Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Hijum: vertrouwen in akkoord over vroegpensioen zwaar werk

Van Hijum: vertrouwen in akkoord over vroegpensioen zwaar werk

DEN HAAG (ANP) - Minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken) gaat ervan uit dat het lukt om met een regeling te komen waardoor mensen met een zwaar beroep ook na volgend jaar eerder met pensioen kunnen. De tijdelijke Regeling voor Vervroegde Uittreding (RVU) loopt eind 2025 af en er is veel onrust over de structurele vervanger ervan. Maar Van Hijum heeft er "eerlijk gezegd wel vertrouwen in dat wij hier als kabinet met de sociale partners uiteindelijk uit zullen komen".

Vakbonden hebben stakingen aangekondigd in verschillende sectoren uit onvrede over het gebrek aan voortgang om tot een permanente regeling te komen. Volgens de bonden zitten de gesprekken hierover muurvast. Eind vorig jaar liepen zij boos weg van de onderhandelingstafel. Hoewel er inmiddels gesprekken worden gevoerd, zijn de officiƫle onderhandelingen tussen vakbonden en werkgeversorganisaties nog steeds niet hervat.

De RVU regelt een belastingversoepeling waardoor werknemers eerder met pensioen kunnen zonder dat hun werkgever veel belasting betaalt over de uitkering tot de AOW-leeftijd. Dat betekent dat een structurele oplossing "inderdaad financiƫle consequenties heeft", erkent Van Hijum. Reden voor pleitbezorgers van zo'n regeling, zoals GroenLinks-PvdA en SP, om naar het kabinet te kijken.

Ingewikkeld vraagstuk

Ook Van Hijum ziet "een mogelijke bijdrage die het kabinet kan leveren", temeer omdat het bonden en werkgevers eerder niet lukte om er onderling uit te komen. Maar "ook sociale partners zullen een stap moeten zetten", voegt hij daaraan toe.

Hoewel de bewindsman er veel aan gelegen is om tot een oplossing te komen en hij ook "vrij brede steun" ziet voor een regeling, benadrukt Van Hijum dat hij nog wat meer tijd nodig heeft. Het is een ingewikkeld vraagstuk. Zo is er op dit moment juist een groot tekort aan arbeidskrachten. Ook moet het kabinet bedenken hoe het omgaat met mensen die juist langer willen doorwerken. Bij discussies over de zwaarwerkregeling speelt daarnaast ook vaak de vraag wie er precies voor in aanmerking komt.

Minister David van Weel (Justitie) hoopt eveneens dat er snel een akkoord komt, zodat ook agenten zekerheid krijgen over hun vroegpensioen na 2025. "De agenten die al 25 jaar op straat lopen, daar is het een hele belangrijke regeling voor." De politiebonden voeren inmiddels de druk op, ook via acties bij Eredivisiewedstrijden. De handen van Van Weel zijn naar eigen zeggen "een beetje gebonden", omdat het afhangt van de uitkomsten tussen de sociale partners.

Meer uit Politiek

BBB-senator zegt lidmaatschap partij op, blijft actief in fractie

BARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.

2 uur geleden
Mona Keijzer zegt lidmaatschap BBB op

BARNEVELD (ANP) - Mona Keijzer neemt definitief afscheid van de BBB, nadat ze door de fractie is gepasseerd als potentieel partijleider. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB," zei ze op een ledenavond. Ze scheidde zich al eerder af van de Tweede Kamerfractie en ging op persoonlijke titel verder als Kamerlid.

2 uur geleden
Emoties lopen hoog op bij extra ledenbijeenkomst BBB

BARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.

3 uur geleden
Lokale partijen niet blij met nieuwe naam GroenLinks-PvdA

DEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".

5 uur geleden
Hermans maakt miljoenen vrij voor pandemische paraatheid

DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.

5 uur geleden
ANP Verkiezingsdienst: lokaal niet de grote winnaar verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - De voorlopige winst van lokale partijen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ten opzichte van de vorige is kleiner dan eerder gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Ze zijn dus niet de grote winnaars van de recente verkiezingen.

6 uur geleden
Van Essen trekt 150 miljoen uit stikstofpot voor natuur en boeren

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar zet landbouwminister Jaimi van Essen (D66) 150 miljoen euro extra klaar voor natuurherstel en verschillende maatregelen voor de landbouw. Het geld komt uit de pot van 20 miljard euro die de coalitie de komende jaren wil uitgeven aan het oplossen van het stikstofprobleem.

6 uur geleden