Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vance dringt aan op ruil grondgebied bij vredesakkoord Oekraïne

Vance dringt aan op ruil grondgebied bij vredesakkoord Oekraïne

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident J.D. Vance roept op tot de snelle totstandkoming van een vredesakkoord tussen Oekraïne en Rusland. De landen moeten het volgens hem eens worden over de uitwisseling van grondgebied als ze tot een deal willen komen.

Vance herhaalt de boodschap van president Donald Trump dat de VS zich terugtrekken als bemiddelaar als er niet snel een deal wordt gesloten. "We hebben een zeer expliciet voorstel gedaan aan zowel de Russen als de Oekraïners en het is tijd voor hen om ja te zeggen of anders trekken de VS zich terug uit dit proces", zei hij tijdens een bezoek aan India.

Volgens Vance is het moment aangebroken om "een van de laatste stappen te zetten" in het conflict. Dat zou inhouden dat de vijandelijkheden worden gestaakt en de huidige territoriale verhoudingen worden bevroren. "Natuurlijk betekent dit dat de Oekraïners en de Russen een deel van het grondgebied dat ze nu in handen hebben, zullen moeten opgeven", voegde hij eraan toe.

Meer uit Buitenland

Ruim tien EU-landen willen tekort laten oplopen voor defensie

BRUSSEL (ANP) - Twaalf EU-landen hebben tot dusver een verzoek ingediend om hun begrotingstekort te laten oplopen om meer te kunnen uitgeven aan defensie, laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten. Het gaat om België, Denemarken, Estland, Finland, Duitsland, Griekenland, Hongarije, Letland, Polen, Portugal, Slowakije en Slovenië. Verwacht wordt dat nog meer verzoeken zullen worden ingediend, aangezien ook andere lidstaten belangstelling hebben getoond.

33 minuten geleden
VS: Oekraïne wil mineralendeal op laatste moment wijzigen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent zegt dat zijn land klaar is om een mineralendeal met Oekraïne te ondertekenen, maar dat dit niet mogelijk is omdat Oekraïne op het laatste moment nog wijzigingen wil aanbrengen.

2 uur geleden
Automobilist verliest controle in Kopenhagen, meerdere gewonden

KOPENHAGEN (ANP) - Een oudere man heeft in Kopenhagen de controle over zijn auto verloren en is op meerdere mensen ingereden. De politie heeft volgens Deense media bekendgemaakt dat er elf gewonden zijn, onder wie drie in kritieke toestand.

4 uur geleden
Surinaamse oud-president Wijdenbosch (83) overleden

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Jules Albert Wijdenbosch (83) is in Paramaribo overleden. Wijdenbosch trad in 1996 aan als president voor de Nationale Democratische Partij (NDP) van Desi Bouterse. Zijn termijn zou in 2001 aflopen, maar na aanhoudende protesten tegen zijn beleid kwamen er vervroegde verkiezingen op 25 mei 2000.

5 uur geleden
Bergen gezonken jacht van Britse techmagnaat start komend weekend

PALERMO (ANP/AFP) - Komend weekend beginnen de Italiaanse autoriteiten met de berging van het superjacht dat vorig jaar voor de kust van Sicilië zonk. Op dat schip kwamen de Britse techmagnaat Mike Lynch en zes anderen om het leven.

6 uur geleden
Premier Oekraïne bevestigt dat mineralendeal bijna klaar is

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense premier Denys Sjmyhal heeft bevestigd dat de belangrijke grondstoffendeal met de Verenigde Staten bijna klaar is. De ondertekening vindt volgens hem mogelijk in de komende 24 uur plaats.

6 uur geleden
VS hebben begrip voor blokkade hulpgoederen Gaza door Israël

DEN HAAG (ANP/DPA) - De Verenigde Staten hebben begrip voor de blokkade van humanitaire hulp aan de Gazastrook door Israël. Dat verklaarde een Amerikaanse vertegenwoordiger bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag.

7 uur geleden