Venezuela.
"We veroordelen de aanvallen en de onveiligheid waaraan we om politieke redenen worden blootgesteld", luidt de reactie op X.
De spanningen tussen de oppositie en president Nicolás Maduro lopen op sinds hij werd uitgeroepen tot de winnaar van de verkiezingen die zondag werden gehouden.
Beschuldigingen
Maduro beschuldigt de oppositie van het vervalsen van verkiezingsgegevens. Hij waarschuwde ook voor een vermeende gewapende aanval die zou zijn gepland in de buurt van de plek waar Machado had opgeroepen om zaterdag een vreedzame demonstratie te houden.
Ook beschuldigt hij Machado en Edmundo González ervan onderdeel te zijn van een couppoging door de Verenigde Staten die volgens Maduro ook achter een cyberaanval zouden zitten.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft volgens het Israëlische ministerie van Defensie een aanval op Iran uitgevoerd. In Teheran zijn meerdere explosies gemeld door plaatselijke media.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De getuigenis van Bill Clinton voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden vrijdag was "zeer productief". Dat stelt de Republikeinse voorzitter van het comité, James Comer. De commissie ondervroeg de oud-president over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.
35 minuten geledenEL ALTO (ANP/RTR/AFP) - Een vliegtuig van de Boliviaanse luchtmacht is vrijdag tijdens de landing neergestort in de stad El Alto, nabij hoofdstad La Paz. Het vliegtuig vervoerde bankbiljetten naar het binnenland, waardoor na de crash chaotische taferelen ontstonden.
36 minuten geledenMANDAN (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechtbank heeft een boete voor Greenpeace gehalveerd naar 345 miljoen dollar (292 miljoen euro). De milieuorganisatie kreeg vorig jaar een megaboete voor betrokkenheid bij protesten tegen de aanleg van een oliepijpleiding in de staat North Dakota.
9 uur geledenMALMÖ (ANP) - De verdachte drone die donderdag door Zweden werd neergehaald, was inderdaad van Russische komaf. Dat bevestigt de Zweedse defensieminister Pål Jonson op X. De drone vloog in de buurt van het Franse vliegdekschip Charles de Gaulle, dat Malmö bezoekt. De minister noemt de inbreuk op het Zweedse luchtruim "ernstig en onverantwoord".
11 uur geledenSTAVANGER (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft een 17-jarige jongen gearresteerd die een aanslag had willen plegen op een NAVO-basis, meldt de Noorse omroep NRK. Hij wordt verdacht van een jihadistisch motief, omdat hij eerder zijn steun heeft uitgesproken voor terreurgroep Islamitische Staat.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat er mogelijk een "vriendelijke overname" van Cuba komt. Hij verduidelijkte niet wat hij daarmee bedoelt, maar dat zou mogelijk betekenen dat de Cubaanse regering moet instemmen met een machtsoverdracht aan de Verenigde Staten.
12 uur geleden