Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond dreigt met staking vrachtpiloten KLM

Vakbond dreigt met staking vrachtpiloten KLM

LEIDSCHENDAM (ANP) - Vakbond AVV dreigt met een staking van vrachtpiloten bij KLM. De bond wil onder meer een langlopende baangarantie en afspraken zodat de ruim honderd vliegers van vrachtvliegtuigen van KLM later met pensioen kunnen.

Volgens AVV-voorzitter Martin Pikaart zitten de cao-onderhandelingen met KLM voor deze groep vast, vandaar dat zijn bond een ultimatum heeft gestuurd. Dat verloopt dinsdag. "Indien KLM niet tegemoetkomt aan de door AVV gestelde eisen, kan KLM stakingen verwachten", geeft hij aan.

Pikaart acht een baangarantie noodzakelijk, onder andere omdat KLM begin dit jaar aankondigde te gaan krimpen van vier naar drie vrachtvliegtuigen. "KLM probeert de Cargo-piloten buiten KLM te houden, behalve als er bezuinigd moet worden, dan klopt KLM als eerste bij de vracht aan. Voor onze leden is de maat vol."

Groot pensioengat

Een hogere pensioenleeftijd vindt hij ook belangrijk. Nu zouden veel piloten met een pensioenleeftijd van 58 jaar met een groot pensioengat komen te zitten.

KLM wil geen inhoudelijk commentaar geven. "We nemen het bericht voor kennisgeving aan", is alles wat een woordvoerder kwijt wil.

Eerdere stakingsactie

Begin vorig jaar werd er ook al gestaakt door de vrachtpiloten, onder wie ook veel voormalige Martinair-vliegers. Omdat het puur om vrachtvluchten ging, hadden die acties geen impact voor reizigers. Pikaart stelt dat de staking toen wel "zeer schadelijk voor KLM" was en "erg succesvol voor onze leden". Door de na de staking gemaakte cao-afspraken zagen de piloten hun salaris volgens de bond vorig jaar met ongeveer een derde stijgen en kregen de vliegers een werkgelegenheidsbescherming tot april 2026.

Meer uit Financieel

TUI repatrieert 250 gestrande toeristen naar Hannover

HANNOVER (ANP/DPA) - Twee TUI-vluchten uit de Verenigde Arabische Emiraten met gestrande toeristen aan boord zijn zaterdagavond geland op de luchthaven van Hannover. In totaal zaten 250 reizigers aan boord van de twee vliegtuigen. Onder hen waren mensen uit Nederland, Zweden, Frankrijk, Polen en het Verenigd Koninkrijk. Hoeveel Nederlanders aan boord waren, is nog niet bekend.

1 uur geleden
Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

17 uur geleden
Reuters: EU onderzoekt hulp voor bedrijven bij energiekosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.

19 uur geleden
ANVR waarschuwt voor extreem dure tickets door schaarse vluchten

DEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.

19 uur geleden
TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

22 uur geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

23 uur geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

1 dag geleden