Vance dringt aan op ruil grondgebied bij vredesakkoord Oekraïne
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident J.D. Vance roept op tot de snelle totstandkoming van een vredesakkoord tussen Oekraïne en Rusland. De landen moeten het volgens hem eens worden over de uitwisseling van grondgebied als ze tot een deal willen komen.
Vance herhaalt de boodschap van president Donald Trump dat de VS zich terugtrekken als bemiddelaar als er niet snel een deal wordt gesloten. "We hebben een zeer expliciet voorstel gedaan aan zowel de Russen als de Oekraïners en het is tijd voor hen om ja te zeggen of anders trekken de VS zich terug uit dit proces", zei hij tijdens een bezoek aan India.
Volgens Vance is het moment aangebroken om "een van de laatste stappen te zetten" in het conflict. Dat zou inhouden dat de vijandelijkheden worden gestaakt en de huidige territoriale verhoudingen worden bevroren. "Natuurlijk betekent dit dat de Oekraïners en de Russen een deel van het grondgebied dat ze nu in handen hebben, zullen moeten opgeven", voegde hij eraan toe.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Meer dan 5000 mensen zijn omgekomen bij de aardbevingen die Venezuela eind juni troffen. Dat heeft parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez vrijdag bekendgemaakt.
2 uur geledenCLACTON (ANP/AFP) - De Britse politicus Nigel Farage moet het tijdens de tussentijdse parlementsverkiezingen in Clacton volgende maand opnemen tegen 33 tegenstanders. Dat is volgens de lokale gemeenteraad, die de verkiezingen organiseert, waarschijnlijk een record. Farage trad expres af als parlementslid om zich opnieuw verkiesbaar te kunnen stellen, na groeiende kritiek rond zijn financiën.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is boos vanwege de grote bosbranden die op dit moment woeden in Canada. De rook hiervan is naar het noordoosten van de Verenigde Staten toe gewaaid, "waardoor de Verenigde Staten onnodig worden blootgesteld aan smerige, vervuilde en ongezonde lucht, waarvan de kwaliteit gevaarlijk en totaal onacceptabel is", aldus Trump.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft Israël opnieuw opgeroepen af te zien van de uitbreiding van nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Dat meldt de diplomatieke dienst van de EU (EEAS).
5 uur geledenTAPACHULA/GUATEMALA-STAD (ANP/RTR) - Voor de zuidwestkust van Mexico heeft zich een zware aardbeving met een kracht van 7.3 voorgedaan, meldt de Amerikaanse geologische dienst USGS, die het eerder had over een beving met een kracht van 7.4. Het epicentrum lag op 10 kilometer diepte voor de kust van Puerto Madero, in de deelstaat Chiapas vlak bij de grens met Guatemala. President van Mexico Claudia Sheinbaum zei dat er nog geen berichten zijn over schade of slachtoffers.
9 uur geledenKEULEN (ANP/DPA/AFP) - Frankrijk en Duitsland gaan nog meer samenwerken op het gebied van defensie. Dat is de conclusie na topoverleg tussen de twee landen bij Keulen. Zo kondigde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz aan dat zijn land later dit jaar mee zal doen aan een Franse nucleaire oefening.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In de regio van Parijs zijn tijdens een hittegolf in juni twee keer zoveel mensen overleden als verwacht, zegt het Franse volksgezondheidsinstituut. Er werden 3000 overlijdens geregistreerd in Île-de-France, 1565 meer dan werd verwacht in de regio voor de tijd van het jaar.
10 uur geleden