Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vaticaan: zegening voor homostel is geen ketterij

Vaticaan: zegening voor homostel is geen ketterij

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Het Vaticaan probeert ophef onder een deel van de bisschoppen te sussen over uitspraken van de paus over stellen van gelijk geslacht. De paus had half december gezegd dat deze stellen gezegend moeten kunnen worden. Daar kwam uit een deel van de wereld kritiek op.

Het zegenen van stellen van gelijk geslacht is "ketterij" noch "blasfemisch", schrijft een kantoor dat gaat over religieuze doctrines in de rooms-katholieke kerk. "Het gaat uitsluitend om een reactie van een pastoor op twee mensen die om Gods hulp vragen." De pastoor die zo'n zegening geeft "legt geen voorwaarden op en informeert niet naar het privéleven van deze mensen".

Toch moeten bisschoppen wel voorzichtig zijn, staat in een vijf pagina's tellende toelichting bij de uitspraak van de paus. In sommige landen kunnen stellen van gelijk geslacht mikpunt van geweld of bestraffing worden, dat zelfs een dodelijke afloop kan hebben. Dan het is het "niet verstandig" om een stel te zegenen. Het is altijd aan de bisschoppen om een besluit te nemen, zegt het Vaticaan.

Op de uitspraken van de paus kwamen gemengde reacties. Vooral bisschoppen in Afrikaanse landen hebben verbijstering geuit. Het Vaticaan benadrukt wel dat over het huwelijk "geen twijfel" kan bestaan: dat is altijd tussen een man en een vrouw. Daarmee maakt de kerk ook bezwaar tegen seks met mensen van gelijk geslacht, omdat alleen seks binnen het huwelijk "moreel geoorloofd" is.

Meer uit Buitenland

Trump wil nog niet zeggen of Verenigde Staten Iran gaan aanvallen

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump wil nog niet zeggen of de Verenigde Staten Israël zullen helpen bij de aanvallen op Iran. "Misschien doe ik het, misschien ook niet", zei de Amerikaanse president tegen verslaggevers bij het Witte Huis. "Er is een groot verschil tussen nu en een week geleden."

1 uur geleden
Deel Europarlement wil sancties tegen Israël wegens genocide Gaza

STRAATSBURG (ANP) - Een groot deel van het Europees Parlement vindt dat de Europese Commissie concrete acties tegen Israël moet ondernemen. Het land moet worden gestraft voor het plegen van genocide in Gaza, zeiden Europarlementariërs van de sociaaldemocraten, de liberale fractie Renew, de Groenen en de radicaal-linkse fractie woensdag in een debat in het Europees Parlement. Er moeten sancties komen, alle wapenleveranties aan Israël moeten worden stopgezet en het Associatieverdrag van de EU en Israël moet worden opgeschort.

1 uur geleden
Nieuwe Israëlische aanvallen op Teheran en omgeving

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Israël heeft opnieuw doelen in de Iraanse hoofdstad Teheran aangevallen. De Israëlische krijgsmacht meldt op X dat ze militaire doelen aanvalt in de omgeving van Teheran. Ook meldt Al Jazeera dat bij een luchthaven in Karaj, ten westen van Teheran, explosies zijn gehoord.

1 uur geleden
In 10 jaar 175.000 mensen op Middellandse Zee gered, zeggen ngo's

BERLIJN (ANP/AFP) - In de afgelopen tien jaar hebben hulporganisaties meer dan 175.000 migranten op de Middellandse Zee gered. De 21 organisaties schatten dat bijna 29.000 mensen sinds 2015 zijn overleden tijdens de oversteek

2 uur geleden
Israël: we hebben 1100 doelen aangevallen sinds vrijdag

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische strijdkrachten melden dat ze in enkele dagen meer dan 1100 doelen in Iran hebben bestookt. "We hebben het Iraanse regime zware klappen toegebracht, waardoor ze zijn teruggedrongen naar centraal Iran. Ze richten zich nu op het afvuren van raketten vanuit de regio rond Isfahan", zei een woordvoerder van de krijgsmacht.

3 uur geleden
Iraniërs ontvluchten Teheran na nieuwe bombardementen

TEHERAN (ANP/RTR) - Na nieuwe Israëlische bombardementen is woensdag weer een uittocht van burgers op gang gekomen uit Teheran. Er ontstonden files toen mensen massaal probeerden de Iraanse hoofdstad te verlaten.

4 uur geleden
Rusland tegen VS: help Israël niet militair bij aanval Iran

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gewaarschuwd voor de mogelijke gevolgen van directe militaire steun aan Israël bij het aanvallen van Iran. Dergelijke Amerikaanse betrokkenheid kan de situatie in het Midden-Oosten verregaand destabiliseren, verklaarde onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov volgens Russische media. Rusland staat volgens Rjabkov in contact met zowel Iran als Israël.

4 uur geleden