VAE levert crimineel Daniel Kinahan uit aan Ierland
DUBLIN (ANP) - De Ierse topcrimineel Daniel Kinahan (49) wordt zondag vanuit de Verenigde Arabische Emiraten teruggebracht naar Ierland, meldt onder meer de Ierse publieke omroep RTÉ. Hij is in een Iers regeringsvliegtuig onderweg naar Dublin, waar hij zal worden voorgeleid voor het Speciale Strafhof. Hij staat terecht voor het leiden van een misdaadorganisatie.
Kinahan zit sinds april vorig jaar vast in Dubai, waar hij op verzoek van Dublin was aangehouden. Zijn laatste beroep tegen zijn uitlevering vanuit de VAE werd afgewezen, aldus RTÉ.
In Dublin is een grootschalige veiligheidsoperatie gepland in verband met Kinahans aankomst.
Hutch-bende
Het Kinahan-kartel voert al jarenlang een gewelddadige strijd met de Hutch-bende uit Dublin. In juni kreeg Kinahans rechterhand Sean McGovern 24 jaar celstraf opgelegd, omdat hij een leidende rol had bij moordaanslagen.
Nieuwsuur meldde in februari 2024 dat Kinahan in de jaren negentig in Nederland woonde.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - In de Gazastrook zijn twee Israëlische reservisten om het leven gekomen doordat hun eigen drone ontplofte. Volgens het leger stortte het toestel vlak na het opstijgen neer in de eigen militaire post. Toen de twee de drone wilden oppakken, explodeerde die.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft gezegd dat China en de Verenigde Staten een nieuwe aanpak moeten verkennen voor de manier waarop grootmachten goed met elkaar kunnen omgaan. Ook zei hij dat de twee landen zich dienen te gedragen als "verantwoordelijke grootmachten".
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het is aan de Verenigde Staten om te beslissen of en wanneer ze de oorlog tegen Iran willen beëindigen, zei de Iraanse president Massoud Pezeshkian donderdag (lokale tijd) tegen de zender Fox News. "Wij zijn de oorlog nooit begonnen, maar als zij verder willen blijven vechten, zullen wij antwoorden met daadkracht en overtuiging."
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Amnesty International heeft in een donderdag gepubliceerd rapport opgeroepen tot de afschaffing van de Amerikaanse immigratie- en douanedienst ICE. Die dienst is belast met de uitvoering van het harde optreden tegen immigranten van de regering van president Donald Trump.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De New Yorkse burgemeester Zohran Mamdani heeft fel uitgehaald naar de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Die nam eerder op donderdag tegenover de Algemene Vergadering van de VN in New York ruim de tijd om Mamdani's vermeende vergoelijking van geweld tegen Joden te bespreken.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is van plan militairen en defensiemateriaal naar Saudi-Arabië te sturen om daar de stad Yanbu te helpen beveiligen. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron donderdag in een tv-interview. Het gaat onder meer om radarsystemen en afweer, zei hij, zonder expliciet in te gaan op wat voor soort afweer.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Joden voelen zich volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu niet langer veilig in New York sinds Zohran Mamdani is aangetreden als burgemeester. Dat zei hij in een felle toespraak tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in diezelfde stad. Bewijzen voor zijn claims gaf hij niet.
11 uur geleden