Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

JA21 en D66 zien vooral op klimaat, asiel en EU grote verschillen

JA21 en D66 zien vooral op klimaat, asiel en EU grote verschillen

DEN HAAG (ANP) - JA21-leider Joost Eerdmans en D66-voorman Rob Jetten zien vooral op het gebied van klimaat, asiel en Europese samenwerking nog grote inhoudelijke verschillen tussen hun partijen. Dat zeiden de twee fractievoorzitters voor aanvang van een gesprek bij verkenner Wouter Koolmees.

"Daar lopen de paden nog wat uiteen", zei Eerdmans over de genoemde beleidsterreinen. Zo wil D66 doorgaan met energie uit zon en wind, terwijl JA21 pleit voor kernenergie. En de sociaal-liberalen staan in tegenstelling tot de partij van Eerdmans niet te juichen bij de strengere asielwetten van het demissionaire kabinet en het intrekken van de spreidingswet.

Aan de onderlinge verstandhouding zal het volgens Eerdmans niet liggen. "Ik denk dat de chemie tussen mij en Rob Jetten heel prima is." JA21 is "graag" bereid mee te regeren, en erkent ook dat dit dan in samenwerking met D66 zal moeten gebeuren. D66 wil echter liever GroenLinks-PvdA als coalitiepartner, naast CDA en VVD.

Meer uit Politiek

Asielminister stuurt binnenkort strengere brief spreidingswet

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) zal binnenkort een strengere brief sturen om gemeenten te vragen opvangplekken te realiseren voor asielzoekers, zodat de spreidingswet goed kan worden uitgevoerd. "Gemeenten die niets hebben gedaan, gaan we vragen: wanneer kom je nou met locaties?"

13 uur geleden
Jetten: hoge olieprijs zet landen aan tot aanpak schaduwvloot

DEN HAAG/HELSINKI (ANP) - Door de sterk gestegen olieprijs voelen landen volgens premier Rob Jetten nog meer "de noodzaak" om op te treden tegen de schaduwvloot waarmee Rusland oliesancties omzeilt. Hij zei dat donderdag na een bijeenkomst met leiders van noordelijke landen in Helsinki waar werd gesproken over de aanpak van de schaduwvloot.

13 uur geleden
COA onderschrijft oproep asielminister: 'acuut noodopvang nodig'

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) onderschrijft de oproep aan gemeenten van de minister van Asiel en Migratie, Bart van den Brink, om met spoed voldoende opvanglocaties te realiseren. "Er is acuut noodopvang nodig om te voorkomen dat mensen op straat komen te staan", stelt het COA. "Door het nijpende tekort staat de menswaardigheid van de opvang zwaar onder druk. Dat is slecht voor het welzijn van onze bewoners."

13 uur geleden
Gemeenten snappen oproep minister voor meer asielopvangplekken

DEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) snapt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) om snel meer opvangplekken voor asielzoekers te regelen. De vereniging hoopt "dat gemeenten kijken waar ze kunnen helpen", aldus een woordvoerder.

13 uur geleden
GroenLinks en PvdA samen verder als Progressief Nederland (PRO)

HALFWEG (ANP) - GroenLinks en PvdA gaan vanaf juni samen verder onder de naam Progressief Nederland. "Roepnaam: PRO." Dat hebben de partijen, die samen de grootste oppositiefractie vormen in de Tweede Kamer, donderdag bekendgemaakt.

13 uur geleden
Asielminister vraagt gemeenten met spoed om asielopvanglocaties

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) doet in een brief een "klemmend beroep" op gemeenten om met spoed noodopvangplekken voor asielzoekers te regelen. Dit is een van de maatregelen die moeten voorkomen "dat de opvang de komende weken onbeheersbaar wordt". Ook worden zoveel mogelijk asielzoekers geplaatst in bestaande locaties, als dat veilig kan. Dat kunnen ook meer mensen zijn dan afgesproken met de gemeenten.

14 uur geleden
Nederland zoekt met Duitsland naar gastlanden voor terugkeerhub

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat met Duitsland in gesprek met landen die een mogelijke gastheer kunnen zijn voor een terugkeerhub. Tijdens een werkbezoek in Berlijn meldde asielminister Bart van den Brink samen met de Duitse minister Alexander Dobrindt (Binnenlandse Zaken) dat de landen dit aan willen kaarten tijdens gezamenlijke diplomatieke missies. Zij vermelden daarmee niet met welke landen zij de banden willen aanhalen.

19 uur geleden