Vader Messi bij aankomst in Barcelona: 'ik weet niets, jongens'
BARCELONA (ANP) - De vader en zaakwaarnemer van Lionel Messi, Jorge Messi, is aangekomen in Barcelona om een doorbraak te forceren in de gecompliceerde situatie van zijn beroemde zoon bij Barça. De Argentijn wilde op het vliegveld niets zeggen over zijn cruciale gesprek met Josep Maria Bartomeu, de voorzitter van de Spaanse voetbalgrootmacht. "Ik weet niets, jongens", sprak hij tegen de verzamelde pers voordat hij snel vertrok.
Messi wil transfervrij vertrekken bij Barcelona en weigert de training te hervatten. De club van de nieuwe trainer Ronald Koeman wil hem echter houden aan zijn contract, dat tot medio 2021 doorloopt. Anders eist Barcelona de vastgelegde afkoopsom van 700 miljoen euro op. Het hoog opgelopen geschil draait mogelijk uit op een arbitragezaak bij wereldvoetbalbond FIFA en eventueel later bij het internationaal sporttribunaal CAS.
Volgens de laatste berichten vanuit Spanje zou de in het nauw gedreven preses Bartomeu een contractverlenging willen voorstellen, waardoor de Argentijnse sterspeler tot 2023 aan de club verbonden zou blijven. Messi zou echter al een akkoord hebben bereikt over een driejarig contract bij Manchester City, de club van zijn vroegere trainer Pep Guardiola met wie hij een prima relatie onderhoudt.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
4 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
5 uur geleden