Ingewijden: Iran vertraagt onderhandelingen met VS bewust
TEHERAN (ANP/RTR) - Volgens hoge functionarissen in Iran heeft Teheran de onderhandelingen met de VS opzettelijk gerekt om Donald Trump politiek te verzwakken in aanloop naar de Amerikaanse Congresverkiezingen in november. Bovendien heeft Iran er geen vertrouwen in dat de Amerikanen zich aan gemaakte afspraken zullen houden als er een akkoord is gesloten om de oorlog te beëindigen.
Drie hoge functionarissen en een Iraanse ingewijde zeiden op voorwaarde van anonimiteit tegen persbureau Reuters dat Teheran ervan overtuigd is dat Trump bereid is om opnieuw aan te vallen in de oorlog. "Iran bereidt zich voor op nieuwe Israëlische en Amerikaanse aanvallen, niet op een akkoord met de VS om de oorlog te beëindigen," zei een functionaris.
Een van de functionarissen meldt dat Teheran Washington niet vertrouwt, omdat eerdere aanvallen onderhandelingen dwarsboomden. In juni 2025 voorkwam een Israëlische aanval een nieuw atoomoverleg tussen de VS en Iran. En in februari dit jaar vielen de VS en Israël Iran aan vlak na afloop van een gespreksronde. Trump heeft gezegd dat de VS Iran niet meer zal bombarderen tot de verkiezingen op 3 november, maar volgens de bronnen verwacht Teheran dat de VS vroeg of laat opnieuw zal aanvallen.
Over de aanstaande verkiezingen in de VS, de zogenoemde midterms, zei een functionaris dat "het geestelijk bestuur vastberaden is geen politieke overwinning aan Trump te geven". Trump krijgt veel kritiek in eigen land om de oorlog met Iran en de hoge brandstofprijzen als gevolg van het conflict.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De onafhankelijke toezichtsraad van techgigant Meta ziet dat het nogal eens misgaat bij het modereren van berichten rond de Amerikaanse en Braziliaanse verkiezingen. Hier wordt soms te streng of juist te laks mee omgegaan, wat vergaande gevolgen kan hebben.
30 minuten geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Demonstranten zijn in Jakarta en andere Indonesische steden de straat op gegaan uit woede over de natuurbranden en de slechte luchtkwaliteit die daardoor is ontstaan. Honderdduizenden mensen hebben de afgelopen paar maanden ademhalingsproblemen opgelopen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk breidt de hulp aan Saudi-Arabië uit nu de Houthi's in Jemen aanvallen blijven uitvoeren. Het Britse ministerie van Defensie meldt dat gevechtsvliegtuigen worden ingezet om te helpen bij de verdediging van steden en infrastructuur. "Deze toestellen krijgen een verdedigende rol en zullen geen offensieve aanvallen uitvoeren op de Houthi's."
1 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - De Portugese politie heeft in Lissabon opgetreden tegen burgers die demonstreren tegen hoge kosten van huisvesting. Er zijn tientallen arrestaties verricht.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse luchtmacht gaat het Saudische luchtruim beschermen tegen aanvallen van de Houthi's in Jemen. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Premier Andy Burnham heeft gevraagd om de missie.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Door het oplaaien van de burgeroorlog in Jemen zijn meer dan 250.000 mensen ontheemd geraakt. De cijfers van VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR hebben betrekking op de periode tussen 1 augustus en 17 oktober.
3 uur geledenABYEI (ANP/RTR) - Zeker 73 mensen zijn omgekomen bij een drone-aanval op een markt in een grensgebied bij Soedan en Zuid-Soedan, zeggen de lokale autoriteiten. Die schrijven de aanval toe aan het Soedanese regeringsleger.
3 uur geleden